Bolesť v boku po odstránení žlčníka

lienka175
13. okt 2021

Prosím o radu, takto pred týždňom v stredu mi laparoskopicky vyberali žlčník. Bola to plánovaná operácia, vyberali ho v kľudnom stave, žiaden zápal tam nebol. Predvčerom a včera mi už bolo úplne super, zvládla som aj prechádzku, nákup. A dnes ráno som sa zobudila s tým, že ma v tom boku bolí, vyššie nad tou ranou. Pri hlbokom nadýchnutí, pri zakašľaní, ale aj na dotyk, keď si tam zatlačím. Má niekto skúsenosť?

mia247
13. okt 2021

@lienka175 ahoj , ja som bola na operácii 6.9 . Tiež laparo žlčník a mne takto bolo 3 týždne. Nechcem ťa strašiť , ja som v Tom čase presne ako som sa prebrala začala kašľať čiže som stále napinala brucho. Pozor na vstávanie, na dvihanie ťažkých veci 3 mesiace ale to ti asi povedali. Občas ma stále bolia vpichy ale tak bol to predsa zasah do tela tak nejak sa na to už nesústredim . Dokonca ja som mala zapaleny pupok lebo aby mi nebolo málo a stále mám veeelmi obmedzeny jedálnicek lebo po všetkom zvraciam a hnackujem ALE mám dole už 8 kíl 🙏👌

mia247
13. okt 2021

@mia247 chcela som ešte , že to môže byť plyn nakoľko sa pri laparoskopii nafukuje brucho 🙂

lienka175
autor
13. okt 2021

@mia247 mňa práve vpichy nebolia, bolí ma to v boku tak vyššie nad tými vpichmi, ako keď dlho bežíš a bolí Ťa v boku... nie je to nič strašné, čo by sa nedalo vydržať, len ma to prekvapilo, keďže v pondelok a včera mi už bolo úplne super, chcela som už ísť od zajtra do práce

mia247
13. okt 2021

@lienka175 no zotavenie je individuálne.. niekto ide do práce 4 dni po op, ja som bola PN 2 týždne čo som sa nevedela sama ani obliecť..a to si myslím že niesom žiadna bábovka a predsa. Držím palce a skóre zotavenie ,🍀

ane333
1. mar 2023

@lienka175 zdravim. Prosím vás ja mám tento istý problém. Prešlo vám to? Nepamätáte po akom čase?

lienka175
autor
1. mar 2023

@ane333 áno, po dvoch dňoch to prešlo, 10 dní po operácii som už bola v práci 🙂

ane333
1. mar 2023

@lienka175 ja som práve uz 9 den po operácii a je mi tuším každý den horšie, boli má pravý bok a v chrbte pod pravým rebrom

lienka175
autor
1. mar 2023

@ane333 fúha, tak to neviem, ak by sa to nezlepšovalo, radšej skočte k chirurgovi

ane333
1. mar 2023

@lienka175 v piatok idem na vyber stichov tak to určite spomeniem, nie je to úplne neznesiteľná bolesť ale je to nepríjemne a obmedzuje má to. Boli má to aj pri zmenách polohy, napríklad vôbec nemôžem ležať na boku
Tiež som mala hneď po operácii hrozný kašeľ a napínala brucho ako @mia247 dokonca som si tým natrhla ranu nad pupkom a museli mi ju presivat

lienka175
autor
1. mar 2023

@ane333 na boku som ani ja nevedela asi 2 týždne ležať, ma to tak ťahalo

ane333
1. mar 2023

@lienka175 to je pre mna úplne najhoršie. No snáď budem čoskoro ok a nie je to nič vážnejšie

lienka175
autor
1. mar 2023

@ane333 držím palce 😉 mne vďakabohu operácia veľmi pomohla, teraz môžem jesť všetko

ane333
1. mar 2023

@lienka175 ja zatiaľ tiež nevyzerá že by som mala problém s trávením. Len teda tá bolesť je dosť otravná, nedokážem úplne normálne kvôli tomu fungovať

