Bolesť zubu po vŕtaní

10. mar 2021

Ahojte minuly tyzden som bola u zubara vrtal a blomboval mi dva zuby hned vedla seba. Uz tyzden ma to boli ale citlivy nemam ani jeden zub neviem ako to opisat asi taka vnutorna bolest v pravej strane hornej čelusti, ani neviem identifikovat ktory zub alebo co ma boli. Zubar povedal ze to mozem mat citlive, ale takto dlho? Alebo nieco zle urobil uz som zvazovala ze sa objednam nech mi to pozrie ale aj ma to prestalo bolet a vacsinou to pride na vecer. Pred tym som mala v jednom zube amalganovu vyplna teraz mi to menil za bielu moze to byt aj tym? Dakujem za skusenosti

sara0705
10. mar 2021

Ahoj, mne presne to isté. V pondelok som bola u zubára a to isté menil mi za bielu a tiež stále cítim ten zub. Predtým som nikdy taký problém nemala. Ešte aj to zrovna, že som menila zubára, lebo som mala až v Dubnici. Tiež som rozmýšľala, či mi to dobre urobil alebo čo....

autor
10. mar 2021

@sara0705 No tak dufajme ze nas to coskoro prestane boliet 🙂

palisko
10. mar 2021

Ja sa pripájam, mením blomby za biele a dal som si urobiť 2 naraz vedľa seba a už 2 týždeň ma bolí sánka, teda bolesť už slabne a navyše mi v ústach vzadu niekde pri líci vznikla afta, čo mi tam pchala sestrička prsty, keď mi ťahala líce nabok

autor
10. mar 2021

@palisko Fuha dva tyzdne je dost. Ja uz som tyzden v bolestiach a uz mam dost. Niekedy aj 8-10 hodin neboli a potom na vecer zacne. Zajtra idem k zubarovi a som zvedava ci to je tym ,ze sa blomba menila za bielu a nejako sa to neznesie a ta bolest je reakcia. Napisem potom 🙂

autor
11. mar 2021

@palisko Tak bola som u zubara vsetko je ok a boli to preto lebo som mala velmi hlboky kaz. Vraj mam pockat ze to prejde

palisko
11. mar 2021

Ja som zistil, že to bolí tá afta, takže nie sánka.😕

dominikak4
8. jún 2022

Ahoj, ukľudnil sa ti ten zub?

anickaaa6aaa
13. júl 2022

Dobré ráno. vidím že téma je už staršia, ale chcem sa opýtať ako to nakoniec dopadlo. tiež som bola pred 2 týždňami u zubára. robil mi 2vedľa seba a stále cítim bolesť alebo čo. Najskôr boleli ďasná a teraz pri zahryznutí cítím tlak a tupú chvíľkovú bolesť, ale neviem presne ktorý zub (keďže sa robili 2 vedľa seba).. neviem či počkať ešte alebo volať zubárovi...

janka1011
13. júl 2022

@anickaaa6aaa ono sa to často stáva, že po výmene plomby ten zub začne odumierať ak je tá plomba hlboko. Podľa toho čo píšeš to zrejme bude aj tvoj prípad.

anickaaa6aaa
13. júl 2022

@janka1011 a tak dúfam, že nebude odumierať keď nervy tam sú a kaz je preč...

janka1011
13. júl 2022

@anickaaa6aaa áno, kaz je preč, ale ak bol ten kaz hlboký a plomba siaha až k zubnej dreni, vtedy sa často stáva, že zub odumrie a musia sa vybrať nervy a zaplniť kanáliky. Dúfaj, že to nebude tvoj prípad, ale podľa toho čo píšeš, že cítiš tlak a bolesť to aj môže byť. Ale aj nemusí, veď uvidíš, čo bude ďalej. Mne takto pomaličky po plombovaní zub odumieral až rok, občas slabšia bolesť, nakoniec som sa aj tak nevyhla endodoncii. Prajem ti nech to neni aj tvoj prípad.

anickaaa6aaa
13. júl 2022

@janka1011 no je pravda, že jeden zub mám aj ja takýto. opravovaný na niekoľkokrát a aj tak som museli nervy von :( čo keď začal bolieť som myslela, že umriem...