Androgénna alopécia

luuca1
24. júl 2014

Ahojte baby založila som tému nakoľko som tu nenašla nikoho s touto diagnózou a potrebujem rady skúsenejších ktorý majú tiež tento problém.
Mne ho zistili zhruba pred 3 týždňami a fakt neviem čo ďalej som z toho psychicky na dne, pretože mi vlasy padajú a nič nepomáha. Všetky výsledky mám v poriadku.
Prosím poraďte.

tova
25. júl 2014

moja mamka to ma, bola 2 krat pichnut kortikostereoidy na kolesa ktore jej vypadli a fungovalo to, potom to dorastlo, vypadlo inde znova bola pichnut, potom uz povedala ze viac neide aby si nezvykla a mala vedlajsie ucinky a po case jej vlasy dorastli a take huste a silne ako mala predtym uz vyse roka nic nevypadlo. Niekomu zaberie krem na psoriazu, a teraz min. mesiac vedci zacali liecit s Tofacitinib to je na reumu. Pisu o autoimunite, stitnej zlaze, nedostatok zeleza, a vela pricin moze mat ako ine autoimunitne choroby.

tova
25. júl 2014

pozri tento produkt, je len na okrasu ale psychike pomoze, je to ako solnicka a viaze vlasy spolu, dobre to funguje a vylasy naozaj vyzeraju huste. pozri si video aj na you tube, zadarmo poslu vzorku ,farbu si vyberies podla svojich vlasov, mozes v tom aj spat a neopada to z hlavy. http://www.toppik.com/

tova
25. júl 2014
luuca1
autor
25. júl 2014

@tova ale ja nemám areatu to su kolieska mne postupne rednú ....

viki120
26. júl 2014

@luuca1 ahojky, mne sa presne toto stalo uz asi 4x ze mi vypadali vlasy niekedy na hlavy v kolesy potom zase dorastli a tak .... ja som si na to kupila ampulky revalit a zabralo, každé leto si najdem lisinu na hlave uplnáá parada ☹ alebo to moze byt aj zo strasu.

luuca1
autor
26. júl 2014

Baby alopecia areata ( kruhove vypadavanie ) je nieco ine ako na
Androgenna alopecia.

moon123
5. feb 2015

Ahoj...mne to diagnostikovali v BA minuly rok v auguste a tiez som z toho nijaka :( ma to aj moja mama aj jej sestry..a ked si predstavim ze budem mat priesvitne temeno hlavy a vlasy nikde je mi do placu :( mne to zacalo po porode uz v 21 rokov...teraz mam menej vlasov ako moja 5 rocna dcera a bude to len horsie...brala som uz Alpicor F nezabral...a ucinny je vraj Neocapil na ten je silny a som nanho alergicka...neviem sa s tym zmierit :(

moll
5. feb 2015

moja mamina to ma uz dlhe roky ... vsetko sme vyskusali stav sa zhorsoval az sa to ustalilo ala vypadane vlasy nikdy nedorastli ... mna ako kadernicku to strasne stve ale co narobime ...tak som jej aspon prisposobila uces a farbu aby to bolo co najmenej vidiet ....

moon123
5. feb 2015

moll a brala mamina aj nejake specialne lieky? Mne ttak tiez bolo povedane ze ked dokojim nasadime liecbu sice este neviem aku ked ten neocapil nemozem a skusime aj fototerapiu...len aby sme udrzali tie biedne co mam ale nech neratam ze mi dorastu uz vlasy :( najlepsie je to asi podchytit hned ked sa to objavi kym nezanikne ten vlasovy folikul...ja uz to mam 5 rokov a to uz je moc dlho

ladia
18. feb 2015

Ahoj
aj ked starsia tema ale mam to aj ja od roku 2005 vlasy stale mam ale kazdy rok vylejem na hlavu 6 Alpicortov F su to samzorejme koritikoidy, skusala som vsetko naozaj vsetko ale absolutne nic nepomahalo.
ako ti to diagnostikovali? ja som bola na trichogram sa to tusim volalo .

mikibe
18. feb 2015
ladia
18. feb 2015

ahoj aloe si kupujem aj koli zaludku ale vlasy teda padaju v troj mesacnych intervaloch az kym to nezastavim na cas alpicortom.

