Bolestivé prsia pred menštruáciou

felinka
30. dec 2011

Ahojte dievčatá. 🙂 Aké máte skúsenosti s bolesťou prsníkov pred MS? Mnoho žien začne mať citlivé alebo boľavé prsia už v deň ovu a trvá to až do MS, prípadne to začne niekoľko dní pred očakávanou MS, aj u mňa je to tak. A čo tie z vás, ktoré otehotneli, bola táto bolesť rovnaká, iná, alebo nebola vôbec?

felinka
autor
18. jan 2012

Nikto? ☹

vero021
18. jan 2012

Ahoj, ja mám tiež bolestivé prsia pred MS.Keď som otehotnela bolesť bola rovnaká akurát menštruácia ktorá prisla bola iná 🙂

zuzkag2
18. jan 2012

@felinka ahojky...aj mna bolia prsia pre ms, zacne to par dni po ovu, a par dni, 1-2 pred ms to prestane. castokrat je to dost brutalne, ze neznesiem ani podprsenku. ja mam ale diagnostikovane aj nejake tie fibrocysticke, ci ake prsia, je to vraj dosledok dlhodobeho uzivania HAK, a prejavuje sa to hlavne medzi 30-35 roku zivota. Bohuzial, este som zatial nebola tehula.
ale opytam sa ja teba, ked ta bolia prsniky, nesledujes, ze by ti z nich sla nejaka tekutina, po stlaceni?

zabka88
18. jan 2012

@zuzkag2 ahoj a pýtala si sa dokiho, čo to je? ja som výtok z prsníkov zatiaľ nemala - zas som si ich ani nestlačala (ani som zatitaľ nebola tehu) ale spolu s bolesťou prs to vyzerá na nejaké hormonálne výkyvy..

@felinka mám pocit že cyklus od cyklusu bolia viac, častejšie a inak.. to bude asi tou psychikou že sa moc sledujem 😀

zuzkag2
18. jan 2012

@zabka88 no mna to stlacenie nikdy ani nenapadlo, ale raz na preventivke, mi doki stlacil kusok za bradavkami, a vysla tekutina. vraj takto si mame sledovat prsia tiez, nie len pohmatom. a od vtedy ma to obcas napadne. vtedy mi povedal, ze je to asi hormonalnymi zmenami pred ms. ale aj tak ma to trapi, lebo odkedy som vysadila hak, zda sa mi ze je toho akosi vela. asi by som mala ist k dokimu...

zabka88
18. jan 2012

@zuzkag2 a kedy si vysadila HAK? môže to byť ešte čerstvé, predsa je to zmena pre organizmus.. na webe som našla že to nie je také bežné ako výtoky z dola, a že je lepšie to prekonzultovať s dokim, ale nič to nemusí znamenať.. mňa tento cyklus napr. brutalne boleli bradavky - aj tie ostrovčeky ako sa to vola, dvorce , od 16 DC už som aj rozmyšlala či sa nezadarilo, ale prišla menstru takže sa nič nedeje..

zuzkag2
18. jan 2012

@zabka88 no prave ze HAk som vysadila davno, 10 mesiacov dozadu. ale kedze zatial som tehu neostala, asi to bude nejaka hormonalna nerovnovaha..teda, ono je to cele tak, ze doki mi aj povedal, ze mam anovulaciu, a teda asi aj hormonalnuy problem, ale ja neviem, ovu citim, testy mavam pozitivne, tak si skor myslim, ze doki len nevie co mi povedat na to, ze sme za 10 mesiacov neotehotneli. ale zas na druhej strane, tie prsniky ma zas utvrdzuju v tom, ze asi je to fakt nejaky hormonalny problem. mne sa tak strasne ale nechce zase behat po lekaroch...
hm, zvlastne to je, ze ta aj bradavky boleli, ale citala som to tu, uz aj ako tehu priznaky...myslim ze bezny PMS asi nerozozname od tehu priznakov 🙂

zabka88
18. jan 2012

@zuzkag2 ups to je už dosť dlho, aby sa hormony dali do poriadku, i keď každý organizmus reaguje inak.. takže ti robi doki hormonalny profil? všetko je teda v pohode, a napriek tomu mať ten výtok? a tú anovuláciu ti zistil len jeden cyklus či ako? lebo je vraj normálne že žena má cyklus bez uvolnenia vajíčka, ale to neznamená že druý cyklus nebude všetko ok.. no problem to nemusí byť (teda keď ta tekutina nie je hnis ale take akoby mliečko, take do žlta.. nemusi to byť problem ale môže to byť znak že hormony sú nejaké rozbujarené, aby ti nerobili problém pri otehu.. inak 10 mesiacov nie je nič neobvyklé vraj.. ale priznám sa že ja už po 4 začínam byť na nervy že čo je s nami..psychike nerozkažeš 😖

