Brúsenie zubov

lumame
16. apr 2021

Dobry deň , máte prosím niekto skúsenosť s brusenim predných zubov na korunky ? Mám neskutočný strach zo zubného ošetrenia a v pondelok mám ísť na brusenie 3 predných zubov a príšerne sa bojím . Prosím vás ak máte skúsenosť ... ako dlho to cca trvá ? Boli to ? Budem mat injekciu no aj tak sa bojím 🙈 ďakujem za každú vašu skúsenosť

katkapalo1
16. apr 2021

@lumame ahoj pred par mesiacmi som si dávala meniť staré korunky ktoré som mala asi 10 rok. Brúsili mi 8 hore predných. Cca 2 hodinky necítila som absolútne nič akurát ma potom boleli uata co som mala tak dlho otvorené. Pichnú ti injekcie to sa dá vydržať mne dávali na ten počet zubov asi 4.pred brúsením som si dala ibalgin a aj po bruseni som si vzala. Par dni trvalo kým sa to zahojí pomohol repik vyplachovat. Všetko sa zdá hrozne ale potom budeš pekná a zato to stojí. 3 zuby sú nič to dáš 🙂👍

yned
16. apr 2021

@lumame Mne robili 4 predne zuby. Daju ti injekciu, to umrtvi ale je to neprijemne. Tiez zalezi ci mas zuby zive. Ja som mala tri zive a jeden mrtvy. Tie zive boli pri bruseni citlive. Bolo to dost hrozne, ale skuseny zubar to urobi rychlo. Dlhsie trvalo kym mi urobil odtlacky a nalepil docasne zuby,aby som nechodila s kyptikmi.
Po bruseni som mala celkom problemy, boleli ma vedlajsie zuby takze kym som par tyzdnov cakala na korunky, tak som si od zufalstva nechala povyberat nervy aj z tych zivych zubov.
Dalsi gol bol, ked mi tie zuby prisli a skusil mi ich, tak som ich vydesene odmietla, lebo boli hrozne velke (mas na to pravo, ak sa ti nepaci velkost, tvar,farba..).Sa mi nezmestili do ust, takze mi zuby zbrusil este o kusok viac a robil znovu odtlacky. Ale to uz som mala zuby mrtve tak to nebolelo.
Ale mam teraz krasne zuby. Bol to boj ale oplatilo sa.

lumame
autor
16. apr 2021

@katkapalo1 ďakujem za reakciu 🙂 mne musel zubár predpísať diazepam lebo mám panicky strach a niesom proste schopná spolupracovať 🙈 sľúbil mi že mi dá injekcie a bude to dobre ale strach mám už teraz obrovský 😭 každopádne ale ďakujem za povzbudenie 🙂

lumame
autor
16. apr 2021

@yned ďakujem za skúsenosť . Ja mám tie zuby živé takze sa bojím o to viac . Ďakujem za radu že v prípade že prežijem brusenie a dostanem sa ku korunkam tak mám právo na to aby som v prípade nespokojnosti reklamovala .

yned
16. apr 2021

@lumame Ja ked som sa u zubara zhrozila ze co su to za zuby, tak chvilu ma chcel presvedcit ze su dobre, ale bola som poucena, ze sa treba vyjadrit ak sa ti nieco nezda. Ja som skoro nevedela ani zakryt perami zuby, take boli velke (aj moje vlastne boli pomerne velke, ale toto bolo prilis). Ale vdaka tomu ze uz potom boli mrtve tak ich vedel obrusit o cosi viac. Zavolal dokonca i zubnu technicku, tak sa na to prisla pozriet.
Zdielam to tu, lebo som predtym hladala informacie a skusenosti a hovori sa o tom malo, napriek tomu kolko ludi ma tieto korunky. A clovek nevie co ma cakat. Je to neprijemne ale tie zuby vyzeraju skvelo.
Mne cely cas otec vravel,aby som si dala biele zuby, nieze si dam zlte a to ma tiez chcela technicka presvedcit na zltsie, ale nedala som sa. Vidiet sice maly rozdiel medzi prvymi styrmi a tymi dalsimi dvoma, ale mam male usta a pri usmeve mi vidiet len predok prvych styroch zubov, dalsie len minimalne a spodne mam tiez pekne biele, tak som rada, ze som sa nerozhodla pre menej bielu.
Ale kedze si ides dat robit len tri, tak to musis dopasovat k tym dalsim.

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumame
autor
17. apr 2021

@ell_mala to vážne ? 🙂 ďakujem moc za povzbudivu skúsenosť . Ja som úplne mimo od kedy viem že ma to čaká 🙈len ako hovorím ja som hrozný prípad a zuby mám naozaj hrozne keďže mám panicky strach už vôbec prísť k zubárovi . Tento ktorého som našla sa naozaj snaží so mnou pracovať a po pól hodine môjho záchvatu placu a triašky dokázal to aby som otvorila ústa 🙈 strašne sa za seba hanbím . Hlavne pre stav zubov a aj môj príšerný strach a paniku ktorú vôbec neviem ovládať od mladosti kedy som mala veľmi zlu skúsenost. Dospelo to až do štádia kedy mi zubár predpísal na pondelok diazepam aby som bola schopná prísť , no keďže som nikdy žiadne lieky nebrala (okrem Ibalginu na bolesť hlavy ) tak mám strach aj z toho či mi to skutočne pomôže a vôbec ako taký liek zareaguje 🙈ach nešťastná som už teraz a kde je ešte pondelok poobede 😭

lumame
autor
17. apr 2021

@ell_mala ešte prosím ta ak sa môžem opýtať ... ako dlho to asi trvá ? Prosím povedz že si čas nemerala v hodinách ale iba minútach 🙈🙂

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lumame
autor
17. apr 2021

@ell_mala ďakujem ti veľmi pekne , ani nevieš ako si mi pomohla citit sa aspoň trosku lepšie 😊

palisko
17. apr 2021

@lumame Mňa to čaká 3 mája. Mám vpredu 2 korunky od pádu na bicykli v mladosti. Zatiaľ som ich menil len raz. Bol som minule u zubárky a dohodli sme sa, že ich už treba vymeniť, už vidno na nich opotrebenie. Nahovorila ma ešte na vedľajšie dva zuby, že mi urobí mostík. Nech mám pekný rovnaký rad zubov. Tak potom napíš aké to bolo.

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avril299
17. apr 2021

ahoj, absolutne sa nie je coho bat, dostanes anestazu a vobec to nebudes citit, trva to sice dlhsie (mne obrusoval 2 stolicky 5ku a 6ku a trvalo to 2h cca), ale da sa to v pohode prezit, ak by Ti prestavala ucinkovat anesteza (neboj, nie je to tak, ze zrazu pocitis silnu bolest, to odznieva postupne), tak len stopni stomatologa a povedz, on Ti prida dalsiu anestezu, naozaj obrusovanie vobec nie je take strasne ako to znie 😀 a to Ti pisem ako niekto, kto sa kvoli starchu zo stomatologov vyhybal ich navsteve 5 rokov... drzim palce, zvladnes to jak nic! 😉

darkswan
17. apr 2021

brusenie je nic moc, pre mna bola hroza natahovanie vlakna na odtlacky

lumame
autor
17. apr 2021

@palisko keď to prežijem tak určite dám vedieť 🙂

lumame
autor
17. apr 2021

@ell_mala áno zubár je úžasný ( teda bola som tam zatiaľ len raz )ale už len to že ma nevyhodil , nezosmiesnil ale snažil sa ma ukľudniť a pracovať so mnou ... no klobúk dolu pred ním že to zvládol 🙈

lumame
autor
17. apr 2021

@darkswan a to sa už nedáva anestéza na to? 😱 teraz ani neviem či chcem poznať odpoved popravde 🙈

darkswan
18. apr 2021

@lumame dava ale proste zive zuby su megacitlive, ja uz som potom aj povedala, ze anestezu ani nechcem, lebo to opichavanie zbrusenych zubov je kapitola sama o sebe

palisko
19. apr 2021

Tak ako to dopadlo?

