Bolestivé kŕče v žalúdku pri ležaní

sunny8
14. sep 2016

Ahojte zeny od rana mam taky problem prisla som z nocnej domov isla som si lahnut a do zaludka som dostala niekolko prilis silnych krcov. Mozno 3-4. Aj v sede ich mam. Neprehana ma ani ma nic neboli ale ked sa vystriem akoby mi do brucha pichali noze. Coho to moze byt priznakom? Na nospu som alergicka taj nemozem vypit

jasu90
16. sep 2016

aha, ten môj sa volá herbal tea na žaludok a trávenie. Ja som bola pred týždňom a pol, tam mi zistil ten reflux so zápalom žaludka aj dvanastníka. AJ v krvi som mala zníženy chlorid a sodík a zvyšeny kreatinin. Ja som aj pred mesiacom a pol bola na operácii na urologii, vtedy ma trápili močové cesty. Ten žaludok som mala už a pred rokom. Mám ísť aj na alergo, lebo vraj to môže byť aj nejaka intolerancia, tak uvidím, ale tam idem až o dva mesiace.

tanika
16. sep 2016

@jasu90 no ja som bola na hadici v júli2016 ale to som mala všetko o.k. , a teraz toto sa mi začalo tak asi od 10.9. mi je takto lekármi dal od 13. tieto lieky vyšie písala a že asi on spraví svoje vyšetrenie hadicou...že podľa toho ako sa budem mať .tak mám volať budúci týždeň ...no som z toho na nervy.tú krv robil on? lebo napr. tie potrvavin. intoleranciu mi robil gastroš , mne vyšla hraničná hodnota na intoler. na krav.mlieko.a tie mierne zvýšené AMS v moči som mala inak všetko o.k. Ozaj tebe brali krv na AMS v sére a lipázu a AMS v moči ? aké si mala hodnoty?

jasu90
16. sep 2016

@tanika tu intoleranciu mi ešte nerobil, on mi povedal, že to mám ísť na alergo s tým. Krv mi bral iba na tie bežne veci a moč vôbec. A neviem aké som mala hodnoty toho.

tanika
16. sep 2016

@jasu90 inak tie AMS odbery môžu naznačovať problém s trávením čiže možný problém a pankreasom ? divné že ti to nerobil mňa sa ani nepýtal a to mi našiel len c tom moči mierne zvýčené AMS v moči a preto mi povedal že som mala mierne podráždený pankreas... 😒

jasu90
16. sep 2016

@tanika mne ani moč nebral, ja som ešte mesiac a pol predtým bola na operácii na urologii, opakované zápaly močových ciest a vtedy som sa toho moču nanosila až, až, teda skôr cievkovany,ale tak tam sa zisťovali iné veci, leukocyty a tak.. Tento gastro o tom ani nevedel a ani moč nechcel. Len bral krv,ale tam len tie základné veci, hadička a sono...

ericka2503
16. sep 2016

@tanika Helicid je to iste ako Emanera,keď porovnam letak.Akurat Helicid je aj pre deti.Tak som to pochopila.Mne odporucil dr ráno nalačno.To dávam naraz s Itopridom a za pol hodku sa najem. Itoprid mam dávať asi 20min.pred každým vacsim jedlom.Všeobecne sa nemá nic vysmazane,mastné jedla,mastne mäso,bublinkove vody,káva,citrusy,čerstvý chleba,pecivo,kvasena zelenina,uhorky...nic stiplave,samozrejme alkohol nie...Velmi dobre sú banany,jablka,broskyne,jem väčšinou kukuričné chleby,suchare,mrkvova polievka s krupic.haluskami,vývar,cestoviny,varene mäso,prazenica na masle,občas ovsennu kasu,puding,keď nemam probiotika,tak aj jogurt,keď je mi lepšie,dam si aj parky,salamu,papriku,rajcinu...,je toho dosť,myslím,že sa da z toho najesť.Treba dokladne rozzuvat,nezapijat tekutinami,po jedle sa aspon chvíľu nenamahat,dávať malé porcie...

