Antikoncepcia na konci kojenia

wind123
17. jan 2018

Ahojte, chcela by som sa spytat, tych co s tym maju nejaku skusenost...chcela by som uz pomaly prestat kojit (maly ma 2,5r.) a zacat uzivat hak...len gestagenovu hak si vsak predpisat velmi nechcem...jednak jej ucinnosti celkom neverim, jadnak ma odradza dost popisovane spinenie a koniec koncov verim ze do toho mesiaca dvoch sa mi podari odstavit tu prisavku😁...najde sa medzi Vami niektora, ktora uzivala klasicku kombinovanu hak a aj ten jeden dva mesiace este kojila, s tym ze jej to odobril lekar...celkom by ma potesilo keby som medzi tym prisla aj o mlieko...ma kombinovana hak takyto ucinok? isla by som asi do Artizie...pravdaze je to otazka hlavne pre gynekologa, s ktorym to urcite preberiem, len ma zaujima ci ma niektora z Vas takuto skusenost.Dakujem za reakcie.

evittam
17. jan 2018

@wind123 Beriem Desirett-a uz ani nedojcim 3roky. max.spokojnost,ziadne spinenie.

wind123
autor
17. jan 2018

@evittam no ono desirett je generikum carazette, to iste zlozenie...v podstate sa tam asi ani nic ine vymysliet neda...naozaj ma trochu odradza od toho ta nepritomnost estrogenu😁...pred tehotenstvom si brala kombinovanu hak a potom si si nechala len jednozlozkovu?...robi Ti lepsie, alebo si yo proste len nechcela riesit..gynekolog Ti nechcel vymenit za kombinovanu po ukonceni kojenia...ja som bola z kombinovanou hak totiz spokojna, brala som ju 11 rokov pred otehotnenim, tak velmi nechcem robit zbytocne pokusy😁

evittam
17. jan 2018

@wind123 Ano pred oboma tehu som brala kombinovanu, pocas prvého dojčenia Cerazette, pocas druhého Desirett. A nechala som si Desirett-ako mi povedal moj lekar-ma najmenej hormonov a pokial mi vyhovuje nie je co riesit a dslsie deti uz nechceme.😉

wind123
autor
21. jan 2018

Opytam sa este na margo laktacie a kombinovanej hak.Tie ktore ste kojili a kojit prestali a nasadili ste kombinovanu hak...za ako dlho sa Vam prestali vdaka estrogenu tvorit mlieko?...ide mi o to ze keby sa moj prisavnik predsa len odmietil neprisavat a kojila by som z vlastnej nevole😁 aj dalej kedy mozem ocakavat ze z kombinovanej sa mi zastavi laktacia...nechcela by som totiz nejako dlhodobo pchat do chlapca estrogeny, aj ked v stopovom mnozsve v mlieku....predpokladam ze ak mlieko nebude, prestane aj kojenie.

luckalatte
19. jan 2021

@wind123 mohla by som vediet ako sa volala ta kombinovana antikoncepcia?
Ďakujem