CBD na úzkosť a depresiu

patricia1693
24. mar 2021

Ahojte. Máte niekto skúsenosť s užívaním CBD na úzkosť alebo depresiu? Beriem antidepresíva skoro rok a chcela by som ich skúsiť zameniť za CBD (olej alebo kvapky) len neviem či to nebude oproti liekom slabé. Vďaka

meluela
24. mar 2021

@patricia1693 nevymyslala by som a poradila by som sa s lekarom, ktory predpisal antidepresiva, ci je to bezpecne vyskusat vo vasom konkretnom pripade. Lebo skusenost niekoho ineho este neznamena ze to bude ok aj pre vas.

vika12341234
24. mar 2021

Ja som za cbd oleje, máš ich aj silnejší napríklad 15% a kvapky 3rano a tri večer podľa mňa ti to pomôže, ale skús sa poradiť

gelifil
24. mar 2021

ziadny lekar ti to neodobri, lebo z toho nic nema.....ale skus to!!!

patricia1693
autor
24. mar 2021

V aprili idem k dr. Spytam sa jej na to. Od 1.5. by to malo byt na SK legalne a zevraj sa da aj nejake CBD na predpis . Ak som to dobre pochopila tak to bude snad nieco silnejsie len neviem na ake choroby sa to bude predpisovat.

meluela