Bolestivá podkožná gulička na pysku

marietuska
26. máj 2016

ahojte,všetci
pred par dnami ma cosi pobolievalo pri rozkroku hore,pri zhybe,ale nevenovala som tomu moc pozornosť. potom som mala styk, a po nom ma dost stipalo, aj pri moceni tak somsi dala canesten a tak, (to mávam castejšie,tak to uz moc neriešim,to je od mechura vacsinou,nejake bakterie)
a no dnes som si nahmatala takú mensiu gulicku akoby pod kozou hore na jednom pysku. je az tak vysoko ako sa zacina klitoris a smerom akoze do nohy, k rozkroku, k zhybu a nohe..
je to menšie zacervenane miesto a strasne to boli,ked sa toho chytím.neviem,čo si na to dať ?propolis,alpu, alebo niečo ?na dezinfekciu,je to asi nejaky zapal, ale netuším coho.a co na to...v lekárni mi nevedela povedat.
za každu radu budem vdacna,lebo je to neprijemne a bolestive....dakuejm 🙂

croasantik
26. máj 2016

Ahoj.Neviem,ci je to to,s cim mam ja neprijemne skusenosti,ale tiez sa mi dvakrat spravila hrcka ktora sa postupne zvacsovala,az som nemohla ani sediet,ani chodit ako to strasne bolelo. Bola to vraj cysta bartholiniho zlazy,museli mi to odstranit chirurgicky. Vraj sa to zvykne vratit,kto uz to raz mal. Tak ak ti to neprejde,chod ku gynekologovi.

mimi1237
26. máj 2016

A co tak ist k lekarovi ? My odkial mame vediet co to tam mas ?

zuzulaxx
26. máj 2016

Môže to byť aj vaginalny herpes alebo bradavice..treba to ukázať lekárovi!

gaja78
26. máj 2016

@marietuska Ja som mala nieco podobne, zacitila som to pri sedeni, ked som si prekladala nohu cez nohu, bola to neprijemna bolest a tiez som si nahmatala hrcku. Isla som ihned k lekarovi, predpisal mi mast macmiror a postupne mi to preslo, v mojom pripade neislo o nic vazne, bola to len zapalena zlaza, viac som sa stresovala ako to bolo vazne. Ale skus aj ty lekara, mozno mas to iste, ale ktovie. Drzim palce

marietuska
autor
26. máj 2016

@croasantik vies co raz som uz s tym bola u lekára,gyndosa,ale nicm i na to nedal,vraj len zdurena uzlina,ze to odzneje samo, len burov alkohol mi na to dal,ale to bolo nizsie, to bolo akoby zvnutra pysku skoro pri pošve,
no teraz to je niečo ine,je to horeeee, uplne...skoro az pri mechure,alebo ako to nazvat,tam kde sa zacina pysk akoby hore .nie dole( bartoliho je dole), a je to cervene a boli to,tvrde na dotyk velkost fazulky malej a po stlacei to boli ešte viac a je to neprijemne,lebo boli to aj pri chodzi trošku, a nepomáha mi na to ni,davala som si tam uz všelico, je to akoby nieco zdurene,alebo akoby fazulka pod kožou a vidno ju aj volnym okom...neprijemne to je,a bolestive,tvrde
@mimi1237 gyndos robi najskor az v stredu :(

marietuska
autor
26. máj 2016

@gaja78 a kde si to mala konkretne a ako to vyzeralo ? ja to nemam pri pošve,ale skor vyssie, akoby na zaciatku pysku hore...