mikibe
18. feb 2015

bud nie je kvalitné alebo ho piješ v malých dávkach, pretože môjmu priateľovi narástli po 3 mes. užívaní aloe nové vlasy. Dg:alopecia

ladia
18. feb 2015

a mal androgennu alopeciu? tak to musim skusit pijem ciste aloe vera flasa ma stoji skoro 24 eur

mikibe
18. feb 2015

ano, ale musíš 5x na den polievkovú lyžicu alebo aspon 3x.

mikibe
18. feb 2015

@ladia pozri v tom blogu či také aloe, ja neviem aké máš , klikni na aloe vera a pozhánaj si také

ladia
18. feb 2015

no ja som daval jednu pol. lyzicu na rano tak zvysim davku dakujem za radu skusim

atanerka77
29. apr 2015

@ladia pomohlo to aloe ? Tiez si ho planujem zohnat lebo uz som zufala z toho vypadavania

ladia
30. apr 2015

@atanerka77 ahoj bohuzial nepomohlo mne pomahaju jedine ta kortikoidova vodicka alpicort f nechcela som si to liat na hlavu ale nic ine mi nepomahalo tak mi doktorka povedala ze ked nechcem prist o vlasy tak ju mam pouzivat tak kazdy stvrt rok lejem dve vodicky a potom je na chvilu klud a zase sa mi to vrati a dokola to mam tako. ale ako doplnok tu aloe pit zase je urcite dobra aj na ine veci a mozno tebe pomoze skus.
bola si u koznej ? a potrvrdila ti alopeciu ?

atanerka77
9. máj 2015

@ladia nemam nic potvrdene ale podla toho priebehu a padania uz asi 3 roky s mensimi prestavkami to bude asi a.l., bola som u koznej uz niekolkokrat tiez mi dala alpicort f, prvy a druhy krat mi to pomohlo na cas. Teraz som brala forcapil padanie neprestalo iba vidim male nove vlasky ale mam ich velmi jemne a mam pocit ze su aj tensie ako tie hrube zdrave vlasy co vypadavaju. Mam stvrtku vlasov co som mala a uz som v slzach niekedy koli tomu ked vidim tie guce vlasov vo vani a nic absolutne nic mi nepomaha. Teraz mam tiez alpicor polka flasticky uz fuc a zatial nic ziadne zlepsenie skor naopak a zacala som s tym aloe ale tomu uz ani velku sancu nedavam. Aky moze mat neziaduci ucinok ten alpicort pri takom dlhodobom brani tiez mam z toho trochu strach

ladia
9. máj 2015

@atanerka77 ahoj
presne ako u mna malicke vlasky ale strasne slabe mi rastu. a rychlo vypadnu. aloe podla mna nepomoze ked to mas takto presne ako ja . ja davam 6 alipocortou rocne a to mam dve flase na tu padavu fazu potom sa to zlepsi na tri mesiace a znovu sa to zhorsi tak davam znovu alpicort. su to Kortikoidy takze ten alpickort ti problem riesi len docasne potlaci to padanie na cas ale neodstrani ho. neviem ake moze mat nasledky pouzuivanie toho alpicortu nedavas ho do zaludka ale lokalne na kozu a tam sa vstrebava minimalne tak fakt neviem ale povedala mi doktoroka ze ak nechcem prist o vlasy mam ho pouzivat tak zase ta depka ked su vsade vlasy na vankusi na podlahe v umyvadle vsade mi pouzivanie toho alpicortu za to stoji lebo tiez som uz nevedela co robit uplne zufalstvo bala som sa ucesat alebo dotknut hlavy lebo vzdy mi dake vlasy ostali v ruke. aj teraz to mam tak ale menej aj vlasy su vsade okolo ale nie v takych mnozstvach ako pred tym. tam fakt je toto asi jedine riesenie ostatne maste vodicky doplnky vyzivy su tahanie penazi z penazenky riesim to 5 rokov a fakt som vyskusala vsetko co sa dalo len dalo a nic nezabralo. tak drzim palce skus est eprehodit rec s koznou ake nasledky by mal ten alpicort a ako casto ti ho doporuceje. inak ma este napadlo ze aj ked mas problem zo stitnou zlazou zvyknu padat vlasy tak mozno este endokrinologicke vysettrenie skus alebo rozbor krvy aj ked je malo zeleza padaju vlasy poskusaj drzim moc place

