ATB Doxyhexal

18. apr 2023

Ahojte dnes som bola u zubára mám zápal a dostala som ATB doxyhexal pred 20 minútami som si dala prvú tabletku strašne sa bojím nežiadúcich účinkov keďže som tu čítala že skoro každá mála s nimi problém prosím je tu niekto komu z nich nebolo nič.

ateragram
18. apr 2023

Ja som ich brala viac krat a nikdy nic

panelacikova
18. apr 2023

žiadne vedľajšie účinky som nemala.

nafka0483
18. apr 2023

Ked som nebola najedena tak mi prislo zle od zaludka. Ked som ich brala hned po jedle tak vsetko ok.

kacernakokse
18. apr 2023

Treba jesť po jedle, ak si citlivejšia tak zaradiť probiotiká (ale užívať s veľkým odstupom od ATB aspoň 3-4 hodiny po) a vynechať mliečne výrobky.

lenusiatko
18. apr 2023

Neboj, treba poriadne pri nich jest a uzivat kvalitne probiotika. Pol hodinu po uziti nelez, zvyknu sa lepit na zaludok, preto treba jest. Uzivala som ich 2 mesiace a velmi mi pomohli.

rooberta
18. apr 2023

Mne tiez nic nebolo, neboj sa.

autor
18. apr 2023

Strašne na začali stípat oči a asi na začala páliť žaha strašne sa bojím 😢

autor
18. apr 2023

Pardon za chyby no som dosť vystresovaná mravci mi aj noha

nafka0483
18. apr 2023

Pravdepodobne zo stresu. Upokoj sa ;)

zuzka0605
18. apr 2023

su to bezne pouzivane antb overene...stresom si to zhorsujes..davaj si ich zjedlom, kazdel antb su tazke na travenie tak nech sa zmiesaju s potravou.

elanor
18. apr 2023

Nejest nalacno. Vzdy si pred nimi nieco zdzobni, a nezabudni na probiotika. Min. 2 hodiny pred, alebo 2 hodiny po. A bude dobre. Su to dobre ATB. Len nie nalacno. S prazdnym zaludkom nie su kamosi.

alenamihal
19. apr 2023

Neprehltaj ich ale rozmiesaj ich vo vode napr v poldecaku a vypi...tieto antb su dost tazke aj na zaludok...mne to poradila lekarka a aj v lekarni...a daj si ich hned po jedle...

autor
19. apr 2023

@alenamihal už som volala lekárke dostala som agumentin mám totiz zápal no najprv mi musí preliečiť zápal až potom mi vie vytrhnúť zub

simca06022011
19. apr 2023

strasnu paniku robis... treba sa najest, dat si atb a vybavene. Nic nam z tych atb nebolo nikdy..🙂 a to uz sme ich amli doma vsetci, odkonca chlap ihc bral niekolko, a asi aj mesiac v kuse na boreliozu.
Inak sa divim, zubari maju perfektne atb, Dalacin... ti perfektne zaberaju na tieto zubne veci... Pre priklad, ja mam na augmentin alergiu :DD
A nie atb sa ani nedrolia ani nerozmacaju vo vode.. prost esa najes, a das si ich, zapijes riadne po sediacky/stojacky.

autor
19. apr 2023

@simca06022011 z dalalacinu mi zvyklo byť zle tak zato mi dali agumentin s toho mi nie je nič našťastie no aj žáha ma pálila po doxyhexale to som sa pred užitím aj najedla mäsa

simca06022011
19. apr 2023

skor z toho stresu co si si narobila:D ale tak ano,kazdy inak zvlada atb...

ikaika
26. mar 2024

@ateragram
@panelacikova
@nafka0483
@kacernakokse
@lenusiatko
@rooberta
@zuzka0605
@elanor
@alenamihal
@simca06022011 baby, prisim vas akurat citam pribalovy letak ze je to tetracyklinove antibiotikum co farbi zuby nacierno🙈
Aj vam to zafarbilo zuby?
A rste je clovek fitosenzitivny na svetlo🙈omg
Cize spf nonstop?

simca06022011
26. mar 2024

@ikaika netreba panikarit, tetracyklinove atb farbia zuby na cierno vo vyvoji (pokial viem), cize napr. detom (?), na slnko s vela atb netreba chodit, a ked beries atb si asi chora, cize pekne sediet doma... po dobrati liekov uz netreba. A samozrejme spf ak sa ides prechadzat po slnku nie je zly napad nikdy :D

rooberta
26. mar 2024

@ikaika a načo to čítaš? 😁 Zahod leták a daj si tabletku, zjavne máš v sebe dosť silnú baktériu, keď si dostala tieto ťažké ATB. Áno určite je to svinstvo, ale zuby ti z jedného blistra určite nescernaju. Ja som ich brala 21 dní a zuby mi zostali, slnko nebolo (bol február) a ani marcové slnko ti neublíži. A ja tiež tak viem, že Tetracyklin farbi len mliečne zuby. Hlavne sa dobre najedz, ale dve hodiny pred a dve hodiny po nepi mlieko.

lakebabe
26. mar 2024

@ikaika brala som ho milión krát aj tuto zimu asi dva krát nič mi nezafarbili ani mi z nich nič nebolo nikdy

simca06022011
26. mar 2024

moj chlap ich dokonca bral komplet cele leto... este aj festival s nimi dal, aj vinnu cestu :DD

elanor
26. mar 2024

@ikaika nie, zuby mi nefarbilo. Ak mas tieto atb, tak mas byt doma v posteli, lebo su to silne atb, takze musis byt riadne chora, a v posteli slnko hadam riesit netreba, ak nahodou ano, tak max. si zastri okno a je. Jedine co by poradila, nikdy tieto atb nejedz na lacno. Vzdy po jedle, ked sa poriadne a dostatocne najes.

ateragram
26. mar 2024

@ikaika mne nezafarbili vobec

ikaika
26. mar 2024

@simca06022011
@rooberta to dostalo moje dieta🥴
O

ikaika
26. mar 2024

Od koznej lekarky
Ma ich brat 2 mesiace vkuse🙈🙈🙈

rooberta
26. mar 2024

@ikaika a čo má konkrétne za problém, že dostalo takéto silné ATB? Ale tak keby aj zcernali, kašľať na mliečne zuby, zachvilu vypadnú hlavne nech vyzdravie.

ikaika
26. mar 2024

@rooberta akne🙈🙈🙈

rooberta
26. mar 2024

@ikaika aha to už asi nebude mať mliečne zuby 😄 tak v pohode, to zvládne. Nech sa predtým poriadne naje, najlepšie mastné jedlá.

ikaika
26. mar 2024

@rooberta ma aj strojcek fixny na zuboch koli zlemu zhryzu.
Bojim sa co bude so zubami.
Inac ja si z detstva pamatam sesternice mali tiezo atb na zakladke a mali z toho uplne cierne zuby, neskor len zvnutra ale mali🙈