Ako zmierniť predmenštruačný syndróm

demm2410
28. sep 2018

Ma niekto skusenosti so silnymi zmenami nalad a uzkostami suviacimi s priblizujucou sa menstruaciou.Vzdy 2t. pred pocitujem,ze som citliva, citim silnu vnutornu nervozitu a ked pride menstruacia vacsinou na druhy den sa uz citim dobre.tak to trva 2 tyzdne.a potom sa to znovu opakuje.pricom najhorsie mi je par dni pred tym ako dostanem mens..

pribinak
28. sep 2018

kup si v lekarni zenske caje

prahaxx
28. sep 2018

na kazdu plati asi nieco ine, ja som po operacii vajecnikov, hormonalnej liecbe, a naozaj mam bolesti, aj kosti, aj horuckove stavy, silne potenie viac ako tyzden pred, mne pomaha:
neprechladnut,
cvicenia dychania,
upravit stravu mozno, ak nieco vyskusas a budes sa citit lepsie (viac zeleniny - zelenej, cervenej, pomarancovy fresh...)
ziaden, ziaden!!! stres,
robit to, co Ta bavi,
vediet sa odmenit - u mna, malu kavu si fakt chcem vychutnat aj v sobotu s detmi, hladat male velke radosti,
caj - tiez je to o skusani, ktory zafunguje, je viac druhov miesanych cajov,
existuje hormonalna joga, ktoru chcem vyskusat.
Ked som sa opytala lekara, poradil tehotenstvo 😀

majkeel
28. sep 2018

Riesim to tak, ze vacsinou si zozeniem nieco na ukludnenie. Pustat vela veci jednym uchom dnu a druhym von. Pomaha sport, niekedy ukludnuje postavit sa na hlavu z jogy. A snazim sa ten tyzden vydrzat tak, ze si hovorim, dnes este nie, "zabijem" ju az zajtra. 😉

saslavka73
28. sep 2018

Vraj Gynex.

rory267
28. sep 2018

@demm2410 Odporúčam piť materinu dúšku 1 šálka ráno a večer, pred spaním si skús zapiť trochu mlieka so škoricou (v teplom mlieku rozmiešaj 1čl škorice mletej, to pomáha na úzkosti a nervozitu) a ešte je dobrá aj alchemilka na tie kadejaké symptómy ako závrate, mdlo, malátnosť a tá sa má piť 2 t pred menštruáciou. Taktiež si skús počas dňa dať hroznový cukor. Napísala som viac, lebo každá sme iná a každej zaberá niečo iné.Veľa šťastia. 🍀

andreakg
28. sep 2018

Skús pupalku,mne pomáha

milus777
28. sep 2018

Baby ja som zistila ze ked v danom mesiaci uzivam magneziu(magnerot) tak pms nemam skoro vobec. Ked neuzivam tak nalady daco hrozne.kdesi som citala ze aj nedostatok magnezia sposobuje pms tak skus vyskusat....

fkata
1. okt 2018

@demm2410 Riešila som aj ja Tvoje problémy, plus cysty. Necelý mesiac beriem Vitex jahňací a za mňa zatiaľ ok.

adeli79
23. okt 2018

Podceňuje sa to, rsp. sa o tom veľmi nevie, ale na PMS určite zvýšené dávky vitamínu C. Mám odskúšané osobne aj od viacerých kamarátok. Užívame lipozomálny vitamin C, pred menštruáciou 2 kapsulky ráno a 2 večer. treba vystihnúť začiatok, aby sa PMS nestihol rozvinúť.
https://www.vitaminex.sk/l/lipozomalny-vitamin-c/

eliska13
23. okt 2018

@milus777 to je pravda veľa ľudí má málo magnézia z toho nervozitu, nespavosť, c vitamín je dobrý, keď už krvacas
@demm2410 aj gynex je dobry