Brucho po sekcií

marylin84
20. feb 2022

Ahojte, som 5 týždňov po sekcii. Vsetko ok, jazva trosku dlhsia (13 cm), hadam sa este stiahne. Trochu ma trapi, ze nad jazvou mam tuk, ktory ju trosku prekryva. Asi je to prirodzené po brušných operáciách, ale vyzerá to otrasne. V tehotenstve som pribrala len 12 kg, vazila som predtym normalne, nemam nadvahu. Teraz uz vazim ako pred tehotenstvom. Jazva neboli, je trochu necitliva, nad nou akoby som to mala trosku citlivé, akoby po udreti, modrine. Ak ste to prevysajuce brucho mali tiez, kedy sa vam to stiahlo? Ked mam oblecene tesnejsie nohavice, vidno ten zárez jazvy aj cez ne. Dakujem

sekanoval1
20. feb 2022

@marylin84 ahoj mám za sebou 2 cisárske, ono to brucho budeš mať ešte min.pol roka také kadejaké, ale po cca 1-2 rokoch sa mi to vždy pekne stiahlo, nie je vidieť žiadne previsanie ani jazvu, úplne vybledla a stiahla sa,vidno ju len zblízka. Ak ti môžem poradiť používaj stahovaci pás,ja som ho nosila asi do 3 mesiacov aj to mi dost pomohlo

luci_ba
21. feb 2022

@marylin84 tiež mi "previsa" zhora cez jazvu tuk. Mam 8 týždnov po sekcii, ale ja mam ešte stále 6kg nazvyš, pripisujem to tomu. Dufam ze s to časom stiahne

lucinika
21. feb 2022

@marylin84 je to úplne normálne, sekcia je operácia a keďže pri nej prerezu myslím 6 vrstiev, niektoré nervové zakončenia sú porušené. Po čase sa to zlepší ale doteraz mám cca 2 cm okolo jazvy znecitlivene. Prevys nad jazvou je spôsobený tukom, kožou ktorá sa ešte stále dáva do normálneho stavu. Ja som používala po pôrodných pas a ten mi veľmi pomohol. Jazva bola vetrana, rýchlejšie sa hojila. Po cca polroku sa zmenšila a vybledla. Musis tomu nechať čas 😉

gleep1
21. feb 2022

No mne tuk vyslovene nad jazvou nevisel, mala som ho nad ňou len nahromadený a tiež to bolo cez leginy vidieť. Keď som schudla na celkom nízke percento tuku tak sa to stratilo. Teraz priberám lebo cvičím chcem pribrať svaly, s tým ide aj tuk a znovu sa mi to tam nahromadilo tak isto ako som to mala po pôrode a neviem sa dočkať keď ta mesiac začnem zas chudnúť lebo sa mi to nepaci.
Tak ja teraz neviem či som nejaka divná že sa mi tam rok a pol po pôrode nad jazvou zas hromadí tuk, ked nikomu z komentárov nie 😳 a nemyslím si ze to už bude inak.
Takze neviem. Ja by som ti podľa mojej skúsenosti povedala ze pokial neschudnes tak to tak budeš mat.
A ak sa tu bavíme o percentách tuku, tak ked som nad jazvou nemala nič nahromadené som mala cca 19-20% tuku. Teraz mám 23-24%tuku takze stále som chuda, aby sme si rozumeli 🙂😀

gleep1
21. feb 2022

A inak 13cm jazva je dlha? Ja mám 12cm a z 3 kamarátok čo sme rodili cisárskom mam najmensiu a to jedna ma 18čcm jazvu takze ja som bola v tom že aku super malu operačnú ranu mi doktor spravil 😳

nikpa
21. feb 2022

@marylin84 mám skoro rok po druhej sekcii a brucho prestalo ,,previsat,, až teraz niekedy. Rovnako som to mala aj po prvej. Mne sa to vrátilo do normálu asi po trištvrte roku. Ale ja som pri oboch tehu pribrala okolo 20kg, podľa mňa tebe sa to upravi skôr. Ale ešte je veľmi skoro, ešte nemáš za sebou ani šestonedelie, chce to čas. Samozrejme, že sú ženy ktoré vyzerajú po 2-3 mesiacoch akoby ani nerodili, majú šťastie 😄

marylin84
autor
21. feb 2022

Dakujem Vam, planujem sa vratit k cvičeniu, cvicila som trx predtym aj trosku beh, hadam trx nebude moc náročné cvičenie, opytam sa gyndosa na kontrole

marylin84
autor
21. feb 2022

@gleep1 neviem ci dlhá, vraj maju baby len 10 cm poniektore, ale to ma netrápi az tak jak ten previs, navyse neviem jak rezal moj operater, ked na pravej strane ma len cca 4cm a na lavej 9 cm dlzku 😁 mozno podla polohy plod

gleep1
21. feb 2022

@marylin84 Cvičiť môžeš až pol roka po sekcií. Svaly a vnútorne vrstvy ktoré boli site sa nezeegenerunu tak rýchlo ako koza. S cvičením fakt neblázni.
A čo sa dĺžky zazvy týka asi môže byt v rozmedzí od 10-20cm cca s ty s tvojomi13 spadas pod krátku jazvu a nie dlhu.

sekanoval1
21. feb 2022

@gleep1 ja som si jazvu teraz prvý krát merala aby som vám mohla odpovedať inak by ma to ani nenapadlo 😂 ja mam 16-17 cm, takze asi máte peknú malú jazvu

matkahelka
21. feb 2022

@marylin84 ja som 8tyz.po sekcii, brucho mam katastrofalne. pripisujem to tomu, ze som pribrala takmer 30kg a 13 este mam. mne doktor vravel, ze nech zacnem kardiom, vyslovene brucho skor ako po 4 mes. nech necvicim.