@zuzulaxx vag.herpes isto nie, ten je inde a inak vyzera,kamoška ho mala,a nemam ho mat z coho, partner je zdravy..a bradavice tiez nie,to je hore,nie v pošve...hore na zaciatku pysku

briketa
26. máj 2016

@marietuska nemusis sa hned plasit, pravdepodobne je to normalne vyrazka, ktora sa zvacsi ako malicka cysta, bude v nej hnis. ked bude dozreta, same to praskne (alebo to skus jemne potlacit, ked to uz bude viditelne aj na povrchu) , rovnako ako akne. od spodneho pradla sa bezne moze zapalit vlasovy korienok.

gaja78
26. máj 2016

@marietuska ja som to mala tiez na pysku, bolo to uplne mimo vaginy, taka mensia hrcka, zapalena a velmi bolela, pozerala som si to aj v zrkadle, sa mi zdalo ze aj hnis tam bol

charity
26. máj 2016

@marietuska Zapalena Barthoˇiniho zlaza. Miesto lokalne chladit. Zajtra smer gynekolog.

charity
26. máj 2016

@charity Bartholinyho

charity
26. máj 2016

@marietuska Mozes mat zlazu posunutu inde.

marietuska
autor
26. máj 2016

@gaja78 a cca kde si to mala ?na pysku ? ja to mam hore, je to zacervenane a tvrde na dotyk..hnis tam zatial nevidim..
niekedy sa mi stane,ze mam obycajne vyrazky od potu trebárs na pyskoch/ake /,ale toto je ine..vacsie a tvrdšie..

ono včera som sa dost spotila, aj tam dole,ked bolo horko a mala som obtiahnuté rifle,tak ci to nebude aj tým, ze daco sa mi tam porobilo..

@briketa neviem,ci je to normalna vyrazka,je to vacsie ako vyrazka,je to ako fazula mensia,a neni na povrchu,ale vnutri, pod kozou proste a cervene to je...
bodaj by to nebolo nic vazne,len nejaky vlasovy vacok sa zapalil,

ale aj tak,neviem,co na to ?

tereskah
26. máj 2016

zarasteny chlpok

briketa
26. máj 2016

@marietuska Pytiol

marietuska
autor
26. máj 2016

@tereskah a to je čo ?:D nejak si to neviem predstaviť..
chlpky tam mam...holím sa len sporadickejšie...a teraz som sa holila cca asi pred troma tyzdnami ?

@briketa ach,skoda,ze ho nemam doma,a neviem,ci sa da len volnopredajne kupit...skusim este zajtra pobehat lekárne..nech mi daco poradia na to..

tereskah
26. máj 2016

@marietuska no ja ked sa oholím úplne na hladko, niekedy sa mi stane, že akoby zarástie chlpok a vyzera to ako vyrazka, aj sa z toho moze stat take nieco ako popisovala @briketa ... niekomu sa to stava aj na nohach, že ked si oholia nohy maju take cervene maličke vrazky, popripade fliacky len... a medzi nohami je to horsie, nevie pokozka tak dychat, alebo vadia nohavicky...

tereskah
26. máj 2016

@marietuska neviem ze ako zarastas, lebo kazdy inak mne to dva krat take vyslo a bolo to cca 2 tyzdne po holeni a bol to vzdy zarasteny chlpok lebo ked som to nechala tak aj ked to bolelo ako svina tak som potom videla ze to bol zarasteny chlpok...

marietuska
autor
26. máj 2016

@tereskah jaj,tak ja sa práveže moc neholimlen sem tam, a nie uplne dohladka,a vzdy dosledne novu ziletku pouzijem,všetko, aj sa umyjem potom poriadne,....ja to nemam ako vyrazu,vyrazka je ine,toto je ako vred pod kozou, alebo zdurenina nejaka...taky podlhovasty tvar to ma ccelkom...neni to praveže male..
ked sa toho moc nedotýkam a neskukam to,tak v pohode,az tak to neboli,akonahle zacnem sa toho dotykat, boli ma to.

tereskah
26. máj 2016

@marietuska ja som toho nazru ze zdravotne problemy ziadne forum nevyriesi a ani jedna z nas to nevidi, chod k doktorovi...

