Candida Albicans

viera15
5. jan 2014

Poradte niekto ako sa zbaviť Candida Albicans v ustach lebo na internete je toho strašne veľa a neviem čo si mám vybrať..ak ma niekto taký problém ako ja alebo ho prekonal alebo sa lieči dajte vedieť čo zaberá čo pomôže ..dakujem za všetky rady.....

mandy29
9. jún 2015

@ajkapajka1 prosim ta vies mi dat cislo na to centrum kde robia to celistve vysetrenia?uz som na nervy z bolestivej uzliny pod bradou a bieleho jazyka,suchot,palenia v ustach,pod jazykom...vsetko mam dobre,stery na candidu mi nerobili ale moja lekarka je presvedcena ze to mam...len neviem kto moze tie stery urobit.aj sono uzlin robili to je tiez ok...co vlastne vsetko ti z toho vedia zistit?a ako sa robi to vysetrenie?vysledky su hned?

menoruze
26. jún 2016

.

erykha
15. aug 2016

@ajkapajka1
Mohla by si mi prosím poslať to číslo na vyšetrenie?
Ďakujem..

angelinja
7. sep 2016

@qetinka ahoj prosim Ta oorazila si Tu kandidu?a ako?uz rok Sa trapim...dakujem

antinari
20. sep 2016

@viera15 Jediná vec, ktorá zaberá na candidu účinne a dlhodobo je prípravok Candivac, ktorý je voľne dostupný v lekárni...vytvorí Ti protilátky proti až 4 druhom najčastejšie sa vyskytujúcim druhom kvasiniek vyvolávajúce ochorenia. Je to skrátka vakcína - oslabené baktérie, ktoré vytvoria u človeka imunitu.

viera15
autor
24. sep 2016

Už som tu dávno nebola a ako pozeram sú tu rôzne nápady..ako poraziť candidu..ja som sa už prestala kontrovať lebo som bola z toho na nervy..kym som držala dietu bolo to ako tak v poriadku ale čo som rada zmizol bieli povlak na jazyku a ani ma nepalí ..ale ako jem všetko tak váha ide pomaly ale isto nazad 😢 ako bolo pred dietou ..a už mi chyba taka pevna vôľa ako som mala vtedy že koniec zo sladkym s pečivom s ryžou klasickou..jedla som vtedy strašne veľa kyslej kapusty a zeleniny na hocijaky spôsob..

tajomna21
26. sep 2016

@viera15 a pripravky aloe vera zvnutra aj zvonka si skusala?

anega79
26. sep 2016

a co cajovnikovy olej-tea tree oil, skusal niekto? ja sa tiez uz trapim prakticky odkedy sa maly narodil, v tehotenstve bola kandida v celku ticho. a teraz ani jedni masticky nezaberaju, a nieco silnejsie mi kvoli tomu ze kojim nemozu dat. uz aj dietu skusam a nic...

viera15
autor
28. sep 2016

@tajomna21 nie pripravky aloe som neskušala.

