Bolest hrdla po Covide-19. Nepomáhajú ani antibiotiká

4. dec 2022

Ahojte, co na dlhotrvajucu bolest po kovide? Uz som negativna. Beriem augmentin. Nezabera. Hrdlo stale pali. Angina to nie je. Crp ok. Kloktam, mlgam olivovy olej aj ladovy priesnitzov zabal si davam. Cesnak papam. Aj doritricin som vybrala. Homeo som vyskusala. Teplotu nemam. Poradite, co robit? Atb beriem 4.den, na 3.den mali zabrat..

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. dec 2022

@jabadabadu zubar, lebo mi trhal zub a bol zapaleny. Mal preliecit aj hrdlo.

ladybug138
4. dec 2022

Tak lekar len predpoklada, co v krku moze byt, ale mozno je to nieco, na co tieto konkretne atb nezaberaju...

Isla by som na vyter

nevenka
4. dec 2022

Ta bolest hrdla moze byt kludne zo zuba, ked tam bol zapal. Antibiotika nie su tiez zazrak a na 4.den este nemozes byt fit. Treba ich dobrat uz cele a vydrzat.
Ja som tehotna a beriem lenna obycajny zeleny sopel, lokalne antibiotika a dutiny ma bolia uz druhy tyzden, pomalicky sa z toho dostavam. Taky zapaleny zub a nervy okolo, to nie je vobec sranda.

marianarem
4. dec 2022

Presne, jedna z najhorsich veci na zuboch je, ze bolesti z nich vystreluju kade-tade, moze to byt z toho.

oliviabb
4. dec 2022

Vidim, ze nie som sama. Covid som mala pred 1,5 mesiacom a odvtedy mam stale problem s hrdlom a ustnou dutinou. Pocas covidu som brala ant. Zostali mi len hlieny, ktore mam doteraz. A je to hrozne. 2 tyzdne po covide zacala tlmena bolest hrdla (nie, ako boli hrdlo pri angine) na pravej strane, nieco mi tam vadilo, citila som to pri prehltani. Ked som zahryzla do jedla, hrozna bolest zubov, na pravej strane som zubami nemohla ani prezuvat, bolel ma aj jazyk. Isla som na pohotovost, bol sviatok, dali mi dalsie ant. 5 dni som si nemohla umyt zuby na tej strane, ani jest, dasna neskutocne boleli. Do toho, som citila nieco zvlastne na dasnach, ako keby afty, tie som mala aj na vnutornej strane lic. Zubarka mi kazala kupit gel Afterrapid. Pomohlo na dasna, ze prestali boliet. Ant. som dobrala vo stvrtok a do nedele rana ma tak zacalo boliet hrdlo (ako pri angine). Tak zase som kloktala glimbax, nasadila sirup, robim si salviovy caj. Vcera som uz zase zacala citit mierne pobolievanie hrdla. Zacinam byt z toho na prasky. Pred covidom som nemala taketo problemy s ustnou dutinou. Myslim, ze on narobil tuto sarapatu a desim sa toho, aby to nezostalo navzdy. Stacil mi prvy covid, z ktoreho som sa spamatavala 1,5 roka a nieco mi zostalo doteraz.

oliviabb
4. dec 2022

Povedala som si, ak sa mi este raz vrati poriadna bolest hrdla, pojdem na vytery. Ale to, ze vraj mozem az 2 tyzdne po dobrati antibiotik.

simsalabim
4. dec 2022

Skuila by som cmulat panthenol na skludnenie sliznice. Ako alergicku ma casto boli hrdlo z alergie a toto pomaha sliznicu skludnit.

3nikus30
4. dec 2022

Za mňa na hrdlo je uplna topka cmulat jednu chlorellu za druhou a ešte striekať si sprej M33+ z abczdravia.sk. Kloktat s propolisom a salviou. Predtym ako som nepoznala tieto veci som mala vela atb na hrdlo a mandle,odvtedy vobec.

autor
4. dec 2022

@3nikus30 m33 nepomaha😞beriem ho mesiace 3x denne.a chlorellu pridam.dakujem💚

nikuus
4. dec 2022

Mne doktorka povedala, ze je to pomerne castym nasledkom Covidu. Vela ludi bojuje s bolestou hrdla po prekonani Covidu. Odporucila mi kupit vitaminy na podporu imunity. Tym, ze je imunita poriadne oslabena, kazde jedno kychnutie na vas "sadne". A treba ich brat dlhodobo. Mne to casom ustupilo.

3nikus30
4. dec 2022

Mne Andrej naordinoval 10x denne po 5 vstrekov pri velkych tazkostiach. Ale pozor,aj s chlorellou opatrne,nemozes zacať na vysokych davkach,ak si myslis rada poradim ako na to.

autor
4. dec 2022

@nikuus ja beriem roky doplnky za stovky eur mesacne.c,d3,m33,forimun,stastne brusko,betaglukan,.. tuto jesen to nepomaha.mesiac sa kvarime s chorobami.som ucitelka,deti,ktore nebyvali chore,su nonstop.trva to od oktobra.akoby nam uskodila izolacia,ruska.cele zle.doteraz som sa drzala.a teraz to hrdlo.nevie prejst.robim vsetko, co mi kto poradi.ja,odporkyna atb,som hlavne kvoli zubu, po rokoch bez atb,suhlasila.ale na hrdlo nezaberaju.zub je ok🙏

autor
4. dec 2022

@nikuus 😢

autor
4. dec 2022

@oliviabb ja mam vzdy vytery, krv ok. Beriem vitaminy, uz mi z nich je na vracanie. Striekam do hrdla ferment.probio sprej m33.tuto jesen nic nepomaha😞

autor
4. dec 2022

@oliviabb prvy kovid v marci bol malina. Tento ocividne sadol do hrdla.priebeh v pohode,len sa to vlecie.dnes 15.den😢😞

zabka79
4. dec 2022

Zvlastne. Ja som chora uz 6 tyzdnov vybrala som dvoje antibiotika a nic. Stale hrdlo kasel sople. Davam sivit. C D B preventan, colostrum, kaloba....nic...crp 7 vytery moraxela a kontrolny negativny. Mam pocit ze som vycerpala vsetky moznosti. Mala som covid 2 tyzdne dozaduto som bola chora uz 3 tyzdne a brala druhe atb. Uplne zufalstvo...snad tu nelieta nieco nove 😥

autor
4. dec 2022

@zabka79 ale co budeme robit. 😞

zabka79
5. dec 2022

No ved toto. Bola som na prechadzke v lese a vecer ma skrabalo hrdlo 🤕ci to nebude oslabene dychacie cesty ruskami. Ja skusam teraz na imunitu pripravky mam v plane bud ORL alebo imunologia.na vlastnu päsť . Vseobecny ma uz nikam neposlal.pojdem sama.