Bolesť chrtba a hrudníka mesiac po prekonaní Covidu-19

pictbridge
1. mar 2022

Otrepaná téma🤦‍♀️ ale lepšia ako Ukrajina snáď. Prepáčte. Dievčatá. Prekonala som covid cca mesiac. Mala som dosť ťažký priebeh ale čo sa týka priedusiek . Dlho kašeľ dutiny KO . Mam už aj po antibitikach. Nekašlem to je OK dýchanie úplne normálne no včera ma začal veľmi bolieť chrbát medzi lopatkami , hrudník a cítim také stiahnuté hrdlo ako pri úzkosti. Myslela som si ze to robil stres prvé dni som ťažko prežívala konflikt ktorý sa deje. Som OK ukludnila som sa ale ten chrbát a hrudnik ma boli stále. Stretli ste sa niekto s tým mesiac po covid ?

zmrzlinka2021
1. mar 2022

@pictbridge po covide je mozne vsetko, bola si na rengene pluc?

pictbridge
autor
1. mar 2022

@zmrzlinka2021 nie. Smutné ale nejak nestíham kvôli práci. Môžem mať problém aj keď nemám problém s dýchaním?

panelacikova
1. mar 2022

@pictbridge áno, po každom covide ma aj niekoľko týždňov "striedavo" chytili takéto podobné bolesti. nie silné, ale vnímala som ich. covidy som mala všetky 3, všetky 3 razy som bola RTG, 2 razy aj kompletné pľúcne vyšetrenie. všetko bolo negatívne, pľúca v poriadku. sú to také "dozvuky". hlavne sa upokojiť - lebo ako píšeš, potom príde úzkosť a máš problém s prehĺtaním a dýchaním. ak máš z toho zlý pocit, požiadať ešte predsa len o RTG, ale mne to teda zakaždým prechádzalo dosť dlho. a to som pritom pri druhom covide ani poriadne nevedela, že ho mám a mesiac na to bolesti v hrudníku a chrbte 🙂 čiže ono to má nejaké následky zrejme, ale držím palce, aby sa to napravilo. momentálne mám ja necelý mesiac po 3.covide a ešte občas zabolí aj tam aj tam 🙄

pictbridge
autor
1. mar 2022

@panelacikova ďakujem za upokojenie. Okrem zavratov a tohto sa už cítim dobre takže verím že je to klasický stav po . No je to nepríjemné 😏 ale zvládneme všetko 🙂