tajomna21
28. sep 2016

@viera15 pisem spravu

kopka27
1. feb 2017

Pozdravujem Vás 🙂 Už dlhšie sem nikto nič nepridal, no poctivo som si prečítala každý jeden príspevok v tejto debate a rozhodla som sa pridať moju skúsenosť. Začiatkom okóbra 2016 som začala mať veľké problémy..tŕpnutie končatín, bolesti hlavy, svalov, kostí, hnačky, pískanie v ušiach (stále trvá), pocit nedodýchnutia (stále trvá), občasné pichanie pri srdci, za hrudnou kosťou, pri vaječníkoch (stále trvá), vynechávanie menštruácie a krvácanie mimo cyklus (stále trvá), zmeny tlaku, závraty, reflux, kŕče..Lekárov som začala riešiť hneď keď prišli problémy - vlastne ma po 2 týždňoch od začiatku brala z práce sanitka, tak som ani nemala na výber...a začalo to - obvodná, krvné testy, moč, stolica, neurológ - MR hlava+krčná chrbtica, ORL, očná, gynekológ...všetko negatívne! Mám problematickú štítnú žľazu - struma nodosa a neuveriteľne vysoký kalcitonín (zatiaľ neurčená príčina), mám za sebou aj punkciu cysty na štítnej a tiež negatívne...teraz čakám na výsledky kalciového testu. Neurológ mi naznačil, že by som asi mala vyhladať nejakú psychiatrickú odbornú pomoc, ak sa nemám s kým porozprávať, pretože to bude všetko zapríčinené stresom, ktorého som mala v predošlom roku viac ako si väčšina ľudí vie chvalabohu predstaviť..dostala som magnezium a Bkomplex. Do papierov mi napísal - TETANIA..a tak som sa tým začala zaoberať sama. Necítila som sa ako psychopat, simulant ani nič podobné.. Vraj tetania nie je choroba a nie sú na ňu lieky, a tak som o tom začala vela študovať, čítať a hľadať iné spôsoby. V piatok 13. januára 2017 som navštívila jedného psychotronika, nie je to žiadny čarodejník ani šarlatán. On jednoducho rozumie fungovaniu ľudského tela a vie, čo sa mu páči a čo nie. Chytil ma za ruky a pozrel sa mi na jazyk..Na jazyku taký povlak, akoby som mala jazyk namočený v smotane. Samozrejme aj ženské problémy, výtoky, svrbenie, pálenie pri močení a časté močenie. Takže som 13.1.2017 zahájila podla jeho pokynov prísnu diétu + mi vysvetlil, že tetania je len príznak nejakého ochorenia..u mňa to je systémová kandidóza, len sa prejavila najprv prostredníctvom tetanie. Je všade..črevá, žalúdok, pľúca, priedušky, ústa, krk, ženské orgány, svaly...a tak som na diéte 3. týždeň a zatiaľ úspešne držím. úplne som vysadila cukry (ryža, zemiaky, pečivo, ovocie). Povlak na jazyku výrazne ustúpil aj výtoky a svrbenie. Odkedy dodržiavam stravu, nemala som vôbec hnačku, a to som predtým utekala na wc aj 5-6x denne. Zatiaľ mi stále píska v ušiach a mám pocit nedodýchnutia, akoby mi na pľúcach niekto sedel a stále tlačil. Mávam najmä ráno hlieny, boľavé hrdlo a soplím. Pomaličky na tom pracujem a dávam sa dokopy. V strave mienim pokračovať určite na trvalo a sem tam zhreším ale až keď sa vyzdraviem. Liečiteľ mi dal veľa rád ohľadne stravovania (v prípade záujmu rada poradím) + užívam veľké množstvo byliniek, ktoré sám pestuje + extrakt z grapfruitových zrniečok, kúpeľnú soľ na prečistenie zo spodu. Držím všetkým bojovníkom s touto hnusobou palce! 🙂

nmoscakova
14. feb 2017

@kopka27 dobrý deň ja by som poprosila radu možme ip??

adia11
14. feb 2017

@kopka27 aj ja poprosím o radu, som tehotná no potom mam záujem to vážne riesit

kopka27
16. feb 2017

@nmoscakova
@adia11
Samozrejme, pokojne mi napiste spravu a odpoviem na cokolvek, co budem vediet 🙂 uplne prvy krok je vysadit VSETKY scharidy a to bez pardonu aby ste tu svinu vyhladovali..ked nema cukor, nema z coho zit a mnozit sa. Pripuste cukry su len v ovpci: ananas, mango, papaya, cucoriedky, ake prosim v rozumnom mnozste a vzdy len doobeda na ranajky + vela acidka, jogurty so zivou kulturou, zelenina, vela strukovin a vlakniny, minimum mäsa, kysla kapusta ale ta prava kvasena, nie z onchodu vymacana v octe! Z mliecnych vyrobkov mozzarella, cottage, ostiepky + vsetky vyrobky z kozieho mlieka. Vynecht vsetko kde je ocot a kvasnice. Pos kvasnicami sa mysli aj pecivo a vsetko, kde su pridane kvasnice z obchodu..ak mate noznost a chut si pripravit chlebik doma, tak pokojne ale z poctiveho domaceho kvasku ale v obmedzenom mnozstve. Ja si dam nejake pecivo tak 1x za 10 dni. Rano zacinam vitaminovou bombou..nastruhana cvikla s chrenom a cesnkom. Pijem len cistu nesYtenu vodu, matovy caj. Je to vec zvyku..cca po tyzdni uplne presla chut na sladke a telu to nechyba.. vynikajuce su ovsene vlocky na cistenie čriev. A aby som nezabudla! ORECHY!! Vsetky su vynikajuce, najhodnotnejsie mandle a pekanove. Taktiez uzasny v boji s tymto pchorenim je losos..pokojne aj kazdy den + tuniak. Vela olivoveho oleja ku kazdej zelenine. Nic nepripravujem na oleji, ani kokosovom. Stravu pripravujem vyhradne na pare, grile alebo pecene. Takto aspon zopar rád na začiatok. 🙂