zuzkag2
18. jan 2012

@zabka88 hej, doki mi robil HP, ale iba jeden mesiac, a iba raz mi zobral krv...najprv mi povedal, ze HP je v poriadku, ale potom, ked sa uz rozhodol ze nasadime lieky, tak povedal, ze je tam trosku problem, ale nebol konkretny. brala som dva mesiace lieky na podporu ovu, a potom na uhniezdenie, ale nerobili mi dobre na psychiku, tak som sa na to vykaslala, a povedala som si, ze to musi prist same od seba. aj viem, ze som tomu v mojej hlave venovala privela, tak som si to mozno aj blokovala psychikou. ale zas na druhej strane, fakt tie prsia ma tento mesiac zas vystrasili, lebo ma mooooc bolia, a mam aj take hrcky, a citala som, ze to fakt moze byt rozhadzany HP...a to fakt asi nezostanem tehulka. no nevadi, asi za nim skocim, a nech mi podrobne vysvetli, co a ako...
a ty po 4 mesiacoch...vobec sa netrap, ze si z toho na nervy...ono v tych zaciatkoch snazenia som to aj ja brala moc vazne, a trapila som sa...hlavne nerozmyslaj nad pricinami, preco sa to nedari, ale ver tomu, ze to pride...naozaj naozaj, pozitivne myslenie je zaklad 😉

felinka
autor
18. jan 2012

@zuzkag2,
@zabka88 Caute baby, jeej, ako ste sa tu rozpisali, konecne niekto 😉 som rada.
U mna je to podobne, niekedy na nevydrzanie, ze mam problem aj s podprsenkou aj s chôdzou, hlavne po schodoch, o behu ani nehovorim... Nikdy som nejak nepatrala po tom, co to moze byt, a ci je to normalne, ked je ta bolest taka intenzivna.. Ale teraz chceme bejby, tak sa zacinam sledovat a tak... Preto ma zaujima, ako to bolo u dievcat, ktore mavali podobny problem a otehotneli, teda vlastne u kohokolvek, dobre vediet, ze nie som sama 🙂 Ja som ziadnu tekutinu zatial nepozorovala, nic take nemam.. len ta bolest. Akurat mi doktor, ked som bola na sone, povedal, ze sa mu nejak nezdaju moje prsia, ze ich mam ako keby som mala viac rokov ako mam, ci cosi take, a ze ci som nerozmyslala nad vysetrenim na stitnu zlazu... Tak som sa hned zlakla, ze co to, ze nerozmyslala som, lebo som nemala nikdy ziadne podozrenie, ze by som s nou mohla mat nejaky problem, ale potom mi moja gynekologicka povedala, ze tento doktor je taky, ze strasi vsetky zeny, ktore niekedy brali HA, ze rozprava take veci, aby ich od toho odradil, lebo je velmi proti HA. Tak som to uz dalej neriesila, kedze nemam ziadne priznaky poruch stitnej zlazy, ale aj tak... clovek nad tym rozmysla, hlavne ked sa zacne sledovat tak ako ja, pri snazeni o babo... 🙂 Ach jaj, ale som sa rozpisala 😅

kali23
18. jan 2012

mna niekedy bolievali prsia pred menštruáciou, a nesmejte sa, ale pomohla mi babičkovská rada, masáž alpou... a zabaliť do tepla...
teraz ked som otehotnela, prvým príznakom bola ukrutná bolesť pŕs, ktorá trvá uz asi mesiac a teraz uz nepomáha ani alpa... ale jemná masáž na chvílku ulaví od silnej bolesti... 😉

