Boli ste na elektrofyziologickom vyšetrení srdca a ablácii?

mamca31
30. jún 2018

Ahoj, 1.augusta mám termín na ablaciu kvôli wpw, keďže mi je už strašne zle z toho, ideme k lekárovi v pondelok,možno trošku pourguje,keďže akurát na ten termín ešte budem mať aj menzes.ma niekto skúsenosť?dakujem

03gbi
23. sep 2018

@mamca31 zdravím, ako ste dopadli na ablcii? Mna to ešte len čaká.

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi ahoj, dopadla som tak, ze mi nasli tri arytmie, tachykardie, vsetky odstranili rf ablaciou. Som pomaly dva mesiace po a je mi lepsie, vladzem ovela viac, ale stale ti nie je ono. Srdce sa hoji aj tri mesiace, u niekoho aj viac, niekedy mam zvlastne pocity, zvieranie, ci zrychleny pulz som mala tiez, ale vraj je to normalne do tych 3 mesiaciv.niekedy som slabsia, inokedy cely den v pohode, napr teraz velmi citim zmenu pocasia.robili mi to 4,5hodiny. Ty ides kde? Kedy?

03gbi
23. sep 2018

@mamca31 Ja idem do Ba , o mesiac. Tebe to robili kde? A ako to prebiahalo? Robili ti to hneď prvý deň hospitalizácie? A dali ti niečo na ukľudnenie pred tým? Lieky si pred tým užívala ?

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi ano, brala som coronal predtym a mavala som pulzy do 200. Robili mi to hned prvy den, dali mi nieco ked ma viezli na salu a potom uz stale nieco do zily, lebo to dlho trvalo u mna. Mala som toho vela. Ale nasli to aj odstranili. Cez zilu zaviedli dva katetre do srdca, je to neprijemne, no da sa vydrzat, potom zacali s mapovanim srdca, zrychlovali pulz, davali impulzy, do zily adrenalin, oni sami zvysovali a znizovali pulz, to bolo strasne unavne tolko hodin a neprijemne.potom aj na riedenie krvi davali a aj na ukludnenie asi dvakrat este. Ale oni su tam v pohide, bola som tuez v Ba a robili mi to asi 4 doktori.primar vravel, ze mozem byt bez liekov, ale bola som monitorovana dva dni, tak mi dali este polku betalocu domov.a aspirin protect.v oktobri idem na kontrolu, uvidim, co povie.mne to trvalo dlho, preto som bola dva dni, inak pustaju na druhy den domov

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi ty ides s cim? Tiez tachy?

03gbi
23. sep 2018

@mamca31 no ja mám tachyarytmie, plus extrasystoly,no už sa to ťahá dlho.cakala som , odkladala, ale už nemôžem , viem že musím ísť, a aj chcem. Tiež beriem lieky , len pred tým mám vysadiť na 5 dni, čo si neviem predstaviť celkom pri tých stavoch.no uvidím. Dá sa vydržať ležať pri tom keď ti vyvolávajú tu arytmiu?, a čo sa týka wc ? Mohla si ísť potom ? A ako dlho si potom ležala?

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi no mne sa to tahalo tiez dlho, ja to uz mavam od dvadsiatky, no mala som to raz za tri roky.a tento rok od februara sa to zacalo, az tak, ze som mala stavy skoro som skolabovala, necitila ruky nohy, kym som sa dostala na pohotovost, rytmus sinusovy, uz kludnejsi, stale, ze stres.v maji ma brali do nemocnice a po vysledkoch chceli pustit,vraj ok vsetko.no nesla som a urobila dobre, ved uz som nevladala ani chodit po dome.uz som mal a pulz cez sto hned a ko som vstala.bolo to hrozne, aj dieta som odhlasila zo skolky.tam mi teda zachytili preexcitaciu, a s tym mi vybavili skory termin do ba. Oni si ma objednali na ten august.ale este aj arytmolog vravel,ze vela robi stres a panika.no co by nie, ved to co som prezivala nebola sranda.a potom ked prisli na to,ze mam az tri arytmie, uz sa len cudovali, ze je to aj u nich rarita. Aj ja som mala vysadit liek, vynechala som len dva dni aj to ked sme sli rano po schodoch mi bolo zle a na prijme tiez. Asi aj z nervov. Teraz je to ovela lepsie, vladzem viac, unavim sa skor, ale da sa. Este to nie je ono, ale hadam bude. Tri mesiace sa to este moze opakovat,potom by sa nemalo.ale mavam hocijake stavy. Raz lepsie, raz horsie, beriem aj frontin zatial

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi no to lezanie bolo otrasne, mne vadilo to neustale zrychlovanie srdca na 250, vsetko hovorili, videla som, na druhej ruke tlakomer mi vadil lebo niekedy mi tak silno pritlacil ruku,ze som ju necitila, na zachod som nemohla osem hodin, doniesli mi misu.mna robili do pol piatej takze som od unavy mala spat, ale nedalo mi, este som mala aj kramy. No hroza. Ale vydrzat sa to dalo.