sunny15
6. mar 2023

@ane333 ahoj,ja som 3dni po operácii a tiež cítim bolesť v boku pod rebrom aj pod lopatkou ako pred operáciou plus strašne sa mi grga

ane333
6. mar 2023

@sunny15 ahoj. Ja som dnes presne 2 týždne po operácii a je mi už super. Prvý týždeň ma bolelo všetko po operácii, druhý miesto kde bol žlčník, ako keby mi začínala kolika. Od Piatka mi už nič nie je. Cez víkend som dokonca aj zhrešila koláčikom 😅

sunny15
6. mar 2023

@ane333 super teším sa,verím že na Tom budem aj ja o pár týždňov takto dobre😉

katka1305
25. apr 2023

Ja som po operácii žlčníka 5 týždňov a bolo v pohode (som sekciou ) ale teraz ma bolí pravé rebro až do zadu k chrbtu. Dúfam že to prejde čakala som že keď ma doteraz nič tak to bude v poho ale každé hlboké nadýchnite bolí dala som si novalgin tak uvidím.

sunny15
25. apr 2023

@katka1305 toto mávam aj ja,no a som po operácii skoro 8tyzdnov

katka1305
25. apr 2023

@sunny15 volala som z lekárom že je to normálne 🥴

sunny15
25. apr 2023

@katka1305 a aký to má dôvod?nepovedal

katka1305
25. apr 2023

@sunny15 tie štichy vnútorné ale mňa rozťahovali kliešťami tak že aj z toho .

sunny15
26. apr 2023

@katka1305 tak môže byť,alebo diétna chyba.

lienka263
5. dec 2023

@katka1305 ahoj,len sa chcem opýtať ako to dopadlo s bolesťou v boku....manzela operovali v pondelok o 14tej laparo, dnes v utorok ho chceli pustiť, no pichá ho pri každom nadychu/ vzduchu v pravom boku pod miestom kde žlčník bol až hore smerom ku kľudnej kosti....
Mala si také niečo? Celkom sa aj bojím, čo to je, nakoľko zle sa mu dycha...

katka1305
6. dec 2023

@lienka263 áno mala ma to každý kto ide laparo to kvôli tomu ako ho nafukovali ono to prejde kľude nech si dá aj niečo odbolesti. Mňa to prestalo bolieť rýchlo lebo som mala reoperaciu keď ma otvorili plyn vyfučal a prestalo ma bolieť ale viem ze to môže trvať a niekoľko dní treba sa hýbať aby to kožou vyšlo von.

lienka263
7. dec 2023

@katka1305 neviem popravde, či to bude plynom len...keďže v pondelok ho prijali na 1dnovku, ale v utorok si ho nechali kvôli tým bolestiam...a dnes poobede prepustili, kedze zapal.markery mal ok...vcera , v stredu mu aj sono robili a prisli na hematom...v nemocke mu podávali infúzie od bolesti, no to pichanie v bokoch pod rebrami na obich stranach pri dychani sa nezmenilo...paradox je, že keď stoji alebo chodí je to lepšie ako keď leží...vtedy mu akoby niečo v bruchu vadilo pri dychani a až akoby kŕč mal....ta,KO sa mi to vysvetľuje, no v ľahu sA nevie plne nadychovat a vydychovat keďže ho začne veľmi pichať v oblasti pod rebrami až smerom k bedram....

pandicka999
17. apr 2024

@ane333 mňa to boli teraz tak a som bola v pondelok operovana. Prosím prešlo vám to ? Ako dlho ?

ane333
23. apr 2024

@pandicka999 áno preslo mi to. Ja neviem presne za koľko to si už nepamätám, ale cca max mesiac myslím. Teraz som ale rok po operácii a dosť často má bolieva v mieste ako bol žlčník. Normálne mám niekedy pocit že mi tam niečo zabudli lebo tam niečo cítim 😅

pandicka999
23. apr 2024

@ane333 fuha tak dúfam že ja budem bez toho 😃 a náhodou ste nemali také tvrdšie miesto nad pupkom na jednej strane ?