tanika
17. sep 2016

@ericka2503 ďakujem musím si to takto dávať ten Helicid a potom ten itoprid 20min pred jedlom a inak dávaš si to aj pred raňajkami, ....je mi jasné sa som si spravila zle s kávou a raw koláčik som neodolala.a už mám od vtedy hrču v hrdle a ale včera na obed som zjedla y chuti kura čisté mäsko a ryžu ale je pravda že som to z chuti zjedla a musím menšie porcie. a cítim to zase ale ten helicid budem dávať pravidelne.+ ten itoprod...inak sa mi zdá či nemám aj problém trávením.no uvidím veď za týždeň zázrakzy čakať nemôžem...za aký čas ti bolo lepšie? keď si brala lieky s plus úprava stravy....dík

ericka2503
17. sep 2016

@tanika Ráno zacinam hormonom na sz,ten musí vraj prvý.Pol hodinu po ňom Emanera,Itoprid a 20-30min po nich raňajky.Kava je zabijak aj pre mňa a moje obľúbené keksy,susienky,kolaciky,balík piskot k tomu ...Nemala by som to,ale tiez občas neodolam.Mne sa nijako extra neulavilo,podstatne bolo pre mňa,keď po ko hadici povedal,že zápal na pazeraku uz nemam.Dnes som si dopriala ráno 5koliesok nitran salamy,rajciny,papriku,uhorku,našli po kave s mliekom,neskor hrozno zo záhrady,nie práve najsladsie a vsetko mi to od rana trci v krku a za hr.kostou.Este som ani neobedovala.Dopln si aj probiotika v tabl..Ja mam lactobacillus komplex od Jamieson.Obsahuje aj kultúry proti Hp.

jasu90
17. sep 2016

@ericka2503 ja napr. ani ovocie a zeleninu nejedávam, mne práve po nej býva hrozne zle, vlastne ale to už aj dávno predtým ako mi zistili toto, ja som si napr. dala minule pizzu a po nej hrozne krče v bruchu, zle mi bolo, hrča v krku.. niekedy sa fakt bojím čokoľvek zjesť a sú dni, keď mám za celý deň len vyživu, lebo absolútne nemám chuť na jedlo, čo tiež nie je dobré, lebo niečo zjesť musím. Som zvedavá, či to bude aj nejakou intoleranciou na jedlo, ako mi povedal, že aj to mám pretestovať, alebo je to len týmto.

ericka2503
18. sep 2016

@jasu90 Ja som dufala,v potr.intoleranciu.Možno zvlastne,ale ulaviloby sa mi,že konečne viem,z coho tie problémy.Ale testy najskôr vysli,že HIT a opakovane tasty po roku uz negat .😌.Tesila som sa,že stavu potom vynechať,co skodi a je dobre.Toto mi príde horšie,hlavne pre tie lieky a ich neziaduce účinky a stle nie je úplne dobre.Vysetrenia sú nepríjemne a hrozi plno ďalších zdr.problemov z tohoto 😞.

ericka2503
18. sep 2016

@jasu90 Možno mas HIT,pizza a krce nej...A HIT vraj zhorsuje reflux.

jasu90
18. sep 2016

@ericka2503 uvidím, na alergo idem až v novembri. Gastro mi povedal, že sú možné nejaké intolerancie, takže mám ísť. Aha, čiže tebe najskôr zistili a potom už nie? A tak možno sa to nejako upravilo stravou, že sa ti zmenili hodnoty, alebo ktovie no..

ericka2503
18. sep 2016

@jasu90 Výsledky trvaju asi 3tyzdne a viac.

jasu90
18. sep 2016

@ericka2503 to fakt? až tak dlho? tak to tak do Vianoc aj budem mať snáď..

dankaremka
18. sep 2016

Ja mám ťažkosti so žalúdkom už 18rokov. a pred rokom sa mi začal ohlasovať žlčník... Začala som sa aj liečiť na gastro, zistili mi heokobaktéra a silný zápal žalúdka, dostala som lieky . Helikobaktér sa odstránil ale zápal ostal a sním aj nepríjemné pálenie záhy, nepríjemné nadúvanie, bolesti žalúdka. Mala som dni, keď mojou stravou bola sóda bikarbona. Pred mesiacom ma kamarátka pozvala na návštevu a predstavila mi Aloe Vera výrobky od firmy LR, že nech skúsim a uvidím. A fakt po mesiaci mám žalúdok kľudný , aj nadúvanie sa mi obmedzilo. Tak som sa zaregistrovala u LR, aby som si mohla objednávať AVgel zo zľavou.