atanerka77
9. máj 2015

@ladia dakujem moc aj tebe drzim palce v tomto boji, otazne je dokedy bude alpicort a kirtikoidy zaberat, lebo tiez jedna kocka pisala ze druhykrat uz hej to nepomohlo. Mne je do placu ked vidim co mi ostalo na hlave z tych hustych vladov po pas teraz nieco co sa neda ani nijak upravit lebo uces nedrzi a hned to mam splasnute. Ja mam krv tip top ukazkovu povedala lekarka aj zelezo aj hormony stit zlazy o to horsie ze pricinu neviem a tych penazi co som uz do toho dala tiez ☹ . Este sa poradim s koznou ale natrafila som na debila tak musim ist k inej dr.vdaka moc za rady a povzbudenie

ladia
9. máj 2015

@atanerka77 no inak ja tiez zistujem ze cim dalej potrebujem viac tych flastiticek alpicortu ale zatial mi to vzdy nejako na cas zlepsilo. a uces to co mam ja na hlave to je uplne otras splasnute neforemne no des a doktorka moja mi este hovorila ze je to dedicne co nechapem lebo u nas v rodine nikto nemal plesinu. no lekara zmen mozno iny pride na uplne iny dovod padania

adam510
16. júl 2015

Dobrý deň ako vidím táto stránka je pravažne pre ženské problémy ale dovoľte aby som sa podelil so svojou skúsenosťou 🙂 Moje meno je Adam mám 20 rokov a pred dvoma rokmi sa mi objavilo jedno holé koliesko vzadu na hlave. Dal som si porobiť všetky možné vyšetrenia a kožný lekár mi pravidelne robil kryoterapiu ( neviem či som to správne napísal ale ide o zmrazovanie dusíkom ) a taktiež mi predpísal kortikosteroidy. So začiatku to prvé dva týždne fungovalo ale potom sa to začalo zhoršovať a to až do takého štádia že som skončil s alopeciou totalis. To znamená že som prišiel asi o 98-99% ochlpenia a vlasov na celom tele takmer aj obočie a kopec mihalníc. Samozrejme popri liečbe u toho doktora som skúšal všetky možné maste, šampóny, vodičky, zinok, železo proste všetko o čom som sa na internete dočítal že by mohlo pomôcť ale márne. Taktiež to stálo nemále peniaze ale ja som sa nehodlal s mojimi vlasmi rozlúčiť v takom mladom veku. Ku lekárovi som prestal chodiť a dostal som sa k jednej pani Lekárke ktorá mi to vysvetlila z úplne iného hľadiska. Teda je známe že alopecia je autoimúnne ochorenie a vedci teda vraj nevedia čo to spôsobuje. Ale moja doktorka mi povedala že pokiaľ ne je v poriadku imunita je to vec pečene a lymfatického systému a samozrejme má pravdu tieto dva orgány určite vo veľkej miere súvisia s imunitným systémom každého človeka. A príčina oslabenia tohto systému je prostá. Je to zanesenie tela toxínmy všetkého druhu hlavne je to to čo pijeme, jeme, dýchame. Tak ona mi pekne vysvetlila ako sa o svoje telo starať a čistiť ho prírodne bez chemikálii a v čo najviac bio dostupnej forme. Povedala mi že musím dať svojmu telu šancu a možnosť aby sa zregenerovalo samé pretože kadžý živý organizmus má neuveriteľne úžasnú funkciu regenrácie. Lenže telo potrebuje tieto prostriedky dostať najme zo stravy alebo teda cez črevá. Narušená imunita je vec tráviaceho traktu. Takýto problém sa musí riešiť jedine z vnútra, žiadne šampóny, mastičky vodičky vám nepomôžu a ak aj áno tak to nie je trvalé pretože ak sa to niekomu opäť problém vráti nie je vyliečený maximálne ten problém na určitú dobu zamaskoval ale neliečil prvotný faktor ktorý to spôsobil. Výsledok je taký že asi po 3-4 mesiacoch sa mi telo krásne regeneruje na jednej strane sa cítim omnoho lepšie ale na hlave, stehnách, chodidlách, hrudníku, prstoch na nohách, rukách, na brade krásne vidieť nové ešte trocha jemné ale sto percent zdravé vlasy a teda aj ochlpenie z čoho sa teda ja osobne veľmi teším a dalo mi to novú chuť do života 🙂 A to až do takej miery že som sa rozhodol zasvetiť svoj život pomoci ľuďom ktorý si buď nevedia pomôcť sami alebo nechcú sa liečiť chémiou, liekmy, behaním po doktoroch atď.. Momentálne pracujem v centre zdravia a zdravého životného štýlu v Bratislave, občas pôsobím aj v Partizánskom. Ak by vás teda zaujímalo niečo viacej o takomto prístupe alebo by ste chceli viacej informácii veľmi rád Vám pomôžem alebo poradím najviac ako to bude v mojich silách 🙂

