Bielenie zubov a vaše skúsenosti

petrah9
27. feb 2013

ahojte.mate skusenosti s bielenim zubov?davali ste si to robit? mali ste nejake bolesti?

tana85
5. apr 2016

@annabal o bieliacich pasikov crest sa nedavno hovorilo v tv - je to velmi nebezpecne bielenie lebo obsahuje niekolko nasobne vyssii podiel peroxidu vodika ako ma napr. peroxid dezinfekcia a to ti doslova rozozerie sklovinu. urcite toto nie. keby som vedela kde o tom hovorili, ale bolo to asi 2 tyzdne dozadu. ukazovali aj zuby ako sa tym znicili a teda nic pekne

annabal
5. apr 2016

Bolo to minulý týžden v STV 1 v TV novinach...........presne to som chcela vedieť, o ten peroxid práve ide. Peroxid vybieli predsa všetko, nie len tak sa použiva aj na vlasy a pod......čiže oni podnikaju nezakonne, nie je to dovolene predavat a už vobec nie cez net.......☹

kondaska1
5. apr 2016

@annabal pozor v USA sa kludne moze pouzivat aj dnes koncentracia 35%, este pred casom sa to sem dovazalo a normalne v ambulanciach pouzivalo, ale EU to zakazala. Preto tam asi maju stale US adresu, obchadzaju zakon... Ak si chce nikto vybielit zuby nechapem preco je taky problem zajst k zubarovi, ale baby radsej nakupuju po internete kraviny, jedno nezabere tak kupia druhe a koniec koncov to vyjde dokopy viac ako keby nato isli normalnou cestou. Okrem toho pred bielenim treba urobit hygienu, vsak nebudem predsa bielit zuby s povlakmi a kamenom...

annabal
5. apr 2016

...ale stránka už nefunguje...

annabal
5. apr 2016

Takto sa zákon obchádzať predsa nedá.....buď to predavaš na SK podľa slovenských zákonov, alebo to nesmie s predávať....a aj podľa toho zloženia a nariadení UPVZ sa to potom nesmie predávať...

ivanatim
5. apr 2016

@kondaska1 Veru, je divne, preco EU zaviedla takuto nezmyselnu normu 0,1% peroxidu, ked kazdy vzdelany clovek vie, ze bez peroxidu sa zuby vybielit NEDAJU a je divne, ze ju zaviedli prave v case, ked sa uz aj na europskom trhu dost udomacnovali pasiky Crest a uz aj tu sa zacali tesit velkej oblube medzi ludmi. Zacalo to v Anglicku asi pred 6 rokmi, postupne sa dostali aj tu a EU tuto normu zaviedla pred 4 rokmi. Je to zaujimave 🙂 Myslim, ze si len niekto vyloboval takyto nezmysel ako ochranu pred lepsimi kvalitnejsimi produktmi na bielenie z USA, aby sa nejako ochranili zisky tych neucinnych europskych produktov ci vtedy najprv v Anglicku vznikajucich salonov a tiez zisky zubarov a ich predrazenych bieleni, kde bezne pouzivaju 4x vyssie koncentracie peroxidu, ako su obsiahnute v pasikoch a nie na 30 minut, ale bezne to daju ludom na zuby aj na dve hodiny a tie skodlive nie, su, že? 🙂 ... Je to zaujimave, ja kazdopadne verim americkej kvalite uz 5 rokov, spokojne pasiky pouzivam a urcite budem aj nadalej 🙂 Ako som pisala uz predtym, mam zdravsie zuby ako 99% ludi, ktori chodia k mojmu zubarovi v nasom meste a to mi povedal zubar, nevymyslela som si to ja. A aj on mi sam potvrdil, ze nieco take ako poskodenie skloviny z tak nizkych koncentracii, ktore sa pouzivaju uz 15 rokov po celom svete v pasikoch, nie je jednoducho mozne. Ja to vidim ako "obranu" EÚ pred lepsimi produktmi z inych krajin...a nehovorila by som to, keby ten produkt nebol na trhu uspesne uz 15 rokov a keby sa nanho 15 rokov nikto nikdy nestazoval, prave naopak, ludia tie pasiky chcu a su s nimi ocividne spokojni... Nie je to nejaky lacny čínsky šmejd...

mb269
5. apr 2016

použivala som crest supreme tie najsilnejsie, nic mi nevyžralo zuby mam krasne biele. bielym nimi kazdy rok. u zubara pouzivaju vari 30% peroxidu. takze zistili ze nejake pasiky za 50E ozaj funguju takze im asi klesie ambulantne bielenie ktore stoji 300E. 😀

