Bolesť chrbta v oblasti ľavej lopatky

23. okt 2020

Ahojte, prosím o radu.
Už pár mesiacov bojujem s bolesťou chrbta v oblasti ľavej lopatky a ľavého podpazušia a občas mi to vyráža až do hrude. Najprv ma to bolelo len raz za čas - stále po masáži to skončilo.
Teraz je to však iné - bolí ma to už asi 2 týždne. Zvláštne je to, že ma to neboli nonstop celý deň, ale len niekdy na pár sekúnd/minút pobolí a potom opäť možno polhodinu/hodinu nič. Bolesť je dosť tupá, až ma to ako keby láme. Zvlastne mi je to, že to vôbec nieje bolesť ktorá by bola v závislosti od určitých druhov pohybu. Skúsila som masáže (pomohli mi stále tak na pár hodín/jeden deň) a tiež som si bola dať napraviť chrbticu- vraj som mala stiknuty nerv, no od bolesti mi to pomohlo len trochu. Máte prosím ešte nápad čo by to mohlo byť a ako by som si mohla pomôcť? Nerada by som sa v tejto situacii trepala k doktorke 😏

khuliniova
23. okt 2020

Doktorka vam problém určite nevyrieši.. Niečo vam to bude blokovať.. Treba to rozcvicit.. Rozmasirovat.mne moje problémy vyriesilo cvicenie SM..

dee01
23. okt 2020

chiropraktika ste neskušali?

kubkovamama
23. okt 2020

Cvičenie, fitlopta,suché teplo a nakoniec fyzioterapeut?

kacena4
23. okt 2020

prepac za moju ironiu - mesiace ta boli chrbtica teraz uz denne ale ty by si nerada isla k lekarovi, tak potom co chces... sama pises ze ti povedal maser ci kto to, ze mas pricviknuty nerv... nie ono to nie ne pricviknuty nerv, ten sa pricviknut neda, ked uz tak vyskocenu platnicku - tiez neodborny nazor ale pouzijem ten aby si to lepsie pochopila a ta ti moze tlacit na miechu a preto pocitujes to pichanie. takze zasa ironia, nechod k lekarke ktora ti moze pomoc ale nechaj si to tak behaj na masaze, ci chiropraktikovi ktory ta mozu zhumplovat sak preco nie... kym lekar ti moze pomoct nastavit ta v akutnom stave na protizapalovu liecbu a nieskor ta odporucit na spravne rehabilitacne cvicenie a spravnu rehabilitacnu masaz ktorou ktorymi ti pomozu vratit vyskocenu platnicku (ak to je ono) spat na miesto - a ano ako pisu vyssie sm system je ten spravny na tento problem len ho treba cvicit pod dohladom odbornikov nakolko ak ho cvicic zle nepomoze ale uskodi. tak isto zmen spravanie sa doma ci v praci lebo aj to skodi ale o tom ti nebudem pisat to si vies nastudovat na nete ako predchadzat hernii platnicky - pisem ti to preto ze tiez som casom skoncila pod operacnym nozom prave s tymto problemom

marca12
23. okt 2020

@kacena4 a myslis,ze lekar pomoze? Urcite nie. Chodim k neurologicke akurat,co ma poslala na MR a zistila to,co fyzioterapeut hovoril. Treba cvicit,masirovat a cvicit,spevnovat svalstvo.

dee01
23. okt 2020

@marca12 detto, vypísala kopec liekov ako pokusnemu kralikovi, bolesti ani zaľahnutého ucha ma nezbavila
@kacena4

kacena4
23. okt 2020

@marca12 neviem co zistila na mri ale bud ze na chrbtici nie je nalez a treba sa viac hybat lebo zle drzanie tela, sedave zamestnanie... alebo je nalez a treba ho riesit ja som casom mala taky nalez ze od neurologa ma posunuli k neurochirurgovi a sup pod noz lebo uz mi ochrnovala noha od tlacenia vytenecej platnicky na miechu a nasledky mi ostali aj po operacii takze ak to clovek neriesi ostanu nasledky treba to riesit s lekarom a hladat problem a snazit sa ho odstranit ale prvotne info je lekar ten zisti diagnozu a od nej sa clovek vie odpichnut co vlastne moze a co nie

janulart
11. dec 2020

Ahoj mozem vediet ako si pochodila a ci ti povedali ? Mam taky isty problem

mirasima
11. feb 2021

@janulart dobry den, tiez mate bolest pod lavou lopatkou?

autor
11. feb 2021

@janulart ahoj, prepáč, až teraz som si všimla tvoj príspevok keď pridala ho pridala pani nižšie. Verím, žebuz máš po probléme. Mne to prešlo samé od seba. Odvtedy sa to raz objavilo znova, ale tiež to prešlo samé 😁

mirasima
11. feb 2021

Tak to je fajn,ze to preslo, ja som sa objednala na neurologiu,lebo mi to neprechadza, tak uvidim.

autor
11. feb 2021

@mirasima držím palce 😊

mirasima
11. feb 2021

Dakujem🤗

monmj
5. mar 2021

@marca12
@kacena4
@dee01
Ahojte, aj ja som za aby sa preventivne islo k dr ktora vas posle na rtg a mr pretoze aj chiropraktik a fyzioterapeut sa musi niecoho chytit aby vedel stanovit spravnu liecbu.

dvp
9. apr 2022

Zdravim, neviem,či vás poteším, ale kamarát rieši podobne problémy....a na nič mu za 2 roky neprišli (po všetkých MR a podobných vyš.)...už navštívil aj kardiológa....a poslali ho aj na gastro,ale možno vám pomôžu.

samu31
31. júl 2022

Ahoj. Cítim bolesť pri danom pohybe ramena, ktora mi ide z ľavej lopatky. Mám trochu opuchnutý spodol ľavej lopatky . Pozeral som si na internete cviky. Neviete, čo by to mohlo byť a mal by som ísť s tým niekde? Veľká vďaka za vyjadrenie.

hana32
26. nov 2022

@dvp Dobry a boli ho to stale? Mna v jednom kuse, uz som z toho zufala. Cvicim, masirujem a nic:(

dvp
27. nov 2022

@hana32 tak 2 roky chodil po lekároch a na nič mu neprišli, chodí k fyzioterapeutke cvičiť. Treba vedieť tie správne cviky a hlavne sa ich naučiť správne cvičiť, nie hocičo.

dee01
27. nov 2022

@monmj no ja som odvtedy bola raz riadne seknutá, bolo to cez sviatky a lekári aj ordinovali aj nie. tak som išla už naozaj zo zúfalstva k jednemu dedkovi, čo napráva, mala som vyskočené vtedy aktualne 3platničky, to mi povedal on. na pár miestach ma postláčal, asi po tyždni prešla bolest uplne a odvtedy aj to zaľahnuté ucho je o dosť lepšie...