Boľavý necht na nohe nie je zarastený

15. mar 2024

Skusim sa tu spytat,lebo uz neviem co s tym robit. Uz dlhsie mam extremne bolavy palec na nohe-necht, trocha aj na druhej nohe,ale nie tak ako tento. Podla mna zarasteny nie je.Mna to priserne boli ked sa dotknem nechta najma konca nechta-ked ho chcem akoby zatlacit do koze.Ale ja nemusim tlacit,staci letmy dotyk a bolest neskutocna.Mam aj cierne pod nim,ale uz dlho, nespominam si ci mi tam niekedy padlo nieco.Nechty si lakujem,tak su zazltnute,ale nemyslim,ze by tam mohla byt plesen.Aj ked neviem, nemala som este.Nahodou niekto nema skusenosti s takym niecim? Co to je? Ako to dat do poriadku? Jasne,ze topanky len sirsie a vacsie znesiem..za kazdu radu,tip vopred dakujem

viestta
15. mar 2024

Mas tam plesen, zarasteny moze byt tiez, pretoze ho nemas zastrihnuty do rovna a cely je zdeformovany

simsalabim
15. mar 2024

Plesen, je zhrubnuty a zlty.

januska12323
15. mar 2024

Pleseň a celý je nejaký krivý.

autor
15. mar 2024

@viestta
@simsalabim
@januska12323
Dakujem baby.Tak to som ozaj necakala,ze plesen. Mohla som to skor riesit ja truba,myslela som ze to mam udrete a preto je to tmave a bolave.
Neviem zeby doma niekto mal problemy,na kupkach nosim vzdy vlastne slapky vsade,ale zjavne to nestacilo.
Mate aj nejake tipy ako to riesit? Vobec nemam sajnu co s tym 😟

marci77
15. mar 2024

ak nechces dat strhnut necht na chirurgii, alebo brat lieky, co poskodzuju pecen, tak skus medicinalnu pedikuru .....tam ti to obstrihaju ....a potom dlhodobo natierat tymto

https://www.profi-pedikura.sk/podopharm-podofle...

....ale moze to dlho trvat kym vyrastie zase novy necht, kludne aj pol roka, rok

ale neviem, mozno su aj nejake ine lepsie postupy

andsen
15. mar 2024

Nie je to pleseň, teda nemusí byť. Mala som to podobné - a boli to bakterie ( kožná mi urobila ster). Dala mi špeciálne namiešanú mastičku a trvalo to pár mesiacov, ale super výsledok. Na tvojom mieste by som šla na kožné.

autor
15. mar 2024

@marci77 samozrejme,ze nechcem strhavat necht 😅 len z toho slova mam hrozu 😀
@andsen dakujem,ono to nie je take zlte, osvetlila som to pro foteni tak to dost zmenilo farbu.Koznu som pozerala kde chodim,ale dr uz berobi,nahradu nema...
Ale to bude asi najrozumnejsie ist na kozne a podla toho uvidim
Dakujem vsetkym 🙂

pieksamaki
15. mar 2024

Pozriem aký krém používame pri ošetrovaní tochto

jarmilaj
15. mar 2024

Jednoznačne pleseň

lasona
16. mar 2024

Pleseň sa dá zistiť len sterom..nechet je zhrubnuty pretože je naň vyvíjaný tlak. Nosíš nevhodnú uzku obuv...aj nechet je úzky a krivý...a vrasta do valov...smer dobrá pedikerka...

mrk66
19. mar 2024

Ahoj, máš tam pleseň - mykozu. Bojujem s tým roky, používal som IzaEffect ktorý mi ale dostatočne nepomáhal, tak som od novembra 2023 začal používať Loceryl lak a už vidím konečne úspech a o možno 3 mesiace budem mať pokoj. Ja teraz používam ráno aj večer ten IzaEffect, 2-3 krát za týždeň dám nohu do lavora s teplou vodou a soľou a potom iba vlastnými malými nožničkami poriadne zoskrabem kožu z pod nechta. Následne zase vystriekam z IzaEffect a potom použijem ten lak na celý necht. Lak používaj aspon raz za týždeň, ja ho nanášam aj 2x a fakt pleseň už ustupuje a od koreňa ide len čistý necht. Striham ho na krátko ako sa dá . Tak ak máš tento problém, chod do toho. Ja som to asi dostal v sprchách v škole kde sme hrávali futbal. Šľapky som vždy mal, ale odtekala voda dosť pomaly tak som to tam asi dostal. Držím palce