Alopecia areata

01fialka01
9. aug 2013

Ahojte dievcata.... Som zufalaaaaa... Z noci do rana mi vypadali vlasy na 2 miestach... Su prekryte a nevidno to...ale je to tam.... Plesinky 6x6cm a 3x3cm.... Okamzite som behala ku koznej.... Zatial mi brali len krv, ta je ok, v pondelok stitnu zlazu (USG).... Este chcu po mne stolicua parazity... Ako je mi jedno co chcu, len nech mi pomozu... Vlasy mi priiiiiserne padaju a ja sa bojim aj poskrabat ☹ ☹ .... Kozna mi dala vodicku, vola saALPICORT F.... Och dievcata....zblaznim saaaa

lenocka32
17. jan 2018

@lenocka32 vlasy našťastie nevypadali. Pomohol pripravok Neocapil zakupeny v lekarni, 2x denne vmasirovany do pokožky hlavy. A lopuchova a zihlavova vodicka vmasirovana 2x denne do pokožky hlavy. A vitaminy. Vlasy narastli, su sice jemnejsie, ale su...

bamboocha13
17. jan 2018

@opat123 Ďakujem Ti, idem yuk tie nastavenia 🙂

papradno
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bamboocha13
10. apr 2018

@opat123 Ahoj, mail mam nastavený dobre, ozaj nvm v čom môže byt problem 😔Si tu ešte?..

opat123
12. apr 2018

@bamboocha13 Ano chodim tu pravidelne.

tereziah
18. máj 2018

@opat123 ahoj môžem aj ja poprosiť o info

zuzana9355
28. máj 2018

@adam510 Ahoj Adam prosím tá pekne moja sestra má alopeciu areatu a je na tom psychicky dosť zle ...dusík nepomáha .. obvodný lekár a jej kozna si ju len presúvajú jedna druhej a nevedia samé čo s ňou ani aké lieky nasadiť ...chcela by som sa tá opýtať na zopár veci ak je to ešte teda aktuálne ,že s tým vieš pomôcť ... vopred ďakujem

susinka1007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicekkk
24. jún 2018

@opat123 Ahoj prosím ťa možeš mi napísať ako si sa z toho dostal ja mám taký istý problém prosím porad mi čo mam robiť

nicejani
31. júl 2018

@adam510 daky kontakt na Teba?

majushinka
19. aug 2018

@opat123 mohli by ste ma prísť kontaktovať, ide o dcérku ktorá má AA, ďakujem

majushinka
19. aug 2018

@adam510 mohli by ste ma prosím kontaktovať, ide o moju dcérku, ktorá má AA ďakujem

wewe171
30. nov 2018

@opat123 môžem poprosiť nejaké info? Vďaka

kapko9
14. dec 2018

@opat123 mohol by som poprosiť o nejaké info? okrem alopécie mám aj veľmi zriedkavé autoimunitné ochorenie. Ďakujem.

maminecka2
16. dec 2018

Ahojte, aj ja by som chcela poprosit o nejake info, dakujem pekne.

marika_btt
11. jan 2019

Ahojte, tiez mam rovnaky problem- prave som sa vratila od kadernicky, ktora sa ma pytala ci o tom svojom lozisku bez vlasov viem..a ja ze o akom? a ked mi to ukazala, skoro som odpadla - velkost asi ako jedno euro a zda sa ze sa to rozsiruje (k tej istej kadernicke chodim uz dlhu dobu a on asi to vsimla uz asi pred rokom, len mi nic nevravela..)..tak u mna panicky strach, prosim vas viete mi niekto co si tym presiel, prechadza poradit co vam pomohlo? Takisto by som to rada konzultovala s nejakym lekarom, viete odporucit niekoho v BA alebo TT? Dakujem pekne

marika_btt
11. jan 2019

@janie08 Mozem sa spytat, ako si na tom po case? Ja som si dnes nasla take lozisko a idem sa z toho zblaznit..dakujem

marika_btt
11. jan 2019

@marcela6 mozem sa spytat ako ste na tom teraz? co vam pomohlo, co nepomohlo? ja som si nasla lozisko dnes...

wewe171
11. jan 2019

@marika_btt ja som mala AA pred tromi rokmi, kedy som mala dve ložiská..... Trvalo dlho, cca dva roky, kým mi to úplne zarastlo. To menšie mi zarastlo ale do polroka ale tomu väčšiemu to trvalo.... Potom som mala polroka kľud, tak som si konečne dala nafarbiť vlasy, že nech som ako človek 😂
Vtedy ma kožná Dr. poslala ku zubárovi, na gyndu, na sono brucha,rontgen pľúc, na štítnu žľazu, na očné. Takže všetko som si o behala a povedala mi nakoniec, že som zdravý šťastný človek..... Už mi len psychiater chýbal asi 🤣 a teda záver,ze zo stresu.... Ale teda, keď už som ja v strese, keď ma nič len tak nerozhodi, tak neviem..... Mala som nejaké vodičky Alpicort a ešte niečo ale už neviem čo to bolo.... Sa. Mi zdá, že nejaké kordikoidne masticky a nejaké lieky.
Ale ako hovorím, polroka potom bol kľud a v lete mi znova vypadli vlasy, potom, čo som porodila, ale tentokrát tri loziska a to jedno také sakra veľké, ale našťastie na záhlaví pri krku, tak to nie je vidno. Ale zato to druhe nad uchom sa vyníma krásne, aj keď sa snažím ho prekrývat. Co už... Ešteže je zima a nosia sa čiapky, 🤣 myslím pozitívne..... Beztak mi teraz po porode vlasy strašne padaju, tak dúfam, že počas materskej sa to nejako dá do poriadku, lebo neviem ako budem fungovať v práci, keďže som ľuďom na očiach. Tentokrát ale nemozem žiadne tabletky, keďže dojčím.... Iba ten Alpicort mi dala kožná a povedala mi, aby som sa dala ostrihať..... Prelustrovala som takmer všetky diskusie na internete a tiež som si zohnala aj diplomovú prácu na tému alopécia Areata. Jednoducho nikto nevie prečo..... Auto imunite ochorenie a bodka..... Pekný vecer