zuzkag2
18. jan 2012

@felinka ved to je super, ze si sa rozpisala 😉 je uplne normalne, ze kazda sledujeme zmeny na svojom tele, a ze mame otazky,preco to tak je...
ja som si osobne precitala na nete o tych prsiach to, ze existuje cyklicka bolest, teda suvisi s menstruacnym cyklom, a prejavuje sa hlavne po ovu, do menstruacie. a potom necyklicka,a to je ked bolia prsia hocikedy, len tak. ono, neviem kolko mas rokov, ale tie bolesti vacsinou zacinaju po 30tke...a ak skor, tak vacsinou zena berie HAK, a tym padom hormonalne zmeny vplyvom cyklu u nej nenastavaju, tak nebolia ani prsia. ale ked chce takato zena mimi, tak vysadi HAK, a bolesti su tu.
Ja neviem, ci ten moj problem sposobila HAK, ale kazdopadne, ked som ju vysadila, objavili sa tieto problemy....nasla som si aj hrcku, bola som na punkcii, kde mi vyberali z nej tekutinu, a stale sa mi tvoria take uzliky...vzdy pred ms, ktore strasne bolia, a potom to pri ms prejde. dokina, co mi robila ten zakrok ale povedala, ze tieto zmeny su v poho, ze sa nemusim bat toho, ze by to bolo nieco zavazne.
a este k tej stitke...uplne zakladny postup, ako zistit ci mas oki stitku je, ze si odsledujes...ze ked vela papas priberies, ked malo papas schudnes...nie rapidne, ale ze na to telo reaguje...ak nereaguje, alebo vyrazne priberas alebo chudnes bez priciny, tak je na mieste si dat stitku vysetrit. inak ju vobec neries.
ja pojdem s tou tekutinou k dokimu, a potom dam vediet co som sa dozvedela 😉

felinka
autor
19. jan 2012

@zuzkag2 No, presne tak aj u mna, mam 27, pred nejakymi 2 rokmi som vysadila HA a odvtedy mam tieto problemy. A stitka - s vahou nemam ziadne vykyvy, normalne jem, ked jem vela, priberiem, ked zacnem cvicit a menej jest, schudnem. Tak to zatial nebudem riesit... Ani ziadne ine priznaky nemam, tak snad je vsetko ok. 🙂
@kali23 fiha, to som este nepocula, ale stoji to za vyskusanie.. A ked si otehotnela, kedy ta zacali boliet prsia? Normalne v tom case ako ta bolievali pred MS, alebo az neskor, ked MS uz vynechala?

kali23
19. jan 2012

no tazko povedat, citila som ich, aj som si myslela, ze teda príznak MS, ale ziadne iné dovtedy pravidelné bolesti, krce, ci podráždenost sa nedostavili, tak mi bolo hned jasné ze som v tom... a dá sa povedat ze zrazu bola ta bolest ukrutná, prvé možno 2-3 týždne kazdodenná bolest, nemohla som ani spat, lebo spávam na bruchu... ale teraz je to uz lepsie, ta bolest príde len obcas na vecer, ale uz sa to dá vydrzat... 😉

siesta123
19. jan 2012

@felinka AHOJ AK mozem tak ti to poradim ak som bola teh,prvy krat, tak teda som mnala missed,abortion, pred tim otehotnenim boleli ma velmi mavam ties tak to pred MS bolesti prs a vies co ti poviem teras som mala mat15 a este nic cakam aako debilka, a nic ties sa snazim tento druhy mesiac a prisa bolia ako neviem co mavala som ju pravidelnua teraz nic cakam, tak drzim palce ak sa snazis 🙂

sloto
19. jan 2012

ahojte. ja som dneska 30 den od zaciatku poslednej menstruacie. snazime sa o druhe babatko. mala bude mat vo februari 3 rocky a velmi by sme chceli pre nu surodenca. no a k prsiam.... ja uz 2 tyzdne mam prsia plne, bolestive. cakam ci pride menzes, alebo nas prekvapi nieco krajsie.... brucho ma pobolieva tiez uz asi 2 tyzdne, ako pred menzesom. teda podobne. tak som zvedava...

lolitka25
19. jan 2012

@felinka ahojky, ja stale viem kedy mam po ovulacii,lebo hned na druhy den sa mi napnu a bolia ma prsia... o dietatko sa snazime uz takmer 2 roky a nic - ale ja mam aj endometriozu a bola som na laparke.
Tiez som o tom premyslala ci je normalne takto bolave prsia- v tie dni nosim o cislo vacsie kosicky na podprske a doma dokonca radsej ziadnu tak bolia.... a to nie som moc obdarena 🙂

zojka78
19. jan 2012

ahoj, ja som mavala bolestive prsniky vzdy pred MS a ked som otehotnela, tak ma klasicky zas zacali boliet - v takom termine ako zvycajne, len MS sa uz nedostavila a bolest mi ostala pocas celeho tehotenstva...skoncila sa az porodom a teraz, po porode som mala zatial 2 krat MS, ale bolest prsnikov vobec....

