Ako vám prišli na mononukleózu?

marietuska
3. mar 2017

ahojte,zeny
mali ste mononukleozu ?ako vam na to prisli? odkial ste ju chytili?

obvodna doktorka mi dala konence robit testy nejaké na nu,ci co, nejaku serologiu, neviem,co to je,som laik, , ci som ju nahodou v minulosti neprekonala. nemysli si,ale ze ju mam aktivnu teraz....
teraz som sice chora, momentálne,ze ma pobolievaju uzliny, svaly, klby, mam horucku 37,5 (neustále-3. tyzden) a ona nevie,co so mnou, pred dvoma tyzdnami som mala zapal hrdla, nosohltana, nadchu, a 37,5 teplotu, celkovu slabost,liecla som sa domacky, som proti ATB, mala som afty v ustach, a tak, mudr skonstatovala,ze sa jedna o obcajny virus, ze to samo prejde,ked si dam brufen, nepreslo, odoslala ma na na orl,kde nezistiil lekár nic, ze zacervenane hrdlo, zobrala krv, (bez znamok zapalu!) vsetko ok v nej, na serologiu cakam,aj na vytery z krku, ale vraj nepredpoklada,ze je to bakteriálne, potom ma poslala na RTG (na snimky cakame do utorka), moemtnálne mi je velmi nanic,som slaba, malatna, potim sa, mam teplotu 37,4 (neklesa ani po paralene),vraj nemam s tym nic orbit, len vitaminy si davat a lezat, mam z toho nervy uz,co to je sakra lebo takto som na tom este nebola,ze by mi nechcla klesnut.
Asi rokov mavam vecne problémy, infekty, zapaly, moc. mechura, oka, zubov, hrdla, nosa, usi, anginy, a kadeco.....preto zhodnotila,ze asi nieco sa zanedbalo, a ze som mozno prekonala mononukleozu, vydesilo ma to, neviem,co s tym...a ani lekárka nevie,co s tym, cakame na vysledky,ale zaujímalo by ma, vsetko ohladom tej mononukleozy prekonanej...( v krvi sa mi nasla pritomnost prekonane EBV virusu,ale z toho alergologicka povedala,ze to neni nic vazne,ze to ma kazdy, ze to znaci iba o prekonanej nejakej infekcii,tak neviem, ze to je klasicky virus,)
ja vlastne nemam ani paru,co je ten ebv, co je mononukleoza,ako vznika,na nete pisu metuce strasne veci, lekárka mlci,ze pockame na vysledky,ale ja neviem,co s tym...bojím s avelmi..( rakovinu akutnu vraj vylucila,ze to by bolo CRP vysoke aj biele krvinky, krvny obraz mam OK uplne ),ako batola..pritom uz tretí tyzden trpim na zvysenu teplotu, a slabost najma..hrdlo uz je OK relatívne..

viete mi prosím poradiť niečo?zazili ste to uz ??strasne mam obavy. ldune aj IP

dakujem

marietuska
autor
3. mar 2017

** asi 5 rokov tam malo byt napísané, omyl.

marietuska
autor
3. mar 2017

este chcem podotknut,ze taketo nfekty,ako mam momentálne teraz,mavam pravidelne niekolkokrat do roka,ale vzdy to akosi samo aj odide,ako pride, s pomocou liekov,ale teraz nic, teplota neklesa,lekárka ma upokojuje,ale ja sa obávam,co mi je,lebo ciitm sa velmi zle,...atb mi nedala,ani nic nepredpísala. jem iba wobenzym, ribomunyl na imunitu, abtiaelrgicke lieky,a brufen niekedy, nic ine.

katie23
3. mar 2017

Mojmu drobcovi zistili nahodne, ze uz prekonal mononukleozu lebo uz mal v krvi protilatky. Ma 6 rokov, takze zrejme ju prekonal v minulosti a mysleli sme, ze mal chripku. Ja a manzel ame toez uz mali protilatky v krvi, takze nevieme kedy sme vlastne mononukleozu vsetci prekonali. 🙄

katie23
3. mar 2017

A vsetky pecenove a ine testy boli Oki.

marietuska
autor
3. mar 2017

@katie23 aha tak,lenze ja mam po 20-ke, lekárka povedala,ze možny prenos bol pocas bozkavania, mam stále partnera,tak nechapem.potom...
Este ju nemam potvrdneu,len sa informujem,co mi moze byt,ci niekto nema infosky nejake. Vraj ta mononukleoza sa vracia,a preto sa aj mne vracaju tieto problémy..ako anginy, zzapaly krku a podobne..odvtedy to uz drobec nemal ?nema imunitu nanic ?lebo mne vraj sa to aoze teda vracia...nechapem o co ide...vobec som z toho znicena a nerozumiem,lekári mi nic nechcu povedat.