tanika
29. sep 2016

@ericka2503
@jasu90 Kočky ajojte včera som bola na Gastrolog. na fibrosskopii/ teda hadici/ a zistil že všetko o.k. žiaden zápal, len mi mi nedoviera kardia, teda povedal že zvierač je trocha pootvorení od normy a preto tie tlaky a hrča a tažoba po najedení. zmenil mi helicid 20 2x1, za Ozzion 40 2x1 mzslím že je to zloženie ako Nolpaza a trvale mám brať pred jedlom Itoprid 50 mg 3x1, a že šetrná nedráždivá strava, a za dva mesiace kontrola a že to chce čas. zistila som že ak si zabudnem dať ten Itoprid pred jedlom tak sa mi to všetko tlačí hore a už mám ten pocit tlaku a hrče tam dolu ako je ten zvierač. no hrúza....kočky ono to treba dodržiavať a asi dlhodobo že ...pomohli Vám tieto lieky? a ešte pálenie záhy nemám, len ak ráno vstanem mám horko tak divne v puse a mám pocit že stále odrgávam...ide ma ma poraziť a akosi chudnem , lebo sa obávam jesť abz ma to tam netlačilo.a ako keby ostalo vysieť jedlo. 😒 Ako ste vy na tom ? dík

tajomna21
29. sep 2016

@dankaremka a k tomu si kup caj cistus incanus .. okrem toho, ze je vseobecne prospesny (najdi si na co vsetko), je dobry aj ako protizapalovy a dezinfekcny ... a chuti aj bez ochutenia

ericka2503
30. sep 2016

@tanika Ahoj.Mam tie iste problémy uz viac ako rok,aj s liekmi,niekedy lepšie,niekedy horšie.Mam odpozorovane,že je to u mna hlavne o strave,co zjem a kedy.Drzim palce 😊.

tanika
30. sep 2016

@ericka2503 takže nie som sama 😀 takže vitaj v klube. 🙂 že ....a prosím čo raňajkuješ ? lebo ja si dám suchár syrík, a morč.šunka a už to cítim ostane mi to tam seknuté 😖 , tlačí sa to hore....kyselinu nemám , možno len ráno trocha cítim.... ako sa z toho dostať ? čo jesť čo nie....dík

ericka2503
30. sep 2016

@tanika No,veru nie si 😊.Tiez jem suchare,natriem ich vopred,ak stiham,syr,maslo(asi je to tiež kyselinotvore,neviem),hlavne jem banany,celozrnny maces a "pak sezeru vsechno 😁".Nie vážne,snažím sa jest správne,ale nie vždy to dokazem.Zvykla som jest piate cez deviate a v mojom veku sa to uz ťažko oduca 😉.Hlavne vecerne a nocne jedenie.Písala som to tu vyššie v diskusii.Moj dr.povedal,že dieta nepomoze.Ale malý,co maj deti s refluxom chodia na ozdravne pobyty a" dietu" deťom varia...Aj v článkoch o tejto chorobe,co som precitala odporucaju dietu.

dankaremka
30. sep 2016

Dievčatá, vidím, že máme podobné ťažkosti. Ja teraz po mesiaci už ani lieky nepotrebujem, čo som brala. Od 20.augusta si dávam Aloe Vera s medom, od LR, a cítim veľkú úľavu v bruchu. A môžem už jesť hocičo, není mi zle. Teraz som si objednala aj Probiotik 12 z LR a aj kolostum, toto si ešte zaradím do užívania .... Viem, že niekto si povie, že to je drahé ale pre vlastné zdravie to urobím, a keď to tak vezmem ani návšteva lekárne není , tak lacná záležitosť.

tajomna21
30. sep 2016

@dankaremka objednaj si aj cistus ... ide zima, napr. vo forme caju, aby si nemala tolko tabletiek ... bude ti po nom lepsie ... precitaj si o tejto bylinke ...

tanika
30. sep 2016

@dankaremka ahoj a mala si problémy ako ja ? alebo aké a čo ti teda pomohlo ? a ako dlho....lebo ja som z toho už na nervy...ďakujem za radu a pomoc

dankaremka
30. sep 2016

@tanika lekárov záver bol chronický zápal žalúdka. Skoro zo všetkého som mala kyselinu, pri jedení sa mi vedela urobiť taká hrča v krku, nepríjemné., jedlá, kde bolo mlieko som vôbec nemohla, Buď som mala hneď kyselinu, alebo sa mi začalo brucho nafukovať, čo s prepáčením je to nepríjemne takto písať sprevádzalo nadmerné grganie v tedy som to riešila tak, že som sa musela na silu vyvracať, to jediné mi uľavilo. Tanika, aspoň po dvoch mesiacoch môžem povedať, že ALOE VERA S MEDOM OD LR MI POMOHLO. Viem ťa pochopiť , že si z toho zúfala, lebo to poznám. Ak by si mala dáke otázky kľudne napíš.

lusipe
23. mar 2023

@ericka2503 dobrý deň prajem, citam vaše skúsenosti ohľadne žalúdka. Prosím aj sa vám to podarilo nejako vyriesit? Momentálne sa borim už dlhšie s tým istým 🙈