ivanatim
5. apr 2016

@tana85 Co ty o tom vies? Kde ukazovali nejako rozozrate zuby? Na ilustracnom obrazku ktovie z ktorej fotobanky vytiahnutom? Ved ty sa do toho ocividne vobec nerozumies ako citam :D Si uvedomujes, ze pises o 15 ROKMI overenom svetovom produkte? A co vlastne o bieleni zubov vies? Vies, ze zubari bezne pouzivaju na bielenie aj 4x vyssie davky peroxidu a nie na 30 minut, ale na dve hodiny? To je podla teba bezpecne? A vies o tom, ze norma 0,1% peroxidu, ktora je inak uplne nasmiech ostatnemu svetu, bola zavedena az po tom, ako si v Europe ludia zacali oblubovat uspesny americky produkt? Už dopína?... V Amerike je to bezna vec, nikto z toho nema poskodenu sklovinu. Predavaju to LEKARNE, drogerie, zubari atd... V EU potrebovali nejako obranit zisky zubarov a neucinne europske produkty pred uspesnejsou znackou spoza mora, tak vymysleli takuto nezmyselnu normu, to je asi tak vsetko... Ja pouzivam pasiky 5 ci 6 rokov a mam 10x zdravsie zuby ako ty, tomu ver 🙂 Nastuduj si nieco o tej znacke. Je na trhu uz 15 rokov, pouziva tie pasiky 30 milionov ludi po celom svete, Shakira ich propaguje, vyraba ich giganticka uspesna firma a nie nejaka cinska fabrika bleaming white...... Nastuduj si o tom nieco, popozeraj americke weby s recenziami alebo aj recenzie skutocnych pouzivatelov pasikov na heureke a nie tu nejake bludy anonymov, co sa v tom vobec nevyznaju...alebo myslim ze aj bludy od konkurentov pasikov...

annabal
5. apr 2016

...ja si myslim opak, že prave aj preto je vyšši vyskyt rakoviny ako kedysi, lebo pchame do tela latky, s ktorými si organizmus velmi poradiť nevie a take čo v ludskom tele nemaju čo hladať. Ved ktovie, to uvidiš možno neskor, ked budeš mat 50 - 60 rokov.......ale tak to je moj nazor iba. Je fakt divne že mi vobec nereaguju na emaily ☹ Mohli by. Fakt ma to zaujima. A stým s tebou nesuhlasim že bez peroxidu sa bielit zuby nedaju.......mam vela znamych čo tvrdia opak a prave preto som sa dala aj do tejto debaty. To ako keby si povedala že auto musi jazdit len na benzin a inak to nejde. Tak isto časom prisli na to že môže aj na naftu, plyn, elektriku, vodik a je to zdravšie......tak ani v tomto vyvoj nezastaviš. Čo nevedeli pred 15 rokmi, tak možno dnes vedia stokrat viacej a lepšie. Ale vzdy ide v prvom rade o zdravie aspon u mna .

ivanatim
5. apr 2016

@mb269 Preesne tak. Ludia co pasiky poznaju z Ameriky, alebo sa s nimi zoznamili aj tu na Slovensku a maju ich odskusane, myslim ze toto chapu, ja si tiez myslim, ze je to presne tak ako si napisala 🙂 Je to uplne okato urobene, je to az smiesne pre ludi, co sa v problematike bielenia vyznaju. Zubna sklovina je najtvrdsie tkanivo ludskeho tela...Ked cely svet nieco pouziva bez problemov 15 rokov, tak to urcite nebude nebezpecne...

ivanatim
5. apr 2016

@annabal Tak z tej malej davky peroxidu, ktora v pasikoch je a ktora sa navyse v istnej dutine OKAMZITE NEUTRALIZUJE pri kontakte so slinami, rakovinu urcite clovek nedostane a dokonca to s nou ani nijako nesuvisi... Skus napisat americkej firme Procter and Gamble nech ti to vysvetlia... Ak zubar pouziva 40% a nijako to cloveku neublizi, tak 15-rocna overena kvalita v takychto malickych davkach peroxidu ti taktiez nema ako uskodit...

tana85
5. apr 2016

@ivanatim wau....ty nie si kompletna asi....

mb269
5. apr 2016

@ivanatim Len ma sere ze stranka bieliacepasiky uz nefunguje. budem musiet objednat z uk. mam uz len par ☹ aj moja zubarka kamoska mi to odporucila ze ma to ten isty ucinok ako bielenie v ambulancii po com su zuby riadne citlive . Kedysi som pouzivala bielu perlu ked este obsahovala peroxid , potom peroxid odobrali a predavaju to dalej , ale uz ako neucinne samozrejme 😀

ivanatim
5. apr 2016

@tana85 Praveze naopak, o tejto problematike mam KOMPLETNE vedomosti vystudovane na vysokej skole a overene aj citanim knih, kedze ma tato problematika dlhodobo zaujima...Takze ja v tomto kompletna som dostatocne, neboj 😉

ivanatim
5. apr 2016

@mb269 Mne stranka funguje. Skus stlacit F5 alebo refreshnut prehliadac.

annabal
5. apr 2016

....ano už ide 🙂 ale nešlo mi to cely deň. No ale v TV odbornici vraveli niečo iné. Alebo im to chceš poprieť?

kondaska1
5. apr 2016

@ivanatim 0,1% je iba na volne dostupne pripravky na trhu, u lekara je samozrejme povolena vyssia koncentracia, uz nocne bielenie 16% karbamidom peroxidu za 3-4 noci nadherne vybieli o niekolko odtienov. A samozrejme lepsie sa bielia zlte odtiene ako sede.