marietuska
autor
3. mar 2017

aj ja mam pecenove testy ok

katie23
3. mar 2017

Nemalo by sa to opakovat ked mas protilatky v krvi. Riziko pri mononukleoze je mozne poskodenie pecene preto sa tam sleduju hlavne pecenove testy. Pri takych infektoch ako mas Ty moze ist v podstate o hocico. Robila Ti doktorka vytery z hrdla? Zdroj nakazy moze byt aj napr
kaz v zube...treba ist aj k zubarke. Kamoska tak mala podobny problem a nakoniec sa zistilo, ze zo zubou...

marietuska
autor
3. mar 2017

@katie23 ake testy vam robili presne ?myslim z krvi na tu mono...? nepamatas?
a syn ma nejake komplikácie po jej prekonani?

marietuska
autor
3. mar 2017

@katie23 zuby mam vo vynikajucom stave uz,ziadne kazy nic, hrdlo vytery boli robene -NIC, bez vysledku,aj z nosa nic negativne.hovorim,mavam to roky rokuce taketo infekty,dovtedy zdrava som bola uplne, (raz do roka max chripku som mavala inak nic),posledne roky sa citim chora, slaba unavena, s tazkostami v hrdle, v moc. mechuri a pod. preto sa obavaju,ci nemam monon.neliecenu...
pecen mam ok dla vysledkov.

katie23
3. mar 2017

@marietuska Synovi akurat stale pri infekte automaticky nabehmu uzlinky na krku...ale to aj mne...

katie23
3. mar 2017

@marietuska Este ma napadlo ci si bola vysetrena na imunologii? Tam robia specialne vysetrenia na imunitu...nemas na nieco alergiu?

marietuska
autor
3. mar 2017

@katie23 ale neopakuju sa synovi casto infekty v hrdle????myslela som to tak(lebo to je vraj ""spomienka na prekonanu mononukleozu,dla mojej obvodnej),u mna by to totiž sedelo.
ake su tie uzliny velke ????prosim ta??cca ?do jedneho centimetra ?vacsie?aj bolia ?

k imunologovi chodim styri roky,je aj alergologicka, zaroven, mam mnohe alergie, pocnuc potravinami, stromami, rastlinami,zvieratami, kovmi, liekmi, prachom,roztocmi, vsetko proste,co si vies predstavit, jem na to lieky, nemalo by i to uz sposobovat problémy,alergia to neni istotne, imun. testy mi robila kedysi dávno, tam sa zistilo prekonanie ebv virusom, inak vsetko v norme uplne, vraj...ale preventívne mi davala brat ribomunyl na posilenneie krcnej imunity, nakoľko som mavala infekty stale(kazdy mesiac ma bolelo,skrabalo hrdlo,a angina, opuchlo uplne, scervenalo atd uz nevedela,co so mnou,po ribomunyle celkom ok,uz nemavam tak casto,ale predsa mam),

ale skor som zufala nielen zo stavu ccele roky,ale teraz co mam, stále teplota 37,5...skrabanie v krku mierne, malatnost totálna, nemozem ani nic robit, citim sa akoby chora,ale vraj nie som dla testov..tak ja vazne neviem,idem sa zblaznit z toho :(

katie23
3. mar 2017

@marietuska No syn ma tak tie uzlinky do cm, po prelieceni vymiznu. Minuly rok bol chory asi 3x od zaciatku roka este nebol chory...

marietuska
autor
3. mar 2017

@katie23 a boliaho aj tie uzliny ?ci az po dotyku boliaked to ma ?
nevies naozaj ktore presne testy z krvi vam robil ina MONONUKLEOZU ?
nechcem,aby lekárka cosi nezanedbala..
uf 3krat do roka chory,je naozaj nic,oproti mne,ja to mam staále :(

katie23
3. mar 2017

@marietuska Robila mu vsetky krvne testy na infekcne ochorenia. Na mononukleozu+ protilatky, boreliozu+protilatky, a neviem na vo este...ked mas podozrenie, tak potom nech Ta posle peiamo na infekcnu amb. a oni Ti porobia vsetky testy...hovorim KO a bioch. Vysetrenia krvi nemusia nic znamenat. Treba mozno specificke vysetrenia krvi...

cokololadka
3. mar 2017

Ja som mala mononukleozu ako 20 ročná. Liečila som sa tri týždne,a dalších 6 mesiacov som musela dodržiavať dietu. Tiež som mala zdurené uzliny ,a zväčšené niektoré orgány,asi pečeň a ladviny,už sa nepamätám presne. Tiež boli aj vysoké teploty,okolo 38-39. Poznám ludí ktorý s tým ležali aj v nemocnici,u kaźdého to má iný priebeh. Jednoznačne to netreba podceniť. Ja som to chytila najskôr asi v autobuse,dosť som cestovala. Odvtedy som ani chorá nebola,a to je už dobrých 10 rokov. Inak mne doktorka na vyšetrení rovno povadala že mám mononukleozu,a krvné testy to len potvrdili.
Držím palce,nech všetko dobre dopadne.

marietuska
autor
3. mar 2017

@katie23 lenze doktorka si je ista,ze mononukleozu akutnu teraz nemam, ze jedine v minulosti,ak som ju mala.

