Brúsenie zubov kvôli mostíku

lulu2807
28. jún 2023

Dobrý deň mala by som otázku..
Dnes mi ma zubár brusit horné dva zuby ( očné ) kvôli mostíku
Ostatné horné zuby mám vytrhane keďže sa mi úplne dolámali poposuvali dvojka zub mi vyrástol dokonca za prednými. Keďže boli totálne dolámane az po korene mala som stále bolesti a zapali zubár mi ich vytrhal a dohodli sme sa na hornom mostíku (10 zubov)
Dnes mi ich ma teda brusit a moja otázka znie koľko trvá brusenie zubov (povedal mi cca2 hodiny ale zdá sa mi to nejak veľa na to že len 2 zuby) boli brusenie? Po obruseni to boli? A ako dlho trvá kým nasadia ten mostík

marhulka13
28. jún 2023

@lulu2807 po obruseni to bude extrémne citlivé, mohla som jest aj piť iba cez slamku. Záleží, či sú to mŕtve alebo živé zuby. Mne ich robili 6 a trvalo to naozaj veľa hodín. Neviem koľko presne, ale viem, že zubárka si vtedy na mňa vyčlenila celý čas. Mostík mi nasadili cca po mesiaci, keď sa to zahojilo a odpuchlo

lulu2807
autor
28. jún 2023

@marhulka13 sú to živé zuby
Zaberali na tu bolesť/citlivosť aspoň lieky?
Aloze viem že každý človek ma iný prah bolesti každý to ma iné ale chcem vedieť aspoň čo mám čakať 😃

tamtamka26
28. jún 2023

mne robila korunku iba na 1 zub, cca. 2-3roky sú to, ale nezdalo sa mi to nejaké extrémne bolestivé...iba nepríjemné a teda ten kŕč v ústach bol najhorší potom...

tamtamka26
28. jún 2023

@lulu2807 potom prosím ťa napíš cenu. lebo mne by mala robiť mostík na 3 zuby, ale akosi to odkladám 😀

lulu2807
autor
28. jún 2023

@tamtamka26 no mne ide robiť 10 zubov a s brusenim odtlačkom a neviem s čim ešte viem že ešte dačo spomínala Sestricka ma to vyjde 1500€

tamtamka26
28. jún 2023

@lulu2807 tak to nie je ešte také zlé.... mňa ten jeden stál cca. 200€

tamtamka26
28. jún 2023

@lulu2807 inak čítam tuto v poradni, že brúsenie sa robí v lokálnej anestezii... ja si nič také nepamätám, ale teda možno aj tebe tak budú robiť, keď ide o viac zubov...

tarra6
28. jún 2023

@lulu2807 Mne brúsil dva predné pred cca 2 rokmi. Nepamätám si ako dlho to trvalo, Ja som celý čas čakala stuhnutá, kedy to začne bolieť, tak ten čas bol pre mňa dosť dlho. Ale nebolelo to, napichal mi to predtým na umŕtvenie, tak to bolo v pohode. Po obrúsení to bolo potom citlivé ale ohľadne pitia, jedenia a nedá sa dýchať ústami, lebo vzduch prejde cez tie zbrúsené zuby a to je je vtedy riadna bolesť. Mne robil len tie dva zuby. Mala som to tak zbrúsené vyše týždňa a potom mi nasadil nové zuby. A bola korona, tak som našťastie chodila s rúškom. 🙂

kacenocka2
28. jún 2023

@lulu2807 2x mi už brusili.mňa sa pýtali ci chcem injekciu..dala som si pichnúť ..potom to vôbec strašné nebolo,mohla som jesť, piť,v pohode..ak by bolelo dáš si od bolesti tabletku..

peter0123
28. jún 2023

@lulu2807 mne brúsili 4zuby, bolelo ale dalo sa vydržať. Robila na viac krát, cca mesiac, 1,5 mes. Skúšala nasadiť navrhla úpravy mostíkov, znova brúsila a znovu nasadila . Mala.som to špeciálne kvôli tomu že mi stále zuby 3 a 4 hore nikdy nevyrástli

hennyinnsbruck
28. jún 2023

Mne 2 brusil dole.napichal injekciami a potom to bol des …. Kym mostik nedosiel (tyzden a pol)som kazdy den tabl jedla od bolesti. Brusenie trvalo 1,5h lebo aj odtlacky mi robil

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu2807
autor
28. jún 2023

@tamtamka26 myslím ze za 10 zubov aj s brusenim atd je to celkom v pohode cena inde by som platila oveľa viac čo som si zisťovala a navyše je to veľmi dobrý a ochotný zubár
Mňa len kamarátka začala strašiť a mudrovať ze to je obrovská bolesť a hento tamto sa nedá a to nás zubár nerobí pritom od iných čo ku nemu chodia som počula ze robí aj to čo ona povedala ze nie ale sak to je jedno
So zubami som si už vytrpela dosť aj to trhanie 13 zubov mi trhal (samozjreme nie naraz) ale aj tak to nebolo nič príjemne keďže som tam mala aj zapálene korene
Z tohto očného čo mi ma dnes brusit mi dával dole maličký kaz a to bez injekcie a vôbec to nebolelo len ma tak vystrašila s tými jej rečami..

marhulka13
28. jún 2023

@lulu2807 ja som lieky nepotrebovala, ono to v podstate nebolelo, len bolo 3xtremne citlivé, na tom sa nedá jest ani pit.

lulu2807
autor
28. jún 2023

Už som po a brusenie som zvladla úplne v pohodicke 😊
Ďakujem všetkým za ukľudnenie a podporu 😀