plnenapaprika
16. júl 2015

diagnosikovali mi ju pred 6 rokmi, na zaklade trichogramu, uz som nevedela ako sa ucesat
nasledovali mesiace placu, vodiciek, tabletiek
ano pomohli ale len na cas, boli pekelne drahe (Vichy), a nemala som uz nervy si to packat na hlavu kazdy druhy vecer, ani peniaze
kvoli inym zdravotnym problemom som vysadila lepok a mliecnu bielkovinu, a vlasy sa po 2 rokoch davaju do normalu
sice uz nie ako ked som bola mala, ale nemam plesinku ani kuty, vyzeram normalne
vlasy a koza (ako aj vsetko ostatne v tele) je v prvom rade zalezitostou psychiky
a ta dalej priamo ovplyvnuje imunitu a celu energiu tela
ked je energie malo (a nemyslim tu fyzicku, ktoru dokazes aj pocitit, ale celkovu zivotnu), telo sa trapi uz aj s urcitymi druhmi potravin
pomozes mu ich vysadenim, lebo je to lahsie a prvo efektnejsie ako dokazat poriesit zivotnu energiu
chcem Ti tym len napisat, ze vodicky su docasne riesenie, musis ist na to zvnutra!
good luck

lorela
16. júl 2015

@adam510 Ahoj, tvoj príspevok ma veľmi zaujal. Mohol by si mi prezradiť viac? Čo si urobil v súvislosti so životosprávou na ozdravenie organizmu?

andrejka2424
16. júl 2015

Ahojte,je tu niekto,komu na androgénnu alopeciu zabrala antikoncepcia? Ja som Alpicort F brala asi 3 mesiace a hrozne ma z neho začala po čase svrbieť až štípať pokožka a vlasy padali ešte viac...tak som šla ku gyn a on mi predpísal na 3 mesiace Diane a zatiaľ po mesiaci užívania sa mierne zlepšilo to padanie,ani svrbenie už nie je,ale obávam a ,čo bude po tých 3 mesiacoch-už som raz Diane brala pol roka a po vysadení to bola katastrofa...ale keď ju beriem je to fakt lepšie-ale mám z nej krče v nohách 😒....ale fakt nechcem ostať s holou hlavou-mám zvýšený testosteron

atanerka77
17. júl 2015

@andrejka2424 mne zabrala len trošku ale zase ma z nej hrozne bolela hlava a mala som až migrény po vysadení vždy ešte horšie s vlasmi

atanerka77
17. júl 2015

@ladia ja už druhú flaštičku si dávam a absolutne žiadny účinok už mi to asi nepomáha a vlasy padajú stále vo vačšom množstve, neviem nájsť kožnú ktorá sa týmto zaoberá som úplne na nervy z toho už

ladia
17. júl 2015

@atanerka77 no ja davam teraz po tri flasticky ale postupne je to lepsie ze pada menej stale ale padaju . a po torch mesiacoch sa to zhorsi vzdy a su vsade tie vlasy otrasne .
ved to je najhrosie ze tym sa nezaobera asi nikto mam taky pocit .tiez mam nervy sa dam do hola ostrihat a budem mat pokoj