@cokololadka nemam ju akutnu, mne je len teraz asi po nej zle, roky-5 rokov, ked som ju mala, asi na to neprisli vtedy, kedze sa na nu neliečim. len teraz mam chorobu divnu ..a myslia si,ze je to dosledok mononukelozy.

papulienka777
3. mar 2017

Neberies antikoncepciu? Mne taketo problemy zacali cca po styroch mesiac brania, teraz som ju vysadila a je mi ovela lepsie.

iukas
3. mar 2017

@marietuska ja si myslim, ze tvoje niekolkorocne zdravotne problemy mozno zacala mononukleoza, ale urcite jej nasledky tak dlho nepretrvavaju. ja som prekonala mononukleozu a dozvedela som sa to dodatocne. Mala som problemy s hrdlom a krcnymi mandlami, neskutocne biele povlaky na mandlach, bolesti, zvysene teploty, atb nezaberali, chodila som aj na krcne a neviem z akeho dovodu vtedy nikomu nenapadlo, ze by to mohla byt mononukleoza. Po odozneni priznakov som bola asi pol roka velmi oslabena, chytila som kazdu virozu, ktora okolo mna presla, mala som stale zvysenu teplotu nad 37 st. To, ze som prekonala mononukleozu, zistila obvodna az z krvi na preventivke cca pol roka po jej prekonani, az spatne som si dala dohromady fakty. hovori sa jej, ze je to choroba z bozkavania, ale mala som v tom case len jedneho partnera, ktory tieto problemy nemal, takze som ju musela chytit niekde nahodne. Sice blizkym kontaktom, ale nie priamo bozkavanim.
Ja osobne by som sa na tvojom mieste zamerala na preliecenie zapalu v tele, ak odmietas atb, skus nejaku prirodnu atb liecbu, vela zdravych potravin, zeleniny, cesnak, propolisova tinktura, zazvor..., a hlavne vela prechadzok na cerstvom vzduchu, pohyb a aktivita v zivote robi strasne vela. Prave mam v blizkosti dve rodiny, kde deti aj dospeli su celu zimu chori, z jednej virozy sa preliecia a po dvoch dnoch v skole/praci su opat chori, dokonca jedno z deti ma tretie atb tuto sezonu, a spaja ich jedine - cele dni aj vikendy sedia stale doma, lebo otcovia rodin su lenivi niekam ist vyvencit deti. takze za mna - aktivne stravenie volneho casu mimo bytu na cerstvom vzduchu je velmi dolezite a urcite velmi pomaha k budovaniu imunity. Postaci hodinka prechadzania sa okolo bloku, hlavne nesediet doma!

cokololadka
3. mar 2017

@marietuska Treba počkať na výsledky krvných testov. Je možné že si ju už v minulosti mala,len nebola vhodne liečená. Treba chorobu vyliečiť,a potom si vypýtaj niečo na posilnenie imunity. Ja som brala Rybomunil,či tak nejak.
Ozaj ,a alergia na niečo by to nemohla byť?

marietuska
autor
3. mar 2017

@cokololadka alergologicka povedala,ze to nemoze byt alergia(kedze beriem poctivo lieky)a ze to nevyzera byt alergia, podla priznakov, resp.ribomunyl beriem u ztretí rok, cize bezvysledne,ako po nom trosku lepsie,lenze nechcem to tiez brat stale, tak pod lekárskym dohladom mam pauzy a pri pauzach som stále chora-mam anginy a divne stavy,...vraj teolota 37,5 a stála slabost malatost nemoze byt z alergie,co aj ja viem.
lenze ak to neni mononukleoza,co je to potom.(ked to mam stale.

@papulienka777 nastastie, nikdy som nebrala antiku.

