Časté točenie hlavy

lenka07
4. okt 2014

Ahojte kedže som tu nenašla nič o točení hlavy chcem poprosiť o radu ako sa zbaviť točenia hlavy je dosť nepríjemné a vadí to aj teraz keď to píšem radšej s hlavou veľmi nehýbem lebo sa so mnou stále krúti keď je hlava na pokoji tak sa dá no ťahšíe je keď potrebujem isť niekam von a bojím sa aby som niekde nenabúrala a točí sa s vami akoby ste boli opití .Alkohol nepijem tak prosím píšte len tie ktoré to myslite úprimne a chcete pomôcť .to točenie mám asi týždeň a lapám aj po dychu .

garajova01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adulienka11111
6. mar 2022

@marinka70 dobrý deň.po akom dlhom čase vám ten urutal zabral? Ja sa točím už 4 roky, že vraj vestibularna paroxyzmia s neurovaskularnym konfliktom (cieva a nerv).. zatiaľ nič neberiem, čakám na výsledky testov ktoré to majú potvrdiť..potom bude ďalší postup.. už začínam byť zúfalá z toho neustáleho akoby padania

adulienka11111
6. mar 2022

@marinka70 zdravim.po ako čase vám zabral ten betahistin? Mne sa každý deň vkuse točí hlava..zatiaľ nič neberiem čakám ešte na dva testy...dakujem

scarlett24
23. mar 2022

po mesiacisaaž vytvoeí hladina ako taká

adulienka11111
23. mar 2022

@mia18112 mna tiez z nicoho nic zacne tahat do strany. Proste idem normalne a zrazu v sekunde zmena: zatoci sa mi, zacne ma tahat, a uz nedokazem ist v pohode, len tak neisto sa tackam.. a co Vam teda zistili?

adulienka11111
23. mar 2022

@patina121 ja mam take iste priznaky ako vy. Uplne ma to vyradi z cinnosti, ked sa tak zatoci somnou.tiez sa uz potom len drzim, lebo uz uz odpadnem.. co Vam zabralo? Pomohlo Vam nieco?. Uz druhy tyzden lezim doma v posteli, lebo mi tie stavy neprechafzaju, ledva urobim par krokov na WC

adulienka11111
28. sep 2022

@mia18112 co vam na tej videonystamografii zistili? Mne len slaby zapal v uchu ktory bol vraj davno a, ktory uz je vraj ok.. nic viac a trapim sa dalej

katenka2
28. sep 2022

@adulienka11111 ja som to mala tyzden, kym som sa vybrala k obvodnej. Samozrejme mi napisala vysterenie na neurologii, ale ze kym sa tam dostanem, zatial tieto lieky - URUTAL 24mg, rano a vecer 1 tabl. Hned prva tableta mi zabrala a odvtedy sa mi hlava ani raz nezatocila. V pribalovom letaku hromada neziaducich ucinkov, ale docitala som sa, ze ked sa to berie spolu s jedlom, tak to lepsie. Ja teda ziaden neziaduci ucinok, chvalabohu, necitim.

adulienka11111
28. sep 2022

@katenka2 dakujem

katenka2
28. sep 2022

@adulienka11111 za málo 😏, kiež by pomohlo...

kate662
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bea7173
15. apr 2023

@marinka70
@marinka70 ahoj, ked si brala urutal mala si aj stratu rovnovahy z toho tocenia hlavy?

marinka70
15. apr 2023

@bea7173 nie to som nemala

bea7173
16. apr 2023

@marinka70 a problem so zrakom prosim ta?

marinka70
16. apr 2023

@bea7173 ani to nie

bea7173
16. apr 2023

@marinka70 oki, dakujem aj tak

pavolpompa
5. nov 2023

@domka87 bolela vás pri tom aj hlava myslím zapichnutie sem tam alebo ako keby vám nerv prešiel po hlave ..ďakujem

veronikahalt
3. máj 2024

@bea7173 , Ahoj a ahojte všetci.
Môžem sa opýtať ako si dopadla a prečo si sa pýtala na problém s očami?
Mne najprv začali závrate, potom prišli stavy "opitosti" a iné vnímanie, ako vygumované, či žitie v akejsi bubline, do toho sa pridal tlkot srdca v uchu, ktorý je strašne obmedzujúci taktiež a počujem ho denno denne a teraz sa k tomu pridáva aj akési kmitanie očného pohybu a očná nestabilita.
Mam za sebou všetky vyšetrenia aké si viete prestaviť, vrátane lumbalky, MR, CT, ORL všetkých typov, EEG,EMG, cievne, interné, gynekologické, zubné, alergologicke.
Ešte som objednaná na endokrinologiu, na SM centrum kvôli iným mozgovým ochoreniam a samozrejme ku psychiatrovi na ktoré ma každý posiela
Nikto mi moje stavy neverí, neviem ako ďalej, neviem ani pracovať.

mamina7070
3. máj 2024

@veronikahalt preco ides do SM centra? mala si pozitivny nalez na MRI ?

veronikahalt
Včera o 16:45

@mamina7070, nie nemala som pozitívny vraj, ale poslal ma tam neurológ.
Tak som sa objednala.
Z lumbálky mám ale akési iné parametre ľahko pozitívne a neviem sa dostať k tomu aké, keďže čakám na konzultáciu.
To je tak sa dnes dostať ku doktorom.

mamina7070
Včera o 16:48

@veronikahalt ak by to bola SM a tam su prisme diagnosticke kriteria tak by si to po mr a lumbalke vedela

skor pourguj ten termin u psychiatra