Bolesť chrbtice a rýchle bitie srdca

llenka014
8. feb 2021

Už pár dni má boli chrbtica + na hrudi včera mi rýchlo bilo srdce môže to byt z krčnej chrbtice a stuhnutého svalstva ? Momentálne som len doma práca z PC doma :/ sedím ležím celé dni môže to byt z toho ?

mirkava
8. feb 2021

@llenka014 ano moze.... mam presne to iste.... boli sval pri chrbtici a prechadza to do hrude. Mastit woltarenom a ked to povoli zacat cvicit, natahovat svaly na chrbate. Jóga je výborná 👍

llenka014
autor
8. feb 2021

@mirkava strašne mastim sem tam+ priateľ mi dal masáž neviem či to ešte nezhoršilo začnem viac robiť pohybu + prechádzky asi lebo hrozná bolesť a k dr utekať nechcem ihneď kvôli situácii

mirkava
8. feb 2021

@llenka014 s masažou opatrne... len jemne premastit a v teple. Nevystavovat sa chladu ani na okne v tričku a podobne. Vonku ok ale obliect poriadne.

llenka014
autor
8. feb 2021

@mirkava radšej masáž vynechám .. hrozné mi to vystreľuje do hrudi do predu :/ dúfam že čím skôr to prejde

mirkava
8. feb 2021

@llenka014 ano poznam to, mavam to casto. Este pomaha aj akupunktura a bankovanie, ale teraz asi všetko zatvorené.

mirkava
8. feb 2021

@llenka014 a pozor na spotenie, hned prezliect

llenka014
autor
8. feb 2021

@mirkava budem dávať pozor.. včera mi začalo rýchlo bit srdce môže to byt tiež z toho?

mirkava
8. feb 2021

@llenka014 to nie, nemyslim ze je to z toho. Mozes citit bolest svalu ked bije srdce, ale so srdieckom by to nemalo suvisiet

llenka014
autor
8. feb 2021

@mirkava tak teraz neviem z čoho to môže byt ale ta chrbtica boli hrozné

mirkava
8. feb 2021

@llenka014 ked nebude prechadzat tak na inekciu treba ist (na uvolnenie svalstva). Mne zvyklo prejst stale aj ked bola bolest silna. Ak budes citit ze je to uz vazme silne, tak radsej choď, aby si nejaky zapal nechytila. Drzim palce. Teraz tiez s tym bojujem 🤔😣👊👍

llenka014
autor
8. feb 2021

@mirkava snáď to čím skôr prejde 😏

siegi
10. feb 2021

@llenka014 ano moze byt busenie srdca od chrbtice. Mavam to bezne. Akonahle mi zablokuje cast hrudnej medzi lopatkami tak mi busi srdce. Ale je stale dobre si to nechat vysetrit aby sa vylucila srdcovocievna pricina

llenka014
autor
10. feb 2021

@siegi bola som dnes na EKG a bolo v poriadku

micikem
18. jan 2022

@llenka014 Ako ste dopadli? Ja riešim mesiac a pól - búšenie, tep a bolesť chrbta

mjust
12. feb 2022

@siegi ahoj toto presne mavam pocas dna vecer a rabo hlavne to jemne busenie aj v rebrach nerovove kopanie cvicenie plus horuca vana zatial... idem aj do lekara na ekg som bol vsetko ok ... pracujem v sklade vela ukladania na paletu plus zle drzanie tela potom doma sedenie za pc as to bude ta hrudna stuhnuta moc ...mozes mi prosim ta poradit co extra alebo ako dlho to mozem mat ked cvicim mam masaze od marca alebo aprila chcem zacat plavat a plus sauna

maja132015
12. jún 2022

@mirkava Ahoj, ja mávam búšenie z ničoho nič v noci každé 2-3 týždne sa mi to opakuje. Veľmi vysoký pulz mám už som si raz kvôli tomu volala aj sanitku. Echo srdca mi robil kardiológ ešte minulý rok v novembri a všetko bolo ok. Dokonca už asi tak tri mesiace mám dosť často extrasystoly, preskakovanie. Neviem si už rady z čoho to môže byť. Mám zlé držanie tela, stále som zhrbená ci to nemôže súvisieť s chrbticou.

mirkava
12. jún 2022

@maja132015 ahoj, chod na vyšetrenie... bolo by dobre nasadiť holter

elizakacka
8. nov 2022

Aj ja sa pridavam strsne ma boli chrbtica a mala som uz aj sono srdca a aj ekg este cakam holter visletki casto mavam preskakovanie srdca chcela bi s9m sa spitat ci niekto mava take priznaki a z coho je to preskakovanie srdiecka