@iukas praveze ja sa hybem casto, kazdy den za kazdeho pocasia idem na hodku von, co i len trošku, posilnujem takto imunitu,nech aj prsi,nech je hocijako, vies co ja uz neberiem atb da sa povedat, kedysi som ich brala mega vela
ja som nikdy nemala nejaky biely povlak na mandliach, mala som iba bodky biele,ako vacky,alebo co hnis,alebo tak nejak, nic vynimocne(ked som kukla, v gugli ze mononukleoza obrazky a tie mandle,ked som videla,to som v zivote nemala take hrozne),skor take hrozne bolesti krka som mala, hrdla a mandli a tak, ze som nemohlaa ani prehlttat,tie mam dodnes uz roky hocikedy, ale nie biele povlaky,alebo take hnisy,

myslis,ze nasledky mononukleozy nemozu pretrvavat 4 roky?ak nebola liečena vtedy ? lebo ja uz som zufala,ale je jednoznacne ze nejaky hnusny virus mi stale kulminuje v tele,najhorsie je, ze neni to liecitelne atb, lebo viirusy sa nemozu liecit atb, su na ne neucinne.( je to virus, nie bakteria,to co mam roky,lebo - na vyteroch sa nikdy nic nenaslo,a mam afty v ustach, herpesy, a tie su vzdy virusoveho povodu vraj)...lenze neviem,ako sa da zistit pritmnost nejakeho virusu,alebo co :/

papulienka777
4. mar 2017

@marietuska a robili ti testy na bakterie a virusy ked si je doktorka taka ista? A zenske problemy nemas?

marietuska
autor
4. mar 2017

@papulienka777 iba na bakterie mi vzali vytery...neviem,ake virusy mozem mat ?na virusy mi nikdy v zvote nebrali nic...zenske problémy mavam,ako som spomínala v prvom uvodnom prispevku, ja uz mam upne vsetky infekty posledne roky,aj zenske,aj urologicke (nastastie klop klop momentálne nemam ziadne take priznaky),

marietuska
autor
4. mar 2017

inak kde sa da na akom oddeleni a z coho zistit,ci nemam nejake virusy v sebe ,ktore zapricinuju infekty,myslim ako ja neviem v hrdle,alebo tak celkovo v organizme..?neviete ?

papulienka777
4. mar 2017

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/da-sa-zistit-virus-alebo-bakteria-z-krvi/

http://mare.remare.sk/index.php/candida-albican...

@marietuska

Skús pozrieť v tej téme toho nie je veľa, a iste sa ešte nejaká na koníku nájde, možno ti to pomôže. A ked odmietaš antibiotika kúp si aspoň probiotiká tým nič nepokazíš. U mna z gynekologického pohľadu vraj tiež všetko v poriadku, v decembri som tam bola s tým, že mám nejaký zápal, doktorka povedala že mám mechúr chytený, teraz mám to isté len horšie, bakterie som mala mierne zvýšené ale vraj to bolo ešte v norme, aj stery mi robila, a aj tak mám doteraz s tým problémy. Naskočila mi dva týždne aj uzlina v slabinách, ale tá už zmizla, uzliny na krku mám tiež zvačšené, ale len 5mm a do 1cm, aj tie sa už zmenšujú, kúpila som si Candistop, probiotiká a ktomu redukujú zvýšený počet kvasiniek, stoja okolo 10 eur, na nete sú lacnejšie. Bola som u obvodnej tá mi dala antibiotiká čo ničia baktérie a vírusy, tie mi pomohli o pár dní to isté, tak mi dala dalšie, ale cítim sa sto krát lepšie. Či som mala mononukleózu neviem, vďaka tebe som o nej čítala, tiež ma boleli svaly a kĺby, bola som taká unavená, ako živá mŕtvola. Večer som dlho zaspávala a ráno sa mi nechcelo z posteli vyliezť. Teplotu som nemala, len koncom novembra jeden den 40tku, na druhý den mi nič nebolo, tiež nechápem z čoho také stavy. U mna dúfam to je antikoncepciou a baktériami.

katie23
4. mar 2017

@marietuska Ako som pisala jedine na infekcnom Ti urobia komplexne vysetrenia na konkretne virusy...

papulienka777
4. mar 2017

@marietuska
A ked ti robili testy na baktérie nepotvrdili ti streptokoka ani stafylokoka?

marietuska
autor
4. mar 2017

@papulienka777 dakujem, nie,nikdy nic,ani crp nemam nikdy vyssie,ani vysoke, vzdy je krv ukazkova...preto je to virusove nieco..bakterie mi nikdy nevsli,resp. vzdy iba take bezne, co sa tam bezne nachadzaju a vraj nesposobuju moje problémy.
ktore atb su aj na virusy aj bakterie ?lebo pokial viem, na virusy su atb neucinne,tak neviem teraz, aj ja by som ich asi potrebovala.

marietuska
autor
4. mar 2017

@katie23 pojdem tam istotne, nenecham to tak, len tu u nas v meste ma na infekcnom akurat tak poslu do prdele,musim najst nieco na svk co je naozaj normalne,,a kde sa mi budu venovat. nech mi zistia komplexne virusy...

katie23
4. mar 2017

@marietuska Preco? Musia Ta tam vysetrit...