Bruško po pôrode

12. mar 2022

Ahojte
Idem si k vám pre inšpiráciu a podporu.
Som rok po pôrode. Poctivo cvičím. Diastaza je prítomná, cvičím na ňu( je cca na1-2 prsty).
Bruško je také zatiaľ mierne ovisnuté a mlandrave ale skôr mi vadí že je také vypuklé hlavne v oblasti pupka . Pod pupkom je aj také rozdelené akoby do strán ( tá previsajuca časť)
Chcem sa opýtať žien čo mali podobný problém, vedeli ste to vycvicit ? Vyzeralo aspoň trocha normálne?
Niektoré cviky ma bolia a aj mi bruško vystúpi do takého trojuholníka, vtedy prestanem ten cvik robiť. Plus ak máte tipy na jedálniček tak ma potešíte.
Ďakujem.

travelllerka
12. mar 2022

A to cvičis cviky vhodné pri diastaze? Lebo nespravnym cvicenim si môžeš ešte pohoršiť.

svetlana16
12. mar 2022

Vysoka pravdepodobnosť, že máš zle cviky... Urcite by som sa obrátila na fyzioterapeuta ktory sa priamo venuje diastaze (sú aj niektorí treneri, ale skôr by som hladala na nete fyzioterapeuta, aj ked nie je to lacna záležitosť)

zoeeoz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoeeoz
12. mar 2022

Vyriešiš diastázu, vyriešis brucho. Diastázu rieš s odborníkom a nebrušákuj :D

ildiko36
12. mar 2022

Ja mám tiež diastazu a nie na 2cm ale možno už na 20cm,+hernia pupka, vyzeram ako keby som išla rodiť😞 mala by som isť na operaciu ale nepojdem kvoli covidu.Nie som zaočkovana, nebudem to rizkovať, možno by som sa už nezobudila, treba ludí do počtu.
Cvičenie SM System ma pomahať, no mne už bolo pozde., Neni jedno ako cvičiš

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz