Čaj na chudnutie/detox

ejvinna
17. jan 2019

Zdravím kočky, náhodou niekto kto vyskúšal novinku čaj na chudnutie/detox wow tea?
Majú celkom peknú reklamu 🙂 Vďaka za názor🙂

alaguema
17. jan 2019

@ejvinna neskúšam takéto "vychytávky", ale je celkom isté, že s čajom schudneš iba v prípade, že by si konzumovala len samotný čaj 😂 Prípadne v kombinácii s diétou, ale to už tam čaj hrá len úplne pomocnú rolu. Bylinky môžu pomôcť odvedeniu prebytočnej tekutiny z tela - hlavne kukuričný vlas, žihľava, baza čierna, praslička, lopúch. Zo zeleniny zeler, petržlen, špargľa. Zelený čaj podporuje metabolické procesy. Takže už striedaním týchto byliniek a zeleniny dosiahneš odvodnenie organizmu. K chudnutiu potrebuješ zmeniť stravu a pridať pohyb. Čo sa týka tohto zázračného čaju, tak uškodiť asi neuškodí, ale bombastická reklama je zavádzajúca. Už prvá veta je klamstvo: Už jedna šálka čaju WOW podporuje látkovú výmenu a spaľuje kalórie. Podporiť látkovú výmenu môže, ale žiadny čaj ti nespáli žiadne kalórie. Nejaké kalórie sa spália pri trávení každej potravy, pretože aj trávenie je proces, ktorý spotrebuje energiu, ale pri trávení tohto čaju to bude asi takmer nula celá nič 😀. Ako som spomínala, zelený čaj dokáže pri chudnutí pomôcť tým, že ak ho vypiješ pred fyzickou aktivitou, tak stimuluje organizmus k väčšiemu výkonu a tým telo viac spaľuje. Ale bez pohybu ťa čaj nespasí 🙂.

ejvinna
autor
17. jan 2019

@alaguema majú zaujímavé recenzie hlavne na FB preto ma zaujímal názor, ja nepotrebujem schudnúť ale skôr mam pocit nafuknutého brucha aj ked by ma potešilo to kilečko dole :D jasné dnes je všetko o reklame ale garantujú vrátenie peňazí :D

lulila098
17. jan 2019

@alaguema hahahá ha

alaguema
17. jan 2019

@ejvinna vážne? No tak asi vymysleli zázrak 😀 Nafúknuté bruško je o zlom trávení. To by ten čaj vyriešiť mohol. Ale klasika - majú tam napísané, že čaj treba pre lepší efekt "doplniť" ľahkou stravou a pohybom. A potom to už ide...ako doplnok prečo nie. Ale 150g za 24.80? Za toľko už kúpiš vysoko kvalitný, čistý zelený čaj aj Pu-erh, ktoré sú fakt dobré na detox aj na odvodnenie.
Pozerám zloženie toho detox čaju ROOIBOS, PLODY HLOHU, ZELENÝ ČAJ, FENIKEL SEMENO a čínsky Pu-erh všetko super veci. Akurát, že keď si ich nakúpiš osobitne, tak ťa to vyjde asi podstatne lacnejšie. Je to marketingová habaďúra 😉

ejvinna
autor
17. jan 2019

@alaguema áno presne nad tým som rozmýšľala spraviť mix kúpou z čajovne.. drahý čaj alebo skôr ich reklama :D a väčšinou na fb či instragrame prezentujú mladé dievčence s fit postavou. Neviem možno sa niekto nájde a napíše tu že je spokojný 😝😒

alaguema
17. jan 2019

@ejvinna veľmi rozumne uvažuješ. Vieš si to aj sama namiešať. No, vrazili prašule do veľkej kampane, recenzií si dnes napíšeš aj sama koľko chceš. Pre teba hlavne ten fenikel môže byť výborný, ak ťa nafukuje, plus probiotiká. A delená strava, lebo výrazne uľahčuje trávenie. Naozaj to miešanie sacharidov a bielkovín, môže byť pre citlivejší tráviaci systém záťaž.

ejvinna
autor
17. jan 2019

@alaguema Ok vďaka za názor... Pojdem do čajovne a napíšem koľko ma ten mix stál :D dnes je reklama na všetko a hlavne už ani FB neni tým čo bol :D samé reklamy a potom to zbytočne láka aj keď ma zaujal tiež fajn produkt a o ňom uvažujem ale stojí to tiež nemalé peniaze https://rejuvenated.sk 🙈

tyrkysova_kobyla
17. jan 2019

@ejvinna rooibos sa naozaj odporuca pri traviacich tazkostiach, kupujem v Oxalis 50 g za cca 3 €

pepe777
6. feb 2019

@ejvinna Asi viac nafúkli tú kampaň ako by bolo treba, ale čajík z feniklu je naozaj skvelý. Podporuje metabolizmus, trávenie a tak isto detox mnohých orgánov, ako napr obličiek. Ja som ho začala piť kvôli detoxu organizmu a najviac som cítila, že mi pomohol s nafúknutým bruchom alebo kŕčami v žalúdku. Treba rátať ale s tým, že je to prírodná medicína, takže nebudú zázraky hneď na prvýkrát, no je to skvelým doplnkom k zdravému stravovaniu. 🙂

eva_eva
7. feb 2019

Každá bylinka je na niečo dobrá, myslím, že skôr treba čítať viac kníh, zaujímať sa o bylinky ako veriť rôznym reklamám, keď budeš poznať rastlinky budeš vedieť aj aký čaj je vhodný pri akých prolbémoch 🙂

zaneta2211985
3. sep 2023

Ahoj skupina vedel by mi niekto dať link na čaj s Turecká konjac? Ďakujem

ss_i_m_o_n_a
28. mar 2024

Ahojte, mne pomohli produkty odtiaľto.
https://sibirskydetox.sk/