marika_btt
12. jan 2019

@wewe171 dakujem velmi pekne za odpoved. Ja si myslim ze to mam tiez z porodu (2,5 roka dozadu, strasne vela vlasov mi vtedy vypadalo) plus asi stres. Takze si pobeham vysetrenia a budem dufat ze je to len esteticky problem..drzim nam palce a este raz dakujem za kazdu skusenost..

opat123
13. jan 2019

@wewe171 Skús zadať na google nápis "peciamatrix" je to nezmyselný názov mysleného lieku. Nefunguje, ale nasmeruje ťa na forum kde asi v 2/3 všetkých príspevkov nájdeš odpoveď.

lubos56
25. feb 2019

@opat123 Pisal som sukromnu spravu. Tiez prosim o pomoc uz som tiez zufaly a neviem čo dalej...skusil som asi vsetko uz

ketrin3112
3. feb 2020

@opat123 môžem poprosiť o pomoc

darina2
29. mar 2020

@adam510 som z Blavy rada by som sa s vami stretla. Môžete mi posla sms kde vás nájdem. Č. T. 0907362880

ketrin3112
30. mar 2020

@darina2
@ketrin3112 písala som tu že mi vypadali všetky vlasy a ochlpenie lekári si na posúvali ako horúci zemiak kožná tiež nič keďže je karanténa tak som sa ďalej nedostala od novembra mám sarkoidozu uz dva roky postihla mi okrem pluc aj pečeň a slezinu po kompletnom vyšetrení sa rozhodli mi nasadiť prednison po necelom mesiaci som zistila že mi ani neviem ako narastlo obočie ktoré som si musela predtým dať vytetovať až nechodím ako opálené kurča aj mihalnice mi rastu a na šťastie aj vlasy začali síce biele ako sneh ale rastu a dúfam že aj budú tak nakoniec títo všetko čo sa mi stalo bolo spôsobené mojou chorobou a najlepšie na Tom je to že sa doteraz ani najlepší lekári s takýmto niečím ešte nestretli tak som ako ojedinelý prípad a vzor co dokáže sarkoidoza

ketrin3112
30. mar 2020

@ketrin3112 a to ani nechcite vedieť koľko peňazí som minula na kadejaké prípravky aj zvonka aj zvnútra zbytočne vyhodené peniaze verte mi to čo ponúkajú a predávajú je tak na udržiavanie vlasov a nie už na takéto stavy keď prídete o všetky vlasy

darina2
30. mar 2020

Ahoj. Ďakujem za príspevok. Aj ja si myslím, že tie všetky vodičky a šampóny sú zbytočné keď už vlasy sú vypadnutie. Keď som sa spýtala lekárky z čoho mi to vzniklo len odpovedala že ona by rada tiz vedela ze z čoho. Čím mi dala na vedomie že tape nikde na žiadne vyšetrenie ma neposlala, predpísala mi Apricol a k tomu si mam kúpiť zinok. Mala som prísť o mesiac na kontrolu volala som jej ci môžem prísť a počula z jej telefonátu obrovský strach aby sa nenakazila koronavirus nech k nej nechodím že nemám chorobu životu nebezpecnu. Keď som jej povedala ze mi to pokračuje tak mi povedala ze si mam dat šatku na hlavu a prísť až keď skončí karantény. Takže kašle na mňa pani doktorka hlavne ze ona je zdravá. Nakoniec som sa rozhodla ze si kúpim parochňu a uvidím co bude ďalej. Prajem ti skóre uzdravenie.

ketrin3112
1. apr 2020

@darina2 ďakujem podobne aj tebe a treba sa obrátiť na druhých lekárov nenechať to len tak určite sa nájde niekto kto ti bude vedieť pomôcť

darina2
1. apr 2020

Dúfam ďakujem za podporu.

ketrin3112
1. apr 2020

@darina2 ešte má napadlo dve tri riadne cibule nakrájať na drobno môžeš kocky zaliať úplne celé alpou a nechať aspoň týždeň lúhovať a potom natieraj hlavu dosť to zapácha ale ja to používam a viem že toho mi pomohlo aj mojej známej pred 20rokmi je to starý recept nasich babičiek skús a uvidíš