saskia526
9. mar 2017

Ahojte, ja som s tým bojovala pol roka naplno, dokopy skoro rok s diétami. Na začiatku som nejedla nič z múky - zo žiadnej, žiadne zemiaky, ani ryžu, len varené resp, dusené mäso so zeleninou- nie mrkvu, zelerové hranolky. (to bolo práve cez Vianoce 🙂 Po mesiaci som si začala kupovať čistozrnný chlieb- Z ovocia som jedla iba mrazené čučoriedky, nestriekané jablká zo záhrady a tony grapefruitov. Toľko som ich nezjedla ani za celý život! Žiaden pivo, víno, alkohol, ani káva, ani Caro! O sladkostiach ani nehovorím. Bolo to najprv brutálne. Asi po mesiaci mi prestali chýbať sladkosti. K tomu som si zohnala Mycomax, zjedla som z neho 2 tabletky v priebehu ca 10 dní (v balení boli 3). Moja diéta, keďže mi nikto nevedel poradiť z lekárov, bola -protimliečna, protikvasná, protisacharidová a protimúčna 🙂 - neviem, ako sa odborne nazývajú. Asi po 4 mesiacoch som sa dostala na hadicu, kde som vraj mala pažerák už čistý. Dr. mi povedal, že z toho Mycomaxu. (ten je už teraz ale na predpis.) Vylúčil mi alergiu na mlieko, tak som zaradila jogurt- po 4 mesiacoch a pokračovala som vo vylúčení sacharidov, kvasných vecí, a aj múčnych. Po pol roku mi začali enormne padať vlasy. Cítila som sa strašne vyčerpaná, výzor som mala ako starena- padnuté oči aj tvár. Ako som sa dočítala na tiež nejakom fóre, aj toto sú znaky CaL. Neskutočne som aj schudla.Možno už CaL v tele uhynula a vyplavovala mi toxíny. Po cca pol roku diéty som opatrne zjedla asi 1/4 rožka. Necítila som sa dobre., začala som teda natrvalo jesť čistozrnný chlieb, bezlepkové ovsáky, robiť si z nich placky (= ovsáky, mlieko, vajce, chia semienka- rozmixovať a opiecť na kokosovom oleji. K tomu jablká, postupne nejaké málo sladké ovocie.) - boli výborné a doteraz si ich robievam.
Toto celé trvalo tak asi rok. Dnes si dám tak 1-2 špaldové pečivá za týždeň, (inak jedávam čistozrnný chlieb) ,je to OK, ale keď jem viac, mám zase tráviace problémy. Sladkosti som takmer úplne vynechala- nechýbajú mi. Bolo to ťažké, ale chcem vás povzbudiť, ako aj mňa povzbudil nejaký článok, Keď to vydržíte a upravíte si stravu, nakoniec môžete z toho vyjsť víťazne. Vlasy mi prestali padať, tvár sa upravila, cítim sa lepšie a mladšie..CaL ma naučila sa lepšie stravovať, nepchať sa enormne chlebom ,sladkosťami a múčnymi jedlami. A Dolniaci pozor na burčiak, toho som tiež vypila na mraky s kamoškou, vraj treba vymeniť krv v obehu- asi aj ten výdatne prispel 🙂 Teda všetko zlé je na niečo dobré.
A ešte jedno moje know- how: Keď mám chuť na sladké dám si 86% čokoládu.Môj jazyk to už identifikuje ako sladkosť...Držím všetkým palce, skúšajte, na každého platí iné, ale dobrých rád je tu dosť!
P.S. Internet je plný receptov bez múky cukru, sú fajn a fit! Mojimi pomocníkmi na tejto krížovej ceste boli najmä : Nezrelé banány do koláča, čo nahradia múku, mak, orechy, neskôr mrkva, jablká, kokosový olej, grepy, strúhaný kokos. ako prílohu k mäsu som si piekla zelerové hranolky - chutia výborne. Mafiny som robila z jabĺk, kokosu a vajca- trochu síce nedržali 🙂 ale aká to bola manna nebeská !!!!

nmoscakova
10. mar 2017

@saskia526 no zelérove hranolky sú super 🙂 a tak isto ked som vysadila rožky,chlieb,žemle tak s cítim lepšie ....neviem prosto byluučiť zemiaky lebo co som jedna len zeleninu a da sa povedat ze skoro nic zeleninu vajicka len tak mi to dost urobilo sarapatu a citila som sa unavená no ale teraz si dam normalny obed nie vela zemiakov ale trosicka aby zaludoknedostal sok :D a ok kedy nejem chleba tak bolesti hlavy zmizly ...ciže hoci dr.vám to nepotvrdí treba oskúsať baby ..

cema
16. apr 2017

@kopka27 ahoj mozem ti napisat aj ja?

