Bolesť zubov po vytrhnutí sedmičky

dadika41
3. máj 2022

Ahojte potrebujem poradiť.Pred troma týždňami mi trhali sedmičku,mala som pod ňou hlboký kaz.Asi týždeň sa mi hojilo ďasno,ale stále mám bolesti v okolí toho zuba.Rentgen neukázal nič,zuby sú vraj zdravé,zápal žiadny,ale ja mám stále hrozne bolesti.Vcera ma dokonca začal už aj bolieť zub na dotyk.Zatial mi predpísal antibiotiká,a ak ma to neprejde,pôjde vraj potom zub po zube.Uz mi ani flector nepomáha.Nemala ste to niekto? ďakujem

lenkazelena
3. máj 2022

@dadika41 dobrý deň, kto vám odporučil Flector na bolesť po extrakcii zuba? 😒 kúpte su Valetol a verím, že pomôže. Plus doberte atb ako sa majú 🙂 ak beriete napr.Dalacin C(klindamycin), tak treba brať k nim aj probiotiká.

lea299
3. máj 2022

@lenkazelena môžem sa opýtať, prečo nie Flector?

lenkazelena
3. máj 2022

@lea299 pretože je to kyslé analgetikum, derivát kyseliny acetoctovej. Po extrakcii je celkovo kyslé ph v dutine ústnej, a hoci analgetický účinok flektoru je dobrý , no zbytočne sa dráždni ustne prostredie a spomaľuje hojenie 🙂 sú vhodnejšie iné lieky, napr. Paralen, spomínaný Valetol...

dadika41
autor
3. máj 2022

@lenkazelena predpísal mi penlac a dala som si už teda valetol.dufam že mi to už zaberie,lebo zbesniem.

lenkazelena
3. máj 2022

@dadika41 urcite ano, skore uzdravenie prajem

dadika41
autor
3. máj 2022

@lenkazelena ďakujem

janka1011
4. máj 2022

@dadika41 chce to čas, mňa po trhaní bolelo vyše mesiaca a aj okolité zuby.

@lenkazelena neviem, ale mne valetol nikdy nezabral na bolesť, jediné čo dobre zaberá je Nalgesin S a keď už je veľmi silná bolesť tak Flector.