Bolesť v priehlavku nad prstami

19. feb 2024

Nemá niekto skúsenosť s takouto bolesťou? Na dotyk to mám trošku opuchnuté aj to dosť bolí pri chôdzi a aj na dotyk. Bola som v práci a cítila som ako keby kŕč mi prebehol prstami a od vtedy ma to bolí. Bola som u ortopéda ale ten ma odbil, že mám plochu nohu, pritom plochu nohu nemám. Prepísal mi len vložky ortopedické .. neviem čo robiť, v práci nohy potrebujem

kp7333
19. feb 2024

Moze to byt z plochej nohy, ale aj zilova nedostatocnost. Skus pomasirovat Alpou. Ak su to zily, su na to lieky - napr. Detralex. Ak plocha noha, tak to je beh na dlhu trat. Vlozky mozu ciastocne pomoct, plus cvicenie a vhodna obuv.

autor
19. feb 2024

@kp7333 nemám plochu nohu. Ortopéd mi to diagnostikoval spoza stola. Mám síce menší halux ale plochu nohu rozhodne nie

tianna
19. feb 2024

Ja som takto mala únavovu zlomeninu, pritom som len v ten deň viac chodila ako bežne.. prišiel na to až 2. chirurg, spätne, po asi 2 mesiacoch neustálych bolestí.. najprv to totiž nebolo vidno ani na RTG.. vraj sa to pri únavovych zlomeninach stáva.. držím palce..

kp7333
19. feb 2024

Tak ortoped to vidi volnym okom. A haluxy tiez suvisia s poklesom klenby. Osobna skusenost.

autor
19. feb 2024

@tianna mala som aj ja pred 5 rokmi na tej iste nohe ..ale tiež mi len vložky predpísal a dosť

tianna
19. feb 2024

Ja som dostala vtedy ortézu 😆

autor
19. feb 2024

@tianna no a tento od stola .. také nervy mám. Ja v robote nohy potrebujem ..