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kopka27
11. máj 2017

@cema samozrejme, kedykolvek 🙂

cema
11. máj 2017

@kopka27 No ja som zistila že nemám kandidu ale akúsi inu papľuhu,,, tak sa teraz trápim s ňou

kopka27
25. máj 2017

@cema a co to teda je? Dufam, ze sa to zlepsuje 🙂 mnacakaju teraz tiez testy na gastre na SIBO, tak som zvedava

cema
25. máj 2017

@kopka27 je to candida vaginalis tak akosi sa to volá,, dal mi lieky aj priateľovi ,, po nich vidím veľké zlepšenie , boli to silnejšie lieky nie v kuse tie čo mi dávala gynekologicka,,, takže v prvom rade som zmenila gynekológa ,,, ten ma aj riešil hneď povedal že už dávno sme sa mali liečiť obaja,, no ale ja sa snažím zmeniť aj stravu i keď to mi ide pomaly,,, ale zistila som niečo zásadné,,, stres ,, ten ma vie znehodnotiť vo všetkych smeroch a keď ho mám veľa tak mykóza je zaručená,,,

adia11
25. máj 2017

@kopka27 ahoj,prosim vedela by si mi poslat tu dietu co ti poradil? mam stale problemy a uz fakt neviem co s tym,drzim aj akusi dietu ale nie uplnu kedze mam babatko a dojcim.dakujem 🙂

cecilh
30. sep 2017

Syn - dva roky - ma pravidelne problemy s plesnami v celom traviacom trakte.
zo zaciatku to mal vzdy len po ATB (uzival kazdy mesiac) ale teraz to ma tak kazdy druhy mesiac bez uzivania ATB. prejde mu to len po sirupe - diflucan. a vraj je to riadne svinstvo na organizmus.
podla mna to nie je ok. viete mi poradit ci to nemoze byt spojene s nejakou chorobou traviaceho traktu?

velka vdaka

1technik
29. nov 2017

Candida allbicans v súvislosti s kandidózou, alebo asistované umieranie pomocou medicíny a farmakorporácií.

Liečime všetko okrem kandidózy, v opačnom prípade nemáme čo liečiť a farmaceutický priemysel bude mať malé zisky.

Tak takéto niečo visí na dverách každej ambulancie, no my to nevidíme.

Ako to začína? Veľmi nenápadne. Soor, žabka, múčnivka u novorodenca. Ako je možné, že už novorodenec trpí kandidózou? No jeho matka má opakované vaginálne mykózy, čiže ona trpí kandidózou. Jeho otec ak trpí kandidózou, tak aj jeho ejakulát obsahuje veľké množstvo spór plesní. Stačí ovoňať a ak je cítiť pach starej zatuchnutej handry, tak je to jasné, netreba žiadne drahé vyšetrenia. Následne vekom pribúdajú infekcie dýchacích a močových ciest, zápaly stredného ucha. Nasleduje liečba ATB, niekoľko krát do roka 5-6x, podľa lekárov normálna vec. Nasledujú plesňové ochorenia:
na nohách medzi prstami, nechtoch, vaginálne mykózy, mykóza žaluďa a predkožky. Lupiny vo vlasoch, stvrdnutá do krve praskajúca koža na pätách. Potom začnú neznesiteľne rezať oči, lekár Vám predpíše framykoínovú masť, ráno sa zobudíte s tým, že nemôžete rozlepiť oči pre silný opuch. To preto, lebo ste „dokŕmili“ Candidu antibiotikami. Lekár Vám poradí aby ste si ich viac nenatieral, keď Vám to robí zle. Potom Vás pošle do Imunoalergologickej ambulancie, tu Vám diagnostikujú poruchu imunitného systému a alergie všetkého druhu. Nastáva liečba kortikoidmi a imunosupresívami.