lumame
autor
19. apr 2021

@palisko zatiaľ nijako , zmenili mi termín na zajtra ráno o 9.00 🙈 hneď ako budem mat po tom tak napíšem skúsenosť

palisko
19. apr 2021

Tak sa spýtam zas zajtra.

lumame
autor
20. apr 2021

@palisko tak to vyzerá že budete mat skúsenosť skôr ako ja ... nakoľko môj zubár opäť volal a odložil termín . Tentokrát je stanovený na sobotu . Asi skúša koľko vydržím čakať kým sa od strachu nezblaznim 😭každopádne napíšem keď budem mat po tom a dožijem sa toho

lumame
autor
24. apr 2021

@palisko dobry deň, nezabudla som na vás . Dnes som bola u zubára no nakoniec kvôli rentgenu uprednostnil trhanie iného zuba a brusenie sa odložilo na další týždeň ...

palisko
24. apr 2021

🙉 nekonečný príbeh

lumame
autor
14. máj 2021

@palisko otváram opäť diskusiu 🙂dnes sme sa dostali až k bruseniu , lebo dôležitejšie boli extrakcie 🙂 takze v stredu oprava 5 zubov a dnes konečne brusenie - zo strachu som v noci ani nespala ale pán zubár mi dal toľko injekcii o koľko som prosila kým som naozaj necítila nič - okrem spáleného zápachu a priserneho zvuku 🙂 takze nebojte sa, naozaj to nebolelo

veronika_255
26. aug 2021

@lumame ahoj ako si dopadla zo zubami už máš nové? Ja už to postupne riešim a v októbri by ma malo čakať brúsenie na mostík... Asi 7 vrchných zubov treba brusit mam len jeden mŕtvy... Zaujíma ma ako si to mala potom po brúsenie boleli ťa zuby alebo tak? Ako som pripravená na všetko už mám toľko trhani 2x šitie za sebou že už som. Obrnena ale teraz mam nejaké obavy po počítani diskusi a všetkého 🙈🙈

lumame
autor
27. aug 2021

@veronika_255 ahoj , neviem či ti pomôžem ale moja skúsenosť je veľmi zlá . Prišla som o predné zuby nakoniec 🙈 zubár ktorého som mala obrusil živé zuby , 3 týždne ma tak nechal chodiť , medzi tým mi robil 2x odtlačky a znovu dobrusoval... potom mi nalepil zuby ktoré neboli dobre , ďalšie 3 týždne som čakala až som dostala silný zápal ... no ako hovorím chyba bola zubára ktorý zvolil úplne zlý postup a bol nezodpovedný - moja chyba - mala som to vidieť skôr . Takze moja rada , radšej zaplatiť 2x toľko a hlavne nájsť zubára ktorý vie čo robí 🍀držím palce aby všetko dopadlo na 1x najlepšie ako sa dá 🙂

veronika_255
29. aug 2021

@lumame ach to ma mrzí.... A nakoniec to ideš ako riešiť s iným zubarom alebo ako?
A koľko si tam vysolila peňazí za korunky?
Mňa čaká mostík ktorý má vijde cca 5000 už aj s brúsením odtlackami a podobne
Ďakujem pekne

lumame
autor
29. aug 2021

@veronika_255 áno riešila som to nakoniec v súkromnej klinike v BA nakoľko som už mala rozsiahli zápal ... ja som zaplatila za korunky 1000€ 4 predné horné zuby . Peniaze mi ale nakoniec bývalý zubár vrátil naspäť ... držím palce aby všetko dopadlo ako malo 🍀