Candida Albicans

viera15
5. jan 2014

Poradte niekto ako sa zbaviť Candida Albicans v ustach lebo na internete je toho strašne veľa a neviem čo si mám vybrať..ak ma niekto taký problém ako ja alebo ho prekonal alebo sa lieči dajte vedieť čo zaberá čo pomôže ..dakujem za všetky rady.....

janulako
20. nov 2022

@1technik dobrý večer , neviem či tu ešte chodievate , ale skúsim . Vás príspevok som našla už v lete , na základe neho som prišla na príčinu mojich ťažkosti . Candida 🫣 Ťažko sa mi to píše , lebo dovtedy som si myslela , že kvasinkova infekcia môže byť len tam dole , ale očividne nie . Do minulého roka som bola zdravý , spokojný , spoločensky a šťastný človek . Bohužiaľ náhle po smrti rýchlo po sebe , Starka a starký som sa akosi vyľakala a budila som sa zo strachom každý jeden deň , samozrejme prepuklo to do stresu , do toho november 2021 Covid , zlý ťažký priebeh , nasadené 2 krat ATB sumamed , nato čo mali pomohli , ale len nato , pridružovali sa iné problémy . Vo februári 2022 ma neskutočne začal páliť jazyk , ústa , škriabať v hrdle , na prieduskach , išla som na ORL , zevraj nejaká premnozena baktéria ktorá nemá čo v ústach robiť , lebo je črevná 🫣 Bum ďalšie ATB na 10 dni , mierne pomohli , ale ten pocit v ústach , na jazyku , podnebie a hrdlo pretrvávali , išla som na kontrolný ster , samozrejme negatívne . Ale problémy neprešli , ba dokonca pridružilo sa pálenie záhy , bolesť žalúdka a tráviace ťažkosti , tým sa pridala úzkosť , strach … ach až mi je do plaču keď to pisem . Ľudia naokolo neverili , no dodnes neveria mojim problémom, lekári tak tiež nie . Už mi blízky radili , vyhľadaj psychológa , to máš len v hlave . Nie sú v mojom tele , nevedia čo prežívam každý deň . Neprajem nikomu . 3 x gastro , 1x kolonoskopia, 3 x MRI chrbtice , 1 x MRI brucha , 1 x CT brucha , MRI hlavy , rtg, sona, ortopéd , obvodný , pohotovosť , Gynekológia a všade všetko ok . Samozrejme aj imunologia , kde mi zistila alergiu na psa( ktorého sme mali celý život a nikdy som nemala žiadne problémy ) mandle ( celý život som ich jedavala bez ťažkosti , čo ma prekvapilo banan ( ktorý som moc nemusela , ale pri mojich tráviacich ťažkostiach som ich konzumovala veľa , preveľa . A samozrejme oslabená ( hraničná imunita ) nasadený Isoprinosine , užívala som poctivo 2 mesiace , potom ako sa mi chcelo . Už mám strach z akéhokoľvek lieku 🙏Lenže je mám stále rozozieranie hrdla , nosa , občas svrbenie uši , necítim čo jem 🫣 Čuch je tiež veľmi slabý , pálenie v ústach , mierne sa upravili tráviace ťažkosti ( nasadila som oreganovy olej + kokosový olej a Mastichu . Začalo svrbenie konečníka po veľkej stolici , po mesiaci pálenie . A čo teraz ? Zajtra idem na vybratie znamienok , išla som si pre kartu v piatok k obvodnému a opísala som mu toto všetko s tým , že ma to obmedzuje na živote veľmi , že už vyzerám ako blázon , ukázala som mu lisaj na tvári . Povedala som mu, že som 25 rokov nemala ATB a zrazu som ich mala každé 3 mesiace . Od novembra do augusta ( 10 mesiacov ) 4 druhý ATB . Prosím veľmi o radu , naozaj nerozumiem ako prečistiť tu pokožku . Ďakujem 🙏

dendo21
20. nov 2022

@janulako brali ste po liečbe probiotika?

janulako
11. mar 2023

@dendo21 Ano samozrejme

mario1971
8. máj 2023

@ajkapajka1 dobry den aj ked toto konverzacia uz bola davnejsie mohla by som poprosit to cislo dakujem

juryys
8. máj 2023

@janulako ahoj,palenie zahy je preto lebo ti nefunguje travenie,pri strese sa nevytvara hcl kup si hcl a davaj si ich pred jedlom,hlavne bielkovinami,prejdi na tukovy metabolizmus,co najviac vynechaj sacharidy,nastuduj si to co je tukovy metabolizmus,vela stastia,a ver sebe a nie psychologom,tam nechod nikdy

mnamko
7. okt 2023

@luciaone mozem sa spýtať ake potiaže ste mali z candidy? Ďakujem

gabuliatko7
7. okt 2023

@viera15 Mám knihu ale v angličtine,ak by ste mali záujem poslala by som za poštovné.

gabuliatko7
7. okt 2023

@viera15 Mala som s tým veľký problém,môj imunolog mi poradil liek WOBENZYM,ktorý má toho zbavil.

mnamko
8. okt 2023

@gabuliatko7 bohužiaľ neviem anglicky

mnamko
8. okt 2023

@gabuliatko7 a ake ste mali priznaky a ako ste brala ten wobenzin

gabuliatko7
8. okt 2023

@mnamko Ja som mala opakovanú kandidu zo spodu,skoro každý mesiac.Davkovanie už ozaj nepamätám,ale už asi 5 rokov mám pokoj.Mozno pomohli aj pôrody,no WOBENZYM by som na vašom mieste skúsila.

izrasa
4. mar 2024

Tiež mám kandidu ale odpor k sladkému