Toto stačí a vy na základe pre lekárov „neznámej rovnice“:

ATB + kortikoidy + imunosupresíva = kandidóza

doslova dokrmujete a podporujete jej rast. Nie je to krátkodobá záležitosť, práve naopak, prebieha niekoľko desaťročí a prebieha až do Vašej smrti. Pekne je to popísané v učebniciach Geriatrie, ktoré záhadne miznú z internetu.
A aký je ďalší priebeh? K predchádzajúcim symptómom a diagnózam pribúdajú ďalšie. Bolesti kĺbov, chrbtice, močových ciest, zápaly hltanu, hrtanu, zrazu Vám diagnostikujú hypertenziu, kardiológ Vám objaví zmeny na chlopni srdca (takto sa prejavuje kandidóza, ktorá už zasahuje vnútorné orgány). Pridá sa ťažká sinusitída, to je diagnóza lekára ORL, do hrdla Vám zatekajú hlieny, v dutinách cítite a doslova počujete bublinkovanie ako pri kvasení vína. Popis RTG dutín: „OBSAH DUTÍN JE SPENENÝ“ - ani toto nedonúti lekára nasadiť antimykotiká a neodošle operačný materiál z dutín na priamu mikroskopickú analýzu. Alebo vykašliavate hlieny ktoré majú pre Vás chuť neidentifikovateľnej chemikálie, pokračujú infekty dutín a ucha baktériou Streptococcus pneumonie, strata čuchu, zápaly žíl, šliach, malých kĺbov, ďasien. Tento zápal lekári radi nazývajú Paradentóza. V očiach okolia sa stávate hypochondrom a končíte na antidepresívach. Cítite sa ako keby ste mali permanentnú chrípku, nemáte silu, nevládzete. Ťažko sa Vám hoja rany, po vytrhnutí zuba je rana stále infikovaná baktériami a nehojí sa, máte časté závrate, prichádzajú hnačky ( to už úradujú toxíny vylučované Candidou), zimnica, telesná teplota vtedy klesá pod 36 stupnov celzia. Proste došiel som k záveru, že keď je organizmus a hlavne sliznice „prelezený“ Candidou, chová sa ako otvorená brána pre všetky infekcie . Kandidózu treba liečiť komlexne, nielen lokálne!!! Dobré tiež prečítať toto: http://old.hpl.sk/ochoreli-ste/choroby/inv-mykozy a tiež toto: http://www.nationalcandidacenter.com/Self-Test-...

