Anafylexia

simas21
30. júl 2013

Ahojte baby uz som sem raz pisala ze mam alergiu dnes som bola u lekarky zmenit lieky lebo peedosle nazaberali a rano som bola opuchnuta tak ze som vyzerala ako cinan a nevedela som otvorit oci ..... usta som mala ako po botoxe a lekarka mi dala autoinjektor tzv adrenalin pretoze mi z alergie trpnu ruky a jazyk usta vraj je to anafylexia co je silna alergicka reakcia a vtedy si mam pihnut adrenalin mate s tym skusenosti? Dost sa bojim

srdiecko9
30. júl 2013

@simas21 nemám osobnú skúsenosť , ale tvoj organizmus reaguje naozaj veľmi prehnane na daný alergen, čiže je kľudne možné, že prejde až do anafylaktickeho šoku. Je to dosť rýchla reakcia a práve preto je dobre mat to pero pri sebe a v prípade rozvinutia anafylaxie pichnut . Neboj sa, keď ho máš, si v bezpečí, pretože zaručené zaberie, treba poucit aj pribuznych. A na čo tak prehnane reagujes?

simas21
autor
31. júl 2013

@srdiecko9 nemam ani sajnu v zivote som nebola alergicka zistili mi teraz alergiu na chemicke latky arasidy brezu tresku umele sladidla citrusi cokoladu kakao.... moc si nenavyberam co mozem jest a v obchode precitam vsetky cedulky co ktory vyrobok obsahuje :( ani lekarka nevie co mi robi tak zle stale som unavena a uz niekedy mam toho kontrolovania dost :/ bojim sa hlavne toho ze ak si to budem musiet pichnut sspanikarim a pichnem si to inam

srdiecko9
31. júl 2013

@simas21 tak ono to pero má veľmi malú ihlu, takze aj keby si si to pichla hocikde, nič sa nestane. Dôležité je, aby si si to v prípade burlivej alergickej reakcie pichla. No tiež je dôležité vedieť, čo tak silnú reakciu vyvoláva a potom sa tomu vyvarovat a tým pádom si nič pichat nebudeš musieť . Horšie sú na tom ľudia, čo takto reagujú napr. na ustipnutie vcelou. To nevedia tak ovplyvniť ako jedlo alebo niečo iné, takze toto by som považovali za výhodu . Čo ja viem, tak veľmi silne reakcie spôsobujú arasidy. Tie sa považujú za silný alergen so silnou reakciou ak si na ne alergická. Možno by bolo dobre ísť ešte raz na alergol. vyšetrenie. V každom prípade držím palce, aby sa ti to už neopakovalo , aspoň nie v takých tazsich formach..

simas21
autor
31. júl 2013

@srdiecko9 lekarka mi dala len mozne veci na ktore som mozno alergicka vcera mi povedala ze nevie presne mam si to odsledovat ale neprisla som na to je mi kazdy den zle a neviem z coho som alergicka mozno na arasidy ale nejem ich takze neviem a lekarka mi povedala ze to pero sa nesmie pichnut inde ako do svalu na stehne

srdiecko9
31. júl 2013

Má sa pichnut do svalu na stehne, ale keď by si ho pichla do svalu na ruke nič by sa nestalo naozaj !! No tak si to musíš asi len odsledovat, no keď je takto silná alergická reakcia, mohla ťa viac povysetrovat, možno skús zájsť ešte inam do nejakej inej alergologickej ambulancie, popripade nech ti zopakuju testy ešte ..

simas21
autor
7. aug 2013

@srdiecko9 problem je ze ona mi vzala len krv testy mi nerobila a povedala ze si to mam sama odsledovaat mam alergiu na chemicke latky arasidy tresku brezu citrusi a tak nemozem nic sladke ani nanuky a kazdy den som opuchnuta a nic nejedavam s toho co nemozem uz som nadne neviem co robit ☹

srdiecko9
9. aug 2013

@simas21 keď máš zlý pocit, že si nevieš rady, skús ešte inú lekárku, možno ti k tomu aj viac povie a mohla by ti možno aj nejaké testy doplniť ..

loxa
9. aug 2013

@simas21 myslis anafilaxia?

simas21
autor
9. aug 2013

@srdiecko9 dakujem budem nad tym premyslat

simas21
autor
9. aug 2013

@loxa hihi vlastne ano 😀 vsetko poletem

loxa
9. aug 2013

@simas21 v poraaadecku😀

srdiecko9
9. aug 2013

@loxa myslela anafylaxia , správne je to s tvrdým y , ale je to jedno, pri zmene jedného pismenka sa stále chápeme našťastie 😀

srdiecko9
9. aug 2013

@simas21 dúfam, že nájdem ten alergen, ktorý je zodpovedný za tvoj terajší stav co najskôr .. Ešte raz drum palce.. Potom daj vedieť , ak sa niečo zmení.. verim, , že k lepšiemu 🙂

srdiecko9
9. aug 2013

@srdiecko9 samozrejme preklepy.. Dúfam, že najdeš 🙂

srdiecko9
9. aug 2013

@simas21 ja som už mimo- unavena 😀 si posielam sama sebe odpovede 😝

loxa
9. aug 2013

@srdiecko9 jezis ja som mimo 😀DD ze i

simas21
autor
12. aug 2013

@srdiecko9 dam🙂 ale zatial je to na tom istom 🙂

simas21
autor
12. aug 2013

@srdiecko9 ste ma pobavili ze co my uz tu stvarame 🙂

anatalia77
12. aug 2013

@simas21 ak máš takéto reakcie tak doktorka mala spraviť podrobnejšie testy