mb269
5. apr 2016

@ivanatim ideeee ja trubka som davala .sk nie .com :D jupiiiii

kasli na tieto zeny nech maju spatne zuby zlte hnile. my mame pekne 😀

ivanatim
5. apr 2016

@annabal Ale ved to nie su odbornici :D Reportaz pripravovala obycajna redaktorka, ktora mozno ani nema vysoku skolu a uz vobec sa do tej problematiky nerozumie. To co hovorili v TV je velmi prekrutene a myslim ze to ma len vystrasit ludi pred lepsim produktom, ktory nanestastie pre EU nie je z EU, ale z Ameriky...jasne, ze to prekrutia, ved tam hovorili uplne bludy, ze sa moze zub rozsypat a podobne :D Nech len ukazu jeden jediny pripad z tych 30 milionov ludi, ktori pasiky pouzivaju pravidelne, ze ci sa aspon jednemu z 30 milionov zuby rozsypali :D Ja ich teda pouzivam uz 5-6 rokov a zuby mam pevne a zdrave...

tana85
5. apr 2016

@ivanatim http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1824490_nebezpec... viac sa k tvojim reakciam nevyjadrujem, mas uroven 4.cenovej

ivanatim
5. apr 2016

@kondaska1 No ano, ved o tom aj pisem. Viem co je v EU povazovane za povolene/nepovolene a vsade inde vo svete za normalne a bezpecne...

ivanatim
5. apr 2016

@tana85 Dievcina, ved prave o tomto nezmysle tu cely cas piseme :D Dostuduj si to. Precitaj si aj tie komentare ludi pod tym clankom, myslim ze je to tam jasne vysvetlene 🙂 Snad to pochopis. A ukaz mi prosim aspon jedneho z tych 30 milionov pravidelnych pouzivatelov pasikov Crest, ktoremu by sa rozsypali zuby 🙂 Dakujem 🙂

mb269
5. apr 2016

@tana85 pre toto nemame doma televizne kanaly. dobrovolne. kolko dristov čo tam vypustaju , toto je len zrnko piesku v pusti z toho kvantá oblbovakov na jednoduchsich ludí, strasne vymyvače mozgov

kondaska1
5. apr 2016

@ivanatim mozem sa ta opytat jednu vec? Preco ked si si vybielila zuby tymi pasikmi, neustale dokola pises ze ake je to super a ako krasne to bieli a ako si spokojna a pouzivas ich uz 5-6 rokov? Pre mna to je nepochopitelne...ja som si zuby vybielila raz a navzdy, stale mam najbelsi odtien B1, samozrejme obcas zuby prepieskujem kvoli povlakom a pigmentom z kavy, caju ale bielit ich uz nemusim. Preco ich pouzivas opakovane ked su take super ako pises???

ivanatim
5. apr 2016

@kondaska1 Pouzivam ich priblizne raz za rok a pol, aj to nie cele balenie. Biele zuby nevydrzia u kazdeho 5 rokov vkuse biele. Aj bielenie u zubara sa odporuca opakovat po urcitom case. Niekedy nestaci len pieskovanie na udrzanie uplnej belosti vybielenych zubov. Nejake nove pigmenty sa tam usadia a aj ked sa potom prepieskuju, nemusi to byt zase tá uplna belost aka bola prve mesiace po bieleni. Takze preto. Ale ja nie som jediny dokaz, ze su pasiky fungujuce. Staci pozriet recenzie na heureke alebo na americkych webstrankach.

kondaska1
5. apr 2016

@ivanatim ja ich nespochybnujem že nezaberaju, neviem, neskusala som ich, mna len zaujimalo že prečo opakovane bielis. ale vidim že to davas iba ako taký rozjasnovac, takže to je potom ok

annabal
18. apr 2016

Preco sa to teda predava ked sa to nesmie? To ich nikto nekontroluje?http://www.pluska.sk/izdravie/archiv/zdravie/po... , inac skusila som a skusam ....efekt v pohode, ake dlho trva kura....alebo ako to nazvat 🙂

lavender273
19. apr 2016

Ja som si umyvala zuby kokosovym olejom ( taky ten tuhy, prirodny ) a mi vybielilo zuby. Ale zase co zaberie mne, nemusi zaberat inemu a naopak.

annabal
15. jún 2016

Takže osobná skúsenosť. Pásiky som odskúšala tak ako kázali. Efekt dobrý....akurát kým sa dostavil tak to trvalo.....Takže treba na to veľa procedúr a dlho to používať a cena dosť vysoká kvalita komunikácie pomeru použitia a postavenia sa efektu. A ešte mi po dlhsom použití krvacali....respektíve ako by sa mi zostali ďasná na dvoch zuboch. ☹ Som zvedavá ako dlho to vydrží....potom skúsim zas niečo iné....

annabal
15. jún 2016

...bože ten telefón a tá predikcia ☹ dúfam že je to pochopiteľné, le má už drbne z toho....vrrrr....keď si to píše inak slovosled ako chcem....balšaja technika 🙂