Tak, po tento stav som sa dostal ja. Do takéhoto stavu ma dostali naši lekári. Začalo to v detstve a trvalo to do 56-ky. Asi ma zachránilo technické myslenie (neodchádzaj od problému, pokiaľ ho nevyriešiš). Zadal som do Googlu: kvasí mi v dutinách a už som bol doma. Ale, treba si tu všímať len seriózne články lekárov, ktorí sa odvážili tu publikovať svoje výsledky k tejto problematike a výrobcov antimykotík (spôsob použitia a liečby). Zabudnite na stránky ktoré na Vás doslova vychrlia rôzne zaručene fungujúce výživové doplnky a diéty, ktoré z Vás akurát vytiahnu peniaze (môžete si byť istí -toto nefunguje , viem o čom hovorím, bol som nútený venovať sa tomu viac ako dva roky). Dokonca tieto doplnky doporučila lekárka mojej susede k liečbe diagnostikovanej kandidózy. (doslova sa drží toho čo jej visí na dverách ) a to už má vážne zdravotné problémy.
A ako z toho von? Lekárskou terminológiou, zvoliť liek prvej voľby. U mňa: Medoflucon (zodpovedne naštudovať liečbu antimykotikami) V mojom prípade 4 týždňová liečba opakovaná 2 krát s mesačnou prestávkou, 400mg denne ( drahá záležitosť, kúpená za plnú cenu v lekárni) a na lokálne kožné liečenie Clotrimazol ( Canesten). A teraz sa začali diať veci. Ako keby sa stroj času spustil smerom dozadu. Ubúdali problémy skoro v poradí ako vznikali. No potom sa to zastavilo niekde v „medzipolohe“, tak bolo treba pátrať po ďalšej pomoci. Dostal som sa až k MMS (doporučujem naštudovať-internet) Vyskúšal som všetky doporučenia a dospel som v mojom prípade k tomuto systému liečby:
keďže som technik, tak som okamžite pochopil, že najväčší orgán ľudského tela je pokožka a tá bude na dopravu MMS do organizmu najvhodnejšia.
Čo k tomu potrebujeme? Je treba vyrobiť valec z poplastovaného pletiva ( pevné obĺžnikové oká) takej veľkosti aby som mohol v ňom sedieť na „štokrlíku“a hlava mi trčala von. Potom ho obtiahnuť termofóliou z autolekárničky tak, aby spodok bol volný a vrch bol uspôsobený na vystrčenie tváre z tohto valca, potrebujeme dýchať čistý vzduch, pri aplikácii to bude vyzerať ako keby ste sedeli v nafukovacej saune. Myslím že i tá by bola na toto vhodná. Ďalej potrebujeme MMS1 ( chloritan sodný 24,5% roztok, kyselina citrónová 10% roztok s destilovanou vodou),dve malé fľaštičky s kvapátkami na dávkovanie, široký dvojdecový pohár zo skla( to aby sa nedal ľahko prevrátiť), pol litrovú pet fľašku v ktorej budete skladovať použitý roztok, potom MMS2 (chlornan vápenatý), kávová lyžička na dávkovanie, kuchynské minútky na meranie času. Všetko kúpené na nete za cca 25 Euro, rozdiel oproti Medofluconu - značný.
Ako začať s liečbou? Ak máte bolesti celého tela ( kĺby, žily šľachy) začnite aplikáciou MMS2. Čistá vaňa, nesmie obsahovať mydlo, napustená veľmi teplou vodou, striedame sedenie a ležanie. Keď sa telo prehreje cca po dvoch minútach pridáme do kúpeľa kávovú lyžičku MMS2 (nie kopcom, iba zarovnanú). Dbáme na to aby sa granulky chlornanu vápenatého neusadili na pokožku ( hrozí nepríjemné popálenie) ale sa postupne rozpustili vo vode. V tomto kúpeli ostaneme 20 minút ( striedať sedenie ležanie po cca 5 minútach) a oplachujeme i hlavu a tvár. Ak vychladne voda vo vani, dopustíme vrelú. Potom si doprajeme relax ako po saune. Toto vykonávať v prítomnosti ďalšej osoby, pre prípad, že by Vám došlo vo vani zle. Cca po dvoch hodinách začneme s aplikáciou MMS1. Pripravíme valec, plastový štokrlík,naň si dajte pod zadok biely uterák – budete vo valci úplne nahý,pohár, nadávkujeme doň 8 kvapiek 24,5% chloritanu sodného, potom 40 kvapiek 10% roztoku kyseliny citrónovej a okamžite sadáme na štokrlík. Medzi chodidlá položíme pohár, na minútkach nastavíme 20 minút a prikryjeme sa valcom tak aby dole dobre tesnil o podlahu (ak máte koberec, dajte naň igelit) a tvárovú časť hlavy máme vystrčenú z fólie. Tiež dbáme na tesnosť okolo tváre. Počas 20 minút vniká do organizmu chlórdioxid a robí to čo má. (viď liečba MMS na nete) Po prvých 10 minutách vo valci vezmeme pohár do ruky a zahrievame ho teplom dlaní, napomôže to lepšiemu uvoľneniu chlordioxidu. Po 20-tich minútach dáme zo seba valec, vzniknutú žltohnedú tekutinu doplníme vodou do plna a odložíme si do pollitrovej pet fľaše a dobre uzavrieme. Po dvoch hodinách vypijeme polovicu obsahu fľaše (teda 1dl ) a po ďalších dvoch hodinách zbytok. Na záver dňa aplikujeme ešte raz kúru vo valci a v dvojhodinových intervaloch dopijeme tekutinu. Schéma mojej liečby vyzerala nasledovne:
vaňa s MMS2 20minút,
dve hodiny pauza,
valec s MMS1 20minút,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
dve hodiny pauza,
valec s MMS1 20minút,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
dve hodiny pauza,
pitie MMS1,
Keď sa mi uľavilo od bolestí tela, kúpeľ vo vani som nahradil sedacím kúpeľom vo veľkom lavóre. Trpel som zápalmi močových ciest a prostaty, keďže kandidóza zasiahla i tieto orgány. Pri sedacom kúpeli je dôležité sa v polovici kúry vymočiť do lavóra . Pri močení sa dostane do celej močovej rúry aktívna látka z MMS2 . Kúra trvá tiež 20 minút v teplej vode a množstvo MMS2 je jedna štvrtina kávovej lyžičky. Takýto kúpeľ použiť i pri vaginálnej mykóze, alebo pri akútnom zápale močových ciest.
V podstate nezáleží na poradí procedúr, ide o pravidelný prísun aktívnej látky z MMS1 a MMS2 v dvojhodinových intervaloch počas 16 hodín každý deň až do vyliečenia.
Ak trpíte pliesňou na nohách, nechtoch alebo zhrubnutými praskajúcimi pätami doprajte si kúpeľ nôh s MMS2 jeden krát denne. Kúra trvá tiež 20 minút v teplej vode a množstvo MMS2 je jedna štvrtina kávovej lyžičky. V závere kúpeľa odstráňte odmočenú odumretú kožu a až po jednej hodine použite Clotrimazol.