mimi1237
26. máj 2016

@marietuska ty tu tak detailne vsetko opisujes ,chyba uz len foto ,fakt :D ...nie bez urazky,pockaj co povie lekar,nedavaj si tam nic ,mozes si to len zhorsit ked budes vymyslat co nato....A klud,nic zle to nebude

tereskah
26. máj 2016

Daj si horucu vaňu relax a potom to rieš, ja stale tak robim :D a niekedy tá vaňa zaženie problémy :D

marietuska
autor
26. máj 2016

@mimi1237 tak a jak to mam opisat ?ked nie detailne ?:D možno niektore z vas to mala a na zaklade opisu mi pomoze aj bez Mudr...nechce sa mi tam vobec trepat ..a moj gyndos to je strach a hroza ..nic mi zase na to neda a dam 20 €...este minule ma vysmial,ked som tam dosla so zdureninou pri pošve,ze to je iba zlazaaa...

mimi1237
26. máj 2016

@marietuska ako uz bolo napisane,zdravotne problemy na fore nevyriesis...treba ti lekara

papricka33
26. máj 2016

@marietuska a nie je to normálna vyrážka? Je teplo, ľahko sa teraz zapotis ...skus to vydezinfikovať, dať tam trochu zubnej pasty nech sa to vysuší. Normálny vriedok 😉

petraslov
26. máj 2016

@marietuska ja mám presne to isté čo ty momentálne. Zistila som to asi pred 3 týždňami. Mám to kúsok nad klitorisom tiež na mieste kde začínajú veľké pysky, je to veľkosti hrášku a mám to pod kožou ale je to viditeľné aj navonok. Tiež to mám tvrdé a keď to stlačím, tak to bolí ako keď sa ti robí j.bák. Inak ma to nebolí. Zatiaľ som s tým nebola lebo aj tak idem začiatkom júna na citologiu tak aby som nechodila dvakrát tak som sa rozhodla ukázať to gynekológovi, keď k nemu pôjdem.

marietuska
autor
26. máj 2016

@papricka33 no ono je to vacsie ako vyrazka..ma to asi do 1 cm..a podlhovaste..a normalne vnutri, nie na kozi, ale pod nou hlbšie...proste..
spotila som sa velakrat za toto teple obdobie...moze to byt aj preto,ale neviem,co na to,aby som si neposkodila..dala som si len alpu a propolis zatial...

zita19
26. máj 2016

Bartholiniho žľaza sa nachádza v zadnej tretine veľkých pyskov ohanbia a ústia po oboch stranách predsiene pošvy a slúži zvlhčovaniu oblasti vagíny pri pohlavnom styku. Bartolinitída sa niekedy objavuje v rámci gonorey. Ochorenie je mimoriadne bolestivé a je charakteristické opuchom a sčervenaním v oblasti postihnutých pyskov ohanbia. Liečba nasleduje väčšinou medikamentózne. Ak už došlo k tvorbe abscesov, môže byť potrebné chirurgické otvorenie abscesu. Prognóza ochorenia je dobrá.
Takze baby, toto bude asi obycajny zahnisany vlasovy korienok.
@marietuska isla by som ku gynekologovi pre ATB mast na potieranie

timikaj1
26. máj 2016

@marietuska skús gáfrovo- ichtamolovú mast( ung. Camphorato- ichtamolicum), tá pekne ťahá hnis a pôsobí aj hojivo a protozápalovo...

marietuska
autor
29. máj 2016

no tak ja som si to dnes vytlacila mierne..nejde to este cele von...vydezinfikovala burovovym alkoholom,a cakam,co bude,menej to boli,odkedy z toho vytiekol hnis ..mali ste vaicere pravdu,ze je to zahnisany chlp..ale je to otrasne..ma to priserne farby ,take dofialova,ako nejaky vred skor...a hnis z toho ide s krvou ..a uz to neni take tvrdsie..nastastie ..

three
29. máj 2016

Visnovskeho balzam..mne to dali v nemocnici ked som lezala tehotna a tiez sa mi zapalik folikul...krasne do rana vytiahol hnis