salomee
19. jan 2012

Zdravím všechny, mě bolela taky prsa před MS a pak jak když utne, najednou nic a to jsem věděla, že každou chvíli ještě ten den to vypukne...i když jsem si třeba někdy namlouvala, že můžu být těhotná, jakmile přestala bolest a prsa mi tak změkly a splihly🙂, bylo jasné, že mens, an sebe nedá dlouho čekat. Ale fakt to začlo až tak tři čtyři dny před MS, kolem ovulace nebo tak, to vůbec.

felinka
autor
20. jan 2012

@lolitka25 no, ved to ani ja nie som, ale bolievaju velmi 🙂 poznam to, vtedy doma bez podprsenky, pripadne nosim len taku tu sportovu, aj ked idem von... Snazite sa uz 2 roky? Tak drzim silno palce, nech to pride coskoro! My zatial len od leta, akurat mam ovu niekedy v tychto dnoch, tak mame doma romantiku casto 😀

@salomee no, aj mne sa to stava, ked sa rano zobudim a citim, ze bolest je slabsia, viem, ze MS ciha a kazdu chvilu ma prepadne 🙂 Pozeram, ze cakate babatko, a ake to bolo, ked si otehotnela, bolest neprestala?

sloto
20. jan 2012

ahojte... no... ja som dnes 31 den od zaciatku predchadzajucej menstruacie. a stale ma prsia velmi bolia, a okrem toho i brucho. pocit ako ked mate dostat a staly tlak, cele dni aj noci. nedalo mi to a spravila som si vecer test, a na teste je veeeeeelmi slabucka jemnulinka druha ciarka, tak teraz neviem ci si to len namyslam ze ju vidim, alebo je fakt tam....

salomee
20. jan 2012

@sloto Tak dej fotečku a my se mrknem🙂.
@felinka ..a víš, že už ani nějak nevím? Nějaké extra bolesti prsou to asi ani tak nebyly, ale co si vybavuju, tak taková ta bolest jak před MS v kolísavé intenzitě mě provázela dlouho. (A ty bolesti v mraze po pár minutách venku, i když jsem byla teple oblečená a celkově mi ani zima nebyla, to byl masakr... čekat třeba na bus, to bylo něco..teď už to buď nemám, nebo nebývají takové mrazy 🙂 )
Teď mě už nějaký ten měsíc prsa nebolí skoro vůbec, jen už nejsou tak zplihlá🙂

vvia
20. jan 2012

jej aj ja mam ten problem, tehotna som nebola a tiez ma to preto zaujima. HAK som nikdy nebrala a ani nemienim, kedze sa snazim otehotniet. zatial neuspesne. som cakatalka na IVF ☹

sloto
20. jan 2012

@salomee len neviem ako sa to sem vlozi?

vvia
20. jan 2012

@sloto nechcem ti kazit radost, ale aj ja som mala pozitivny test raz. mala som slabu ciarku ale bola a videlo ju viacej ludi. a...tehotna stale nie som ☹ snad budes na tom lepsie, daj potom vediet

katmi
20. jan 2012

@felinka ja som takyto problem nikdy nemala.. az ked som porodila a prestala brat HAK.. odvtedy mam tento problem, vzdy v case ovulacie a trva mi to az kym nedostanem MS.. nieje to nic prijemne..mavam take bolesti,ze velakrat spavam v podprsenke 😖

sloto
20. jan 2012

neviem ci to bude tu vidno, ale v skutocnosti tam je a dokonca furt.... a to uz su asi dve hodiny odkedy som si robila test

salomee
20. jan 2012

@sloto Už jsme chtěla napsat, že nevím, ale teď vidím pod tím odpovídacím oknem vpravo je obrázek kancelářské sponky a u toho "Přidej fotky"...

salomee
20. jan 2012

@sloto tož už se povedlo🙂... no čárka to je, vidím ju i na svém netbooku🙂. Tak uvidíš... netvrdím nic,to ani nemůžu,ale to, co popisuješ, by klidně příznaky těhotenství být mohly.

sloto
20. jan 2012

@salomee ved dufam, velmi by sme chceli pre nikolku surodenca.