Ako dlho trvá liečenie? Je to veľmi individuálne. Ja som bol liečený ATB + kortikoidy + imunosupresíva 30 rokov. Liečba mojou schémou (MMS1 a MMS2) trvala 2 roky, po mesiaci som ju prerušil vždy tak na 4 dni a vtedy som dva dni konzumoval sódu bikarbónu 4krát denne pol kávovej lyžičky. Keď sa mi uľavilo od závratí a kvasenia dutín tak som procedúru znížil na dva krát denne valec s MMS1. Vzniknutú tekutinu som využil na natieranie žíl a kĺbov.

Tridsať ročný chlap narodený so Soor bol liečený v priebehu života iba ATB ( čiže Candidu „dokrmoval“ iba ATB) no ochorenie kandidózou už zasiahlo nohy, žaluď, predkožku, kĺby, kríže, pokožku tváre, chrbta. Prepukla depresia a silná popudlivosť, horúčkovité ochorenia opakujúce sa každý mesiac. U neho liečba trvala 4 týždne a to bez Medofluconu, na nohy a žaluď zo začiatku použil Clotrimazol ( Canesten).Vždy po týždni prerušil procedúry na jeden deň, vtedy užíval 4krát denne pol kávovej lyžičky sódy bikarbóny. Vyrábal si tekutinu MMS1 naviac a tú použil na oplachovanie napadnutej pokožky na tvári a chrbte pomocou malej kuchynskej špongie. Takto dostal viac aktívnej látky do pokožky a zároveň odstraňoval odumretú.

Ako so stravou pri liečbe kandidózy? Normálna striedma pravidelná strava, pestrá bez zbytočných cukrov. Absolútne vylúčiť tvrdý alkohol a pivo, ak máte chuť na alkohol, tak len suché víno. Zaradiť živé probiotiká ( živý jogurt, kvasené uhorky, kvasená kapusta ) toto stačilo mne i ľudom ktorí sa takto liečili.

A čo na záver? Teraz mám 59 a žijem, liečba zabrala, v hodine dvanástej. Následky mojej neskoro liečenej kandidózy: absolútna strata čuchu, čiastočná strata sluchu, poškodenie kĺbov, šliach v rameni, poškodenie stavcov krčnej a driekovej chrbtice. Ďakujem všetkým ktorý dali na internet informácie z ktorých som mohol čerpať a vytvoriť moju schému liečby a takto si zachrániť život a pomôcť i Vám na ktorých parazituje zdravotnícky a farmaceutický priemysel, tak ako na nás Candida allbicans.
Nezabúdajte, že neliečená kandidóza má nasledovný postup: u mužov zväčša rakovina prostaty, rakovina semenníkov, rakovina pankreasu, zápal pľúc, infarkt. U žien rakovina krčka maternice, rakovina prsníka a nakoniec sa to všetko končí fatálne. Osobne si myslím, že ak by sme boli v mladosti vyliečení z kandidózy, tak nemusíme liečiť rakovinu. Ak jedinci s kandidózou splodia potomka, tak sa celý tento „článok“ začína odznova.
A teraz bonus. Dva roky som nemal chrípku, virózu a angínu. Zmizli zápaly žíl,šliach, kĺbov, močových ciest, hrdla, dutín, uší, očí a ďasien.




29. november 2017

1technik

1technik
15. dec 2017

Žiadna reakcia? Tak ešte doplním:

Kandidóza z pohľadu technika.

Z autom nechodím do servisu každý týždeň, aby mi doliali chladiacu kvapalinu a tak odstránili prehrievanie motora. Mechanik urobí kontrolu tesnosti chladiaceho okruhu, závadu odstráni a až potom doplní kvapalinu. Čiže odstránil prvotnú príčinu prehrievania motora.
Prečo to nejde s našim telom? Aby sa mechanik pre ľudí (doktor) riadil obdobným postupom?
Pokúsim sa dať odpoveď.

