Alergia na orechy

oblecenieavecicky
29. apr 2015

Ahojte baby, cez noc sa mi povyhadzovali na celej tvári vyrážky. Červené, vyvýšené a trochu svrbia a pár ich mám aj na krku. Beriem už týždeň ATB a nebol problém. Nič také som ani nejedla, iba orechové slíže včera na obed. Nikdy som žiadnu alergiu nemala. Máte s takým niečim skúsenosť? Je možné, že to je z tých orechov? Čo pomáha? Ďakujem. Budem musieť asi navštíviť lekárku, ale aspoň dovtedy by som niečo skúsila, lebo vyzerám hrozne :(

pribinak
29. apr 2015

Na ATB môžeš mat alergickú reakciu az 7 dni po dobrati, teda aspon toto nam povedala mudr na pohotovosti. Moj krpec dobral augmentin a vychádzal sa o 2 dni, ale brutálne, skončili sme na pohotovosti, opuchal.

palomka
29. apr 2015

@oblecenieavecicky ak si dobrala atb, tak vyskusaj opat zjest orechy po zmiznuti vyrazok a budes vediet ci je to z orechov alebo liekov.

sashka22
29. apr 2015

Z orechov mavam akoby dorezane dasna od cukriku, teda aspoň tak sa u mna prejavuje alergia na orechy.

nair
29. apr 2015

Môže to byť aj kombinovaná alergia. Ja som alergik a v lete (keďže mám o.i. aj sennú nádchu) mám oveľa väčšiu reakciu na niektoré látky.