Bolesti chodidiel po pôrode

nickpick
20. nov 2019

Ahojte, som cca 2 mesiace po porode a fyzicky sa necitim velmi fit, najviac ma trapia krize a chodidla, pocas tehotenstva som pribrala asi 16 kg, tie som uz ale stihla schudnut, ked dlhsie sedim a najma rano ked vstanem z postele mam normalne problem sa vystriet a normalne kracat, musim sa akoby rozchodit aby som mohla chodit, bolia ma priehlavky, pri naslapovani na celu nohu mam bolesti, snazila som sa najst si nejake informacie na nete, je mozne ze mam spadnutu klenbu, ale preco vlastne? Mate niekto podobne problemy? Mam zacat uzivat nejake vitaminy? Moze to suvisiet aj s nedostatkom vapnika (kojim)? Dakujem za rady.

river_song
20. nov 2019

Ahoj, bolesti noh mam od tehotenstva aj ja, tiez som veľmi pribrala (25kg), a síce už su kilá preč ale bolesti noh ostali, ešte som s tym nikde nebola...a tiez som bola ako dochodca -ráno mi trvalo kým son sa ako tak rozhybala..ale teda ked odišli kila, toto sa zlepšilo

blunka
20. nov 2019

@nickpick ahoj a nezmenila sa ti aj veĺkost topánok ? Obujes tie čo si nosila pred tehu ?

blunka
20. nov 2019

@nickpick a este nemáš nejaké iné autoiminitne ochorenie ? Aj drobne ako psoriaza pred tehu. vtedy sa to zvykne stat.
Ja som vyse 8 mes. po porode a mam to stale. Ale som uz zas v 5 mesiaci tak neviem ci som dobra reprezentatívna vzorka 😁.
Nikdy v zivote ma pritom predtym neboleli ani nohy ani chrbat.
Teraz ma az budi ta bolest.
A tiez je to to stuhnutie. Niekedy rano aj prsty na rukach.
Ked sa to rozcvici s rozhybe tak uz mi nic neni.
Nikde som s tym nebola. Tipujem to urcite na autoimunitny zapal, na to len kortikoidy by dali aby nebolelo a to nechcem jest Ani jeby som nebola tehu.

nickpick
autor
20. nov 2019

@blunka obujem, ale su mi tesne, kazdopadne koncom tehotenstva som si uz kupila o cislo vacsie topanky, tie co som nosila pred som obula uz len s tazkostami, opuch noh zmizol ale stale sa citim lepsie vo volnejsich topankach, ziadne autoimunitne ochorenie ako psoriaza nemam, ale myslim si ze tym ze kojim odchadzaju mi z tela dolezite latky vo vacsej miere, asi by som mala zacat uzivat nejake vitaminy pre kojace matky, ani mna predtym nebolieval chrbat, bola som ako rybicka, vela som chodila a teraz sa citim ako stara babka, tesne po porode ma asi mesiac dost bolela panva a lonova kost ale to nastastie uz prestalo, chvalabohu sa v noci na tie bolesti nebudim, problem mam naozaj len ked vstanem a rozhybem sa....
@river_song mne kila uz odisli, preto ma prekvapuje, ze chodidla stale bolia, je to pocit akoby som denne nachodila peso 20 km, nohy stuhli a ja som ich musela nanovo rozchodit...,

river_song
20. nov 2019

@nickpick mne tiež bolesť noh ostala, teda hlavne pravej, podla doktora googla by to mohla byť mortonova neuralgia, to presne sedí, ale ešte som s tym nebola u ortopeda...

nickpick
autor
20. nov 2019

@river_song dik pozriem to

vtakoopisk
3. dec 2023

@nickpick Zdravím, podarilo sa zistiť čo bolo príčinou l, pripadne bolesť odstrániť?

nickpick
autor
6. dec 2023

@vtakoopisk zmena obuvi, kupa vloziek do topanok, vitaminy, vsetko spomenute pomohlo a bolesti same pominuli…

lenka5687
5. jan 2024

@nickpick ahoj ako si na tom prosim teraz? Mam to iste

nickpick
autor
6. jan 2024

@lenka5687 uz fajn, trvalo to cca mesiac a bolesti pominuli…

lenka5687
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka5687
10. jan 2024

@nickpick tak super .. ja mam presne take iste tazkosti rok po porode .. spravil sa mi maly hallux .. dufam ze to nie je nic vazne