Ľudský organizmus je od okolitého sveta (plného baktérií, vírusov, alergénov, infekcií ) oddelený pokožkou. Zvláštnu časť pokožky tvoria sliznice. Za normálneho stavu nás tento obal dokonale chráni pred vplyvmi okolia. Normálny stav znamená že pokožka je zdravá, pružná bez defektov, sliznice sú primerane vlhké, slabo ružové, bez zápalu, bez povlaku.
V prípade že sa náš dokonalý obal poruší, organizmus sa stáva zraniteľný. Takéto porušenie nášho obalu dokáže spôsobiť Candida albicans, ktorá je prirodzenou súčasťou črevnej mikroflóry. Počas ľudského života sa prirodzene rozrastá zo svojho pôvodného miesta ďalej do organizmu až po jednotlivé sliznice a pokožku. Je to individuálne, podmienené mnohými faktormi a časom. U niekoho rýchlejšie u iného pomalšie. Z môjho pohľadu určuje dĺžku a kvalitu nášho života. Tak ako prerastá rôzne orgány nášho tela, tak vznikajú jednotlivé zdravotné problémy. Preto lekári liečia príznaky chorôb a nie podstatu ochorenia. Je to pre nich jednoduchšie, stávajú sa takto distribútormi farmaceutických produktov .Takéto liečenie je biznis, tu sa točia peniaze. Ďalej je týmto zaručená „prirodzená“ zdôrazňujem „prirodzená“ mortalita obyvateľstva.
Niečo z príkladov:
Nechtová mykóza a mikóza medzi prstami, reklami Vám doporučia rôzne zaručene fungujúce krémiky a vodičky. No po čase sa to stále vracia. Pokožka je prerastená Candidou.
Urogenitálne infekcie, sliznica je narušená Candidou tak infekty nemajú problém preniknúť.
Infekcie dýchacích ciest vrátane ústnej dutiny, ďasien, jazyka, mandlí. Začína to tým „bielym povlakom“.
Zápaly kĺbov, šliach, žíl, žalúdka – tu sa usídlil Helikobakter pylori. Takto by bolo možné pokračovať donekonečna.
Na kopu infekcií nám doktor nasadí Atb a tým prikŕmia Candidu, ktorá sa môže ďalej rozrastať organizmom – vzniká Kandidóza. Dochádza k poruchám imunitného systému, stupňujú sa alergické reakcie. Orgány napadnuté Candidou sú neustále v zápalovom procese a stávajú cieľom rakoviny.
Prvotnou príčinou našich ochorení je Candida ktorá spôsobí kandidózu.

15.december 2017

1technik

1technik
15. dec 2017

Prepáčte ten pravopis.

1technik
21. dec 2017

Aby sa táto trilógia stala trilógiou

tak pridávam to čo je medzi riadkami predošlých príspevkov.
Určite Vás napadne, že takto jednoduché vysvetlenie vzniku našich zdravotných problémov snáď ani nieje možné. Ako je možné, že s tým neprišiel niekto už dávno? Na to odpoviem tiež otázkou. Prečo ľudia robia jednoduché veci zložitými, prečo hľadajú problémy tam kde niesu? Ešte občas my technici sa dopracujeme k starému dobrému, že v jednoduchosti je krása, alebo sila?
Prešiel som učebnice pediatrie a geriatrie, všímal som si pasáže týkajúce sa mykotických ochorení a následnými chorobami, ich liečbou a prognózami. Z toho vyšlo jednoznačne, že kandidóza nás sprevádza celý život, od narodenia po smrť a týmto nám zabezpečuje postupne zdravotné problémy. Je to tak, lebo v prírode existuje jediný zákon, zákon silnejšieho a len ten prežije. Tak je to i s našou kandidou, nakoniec silnejší vyhráva, no my to nie sme. Od rýchlosti šírenia kandidózy naším organizmom závisí kvalita a dĺžka nášho života.
Určite sa Vám toto bude zdať ako ďalšia z konšpiračných teórii. Ale konšpiračná teória nieje to, čo človek zažije na vlastnej koži, to čo odsleduje pri vývoji chorôb a nakoniec zomieraní svojich blízkych,konšpirácia nieje to o čom hovoria výsledky opísané v medicínskych učebniciach. Konšpiračné teórie teraz vyvinú záujmové skupiny z oblasti farmakológie a následne medicíny.
Jednú odpoveď tu ale nenájdete. Ak zastavíme rast Candidy naším telom, staneme sa nesmrteľnými? To neviem, ale stane sa asi to , že sa budeme dožívať tých 150 rokov, na ktoré sú podľa niektorých vedcov konštruované naše telesné schránky.

To je všetko, čo som dal za dva roky dohromady, Môžete si utvoriť svoj názor, nemusíte súhlasiť so všetkým o čom tu píšem.

Ešte som si spomenul na jednu vec, ktorá patrí do prvého príspevku. Určite si spomínate na cestopisy ktoré hovoria o liečbe chorých v domorodých kmeňoch Afriky a južnej Ameriky, zakopávaním chorých do zeme. Aké asi minerálne látky obsahovala tá pôda?

21. december 2017

1technik

miriamka
15. nov 2018

@kopka27 Som precitala prispevok a mala pocit ze cely som ho ja napisala.

1technik
21. nov 2018

a bude nás viac, lebo tým mastičkárom sa nedá veriť