Bojím sa ísť do narkózy

15. nov 2022

Už rok odkladám operáciu lebo sa bojím ísť do narkózy. Pri cisárskom som sa prebrala, alebo neviem ako to mám nazvať. Proste cítila som štípanie a chcela som otvoriť oči, povedať, že nespím, ale nedalo sa. Počula som o čom sa bavia sestričky. Viac si nepamätám. A ďalšia vec, čo ak ma bude čakať neodkladná operácia? Ako ten strach prekonám 😐 Ja mám pocit, že radšej umriem ako sa prebudiť v strede operácie.

greta2017
15. nov 2022

Chapem...tiez som pri cisarskom mala to iste co opisujes. Pri nom ma uspali maskou cez ktoru som dychala nieco na uspatie ...a neskor na dalsich operaciach ma uspali tak ze mi do zili dali to "uspavadlo" a vtedy to zobudenie bolo uplne v poriadku. Netreba odkladat operaciu pre tento strach. Ako ta uspavali pri sekcii?

autor
15. nov 2022

@greta2017 uspávali ma s tou maskou, ale ona mi ju dala asi 10cm od tváre. Ja som nevedela či už mám dýchať poriadne, alebo nie 😳

unicornlady
15. nov 2022

Mne tiež pri operácii najprv zaviedli hadičku do žily, a v momente ako mi dala bližšie masku, že nadýchnite sa, si nepamätám nič, až že som sa prebrala na pooperačnej sále, kde boli aj iné sestričky a pacienti (nejednalo sa o cisársky, ale operáciu štítnej žľazy)

zuzi0911
15. nov 2022

Vždy mi dali aj masku aj niečo do žily...samozrejme,že som dostala do žily som nevedela,lebo som sa sústredila na masku...ani neviem ako zobudila som sa vždy na izbe s tým,že kedy idem na operácku😄
Neboj sa...zobudiť sa počas operácie,,stane sa,ale oni hned dopichnu oreto nehrozí aby si si toto pamätala..aj ked no ,niekedy sa stane hoc co...
Ja mam za sebou 5 operacii ...

lenjaona
15. nov 2022

Mňa niekoľko krát ročne uspia a bez problému, netreba sa báť ničoho

ildiko36
15. nov 2022

Aj ja si odkladam operaciu,mam obrovsku diastazu a herniu pupka, brucho mam velke ako keby som išla za chvylu rodiť..je to strašne nepríjemne, hlavne kommentare od ľudí.kedy idem rodiť, a podobne. Tiež mam strach, Ja som pri poslednej narkoze dostala anafilakticku reakciu, museli ma zaintubovat a bola som v umelom spánku, pri tom bol len potrat a musela som na kyret..je k tomu už ca 16r ale strach som neprekonala.

luccija
15. nov 2022

Nie si jedina.Okrem porodu som nikdy nebola v nemocnici a musim ist na vybratie polypu a odkladam to zo strachu:(

nikayla
15. nov 2022

Ja som bola 2x v narkoze počas operácie, príšerne som sa bála, ale keď som chcela žiť,nebolo na výber 😩

andruska80
15. nov 2022

@luccija ja som bola na tom ako ty, tiež okrem pôrodu som nebola v nemocnici, tiež som mala polyp, už som mala ísť aj na operáciu v roku 2020,ale kvôli korone mi ju zrušili, tiež som potom nevedela nájsť odvahu až teraz v septembri som sa odhodlala a bolo to úplne v pohode, samotný zákrok bol rýchly, žiadne bolesti, nebolo mi zle, v ten deň som šla domov. Keby som to vedela predtým, idem už skôr... Tak len som teda chcela, že nemusíš sa vôbec báť 🙂

luccija
15. nov 2022

@andruska80 dakujem za podporu.Ano, ved aj lekar hovori, ze to je 15 min zalezitost ja sa nebojim bolesti iba toho pocitu, ze ma maju uspat🙂ja som anemicka a silny menzes, takze som pritlacena sa objednat a ist a uz nespekulovat

andruska80
15. nov 2022

@luccija ja tiež presne tak, aj anémia aj silný menzes a tiež som sa bála hlavne narkózy, ale fakt to bolo úplne v pohode, až mi bolo smiešne, že tohoto som sa tak bála 😀

marianarem
15. nov 2022

@luccija Ja som tiez pred par rokmi bola na vybratie polypu. Bola to rychlovka a pravdu povediac som sa po narkoze citila hadam lepsie ako predtym. Po prebrati som mala vyslovene vybornu naladu.

fiafia
15. nov 2022

Moja dcéra mala mať vybraté mandle a my sme robili možné aj nemožné aby sme sa tomu vyhli,žiaľ nepomohlo. Zákrok v poriadku, po narkóze tiež a celý deň bol ok. Na druhý deň už v poriadku nebolo nič a skončili sme hospitalizovani. Či to bolo narkozou alebo to bola zhoda náhod sa nedozvieme... Našťastie to dopadlo dobre

luccija
16. nov 2022

@marianarem aj lekar sa smial, ze dobre si pospim za tu chvilku a budem velmi hladna.Uz sa Ti polypy nevratili?

marianarem
16. nov 2022

@luccija Bolo to pred 6 rokmi. Vtedy som 3 mesiace po tej operacii otehotnela a v tom tehotenstve sa mi zase polyp spravil. Skoncilo to zial MA, takze dalsia operacia. Ale odvtedy uz nic, ziadny problem. Ani v dalsom tehotenstve sa uz nic neobjavilo.

datanka
23. apr 2024

@luccija ahoj.uz je to davno,ale bola si na tu operaciu polypu?🙂