03gbi
23. sep 2018

@mamca31 no tak to si mala “super “keď ešte aj toto dotoho prislo😕 zatiaľ vďaka za info . Ja len dúfam že mi dajú niečo na ukľudnenie .inak ak sa môžem spýtať koľko máš rokov?

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi 35 . Daju na ukludnenie. A aj pritom mi davali aj mi povedali nech spim, ale to sa nedalo pritom. Iba som bola oblbnuta. Boliet to neboli, ale prijemne to neni.ak ti to ma pomoct, tak to stoji za to. Ani potom to neboli.nohu treba setrit, trosku pobolievala, nic hrozne. Inak super personal aj na sale aj na oddeleni.

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi este mne jeden kateter zavadzali aj cez krcnu tepnu. Aby sa dostali na to miesto, kde bola chyba. Aj to sa dalo vydrzat. Potom ma ten krk bolel, mala som tam lad par hodin. Tazko sa mi hltalo,ale aj to sa dalo zvladnut

03gbi
23. sep 2018

@mamca31 och takze ti to dávali aj cez krčnú, už sa radšej viac ani nepýtam.niekedy je lepšie asi nevediet do čoho clovek ide.Ďakujem za info, keď niečo , ešte napisem

mamca31
autor
23. sep 2018

@03gbi ano,mne hej,ale ako vravim, mne povedali,ze taky pripad ako ja,je aj u nich rarita a mozno raz za pat rokov, to este nebudes ty,neboj ,🙂,bude to v pohode,ja som tiez citala vselico,a z toho bola pravda,ze to neboli,nie je to prijemne,ale oni vedia co robia a po ablacii je lepsie.drzim palce a kludne napis

03gbi
23. sep 2018

@mamca31 ok, vďaka 🙂

qvendolinka
24. nov 2019

@mamca31 Koľko vás držali v nemocnici?

mamca31
autor
24. nov 2019

@qvendolinka ahoj, ja som bola dva dni, kvoli dlhsiemu zakroku, inak posielaju na druhy den domov 😊

qvendolinka
28. jan 2020

@mamca31 Koľko krát ste boli na ablacii? Šli by ste znova?

mamca31
autor
28. jan 2020

@qvendolinka raz som bola na ablacii, @natalierusnakova bola dvakrat. Mate ist este raz?

mamca31
autor
28. jan 2020

@qvendolinka a ano, aj ked to nebolo prijemne, ak by bolo treba, isla by som znova

qvendolinka
28. jan 2020

@mamca31 syn má ísť a neviem či mám súhlasiť lebo prvá mu nepomohla

mamca31
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamca31
autor
28. jan 2020

@qvendolinka kolko ma rokov? Kedy bol prvy krat? Aky ma problem?

mabella
1. apr 2020

@qvendolinka bola som v septembri a zrejme pojdem znova. Pomohlo, ale este nie uplne.

mabella
1. apr 2020

@natalierusnakova pomohlo na druhykrat?

natalierusnakova
2. apr 2020

@mabella ahoj !už som rok po druhej a dúfam teda že mám pokoj.ja som hneď súhlasila s druhou aj keď niekto že odmietol ale ja som to chcela skúsiť!prvýkrát sa mi to vrátilo po pol roku,teraz klopklop...vy ako??kedy máte ísť či váhate??

mabella
2. apr 2020

@natalierusnakova ja som bola v septebri na prvej, ale vratilo sa mi to po 3m uz. Pojdem znova, isto neodmietnem, ale bojim sa, ze sa mi to vrati aj tak :(

natalierusnakova
2. apr 2020

@mabella netreba sa bat😉teraz už budú vedieť kde asi je chyba a napríklad mne sa veľmi uľavilo keď mi to druhýkrát robili len zo spodu lebo prvýkrát aj cez kľúčnu a to bolo asi to najhoršie😲😒😒a ako sa vám to vrátilo boli teplý vysoké ako pred abl.?či?máte už termín,či to teraz asi odkladajú takéto zákroky že?🤔

mabella
3. apr 2020

@natalierusnakova ja sa ani velmi nebojim. Mne to nerobili cez klucnu kost. Ja mam fibrilaciu predsieni, vratilo sa mi to ako som aj mavala, ale nie tak casto uz. Teraz som mala mat kvoli tomu holter na tyzden, aby urcili dalsi termin, ale v tejto situacii musim pockat.

natalierusnakova
3. apr 2020

@mabella beriete teraz nejaké lieky?to čakanie je najhoršie😒dúfam že vám posúria čo najskôr len nech prejde tento hnusný vírus,musíme dúfať že zmizne čo najskor

mabella
3. apr 2020

@natalierusnakova nie, neberiem. Nemam to tak casto a take zle, aby som ich musela brat. Predtym mi nejake dali, ale to boli take lieky, ze som sa citila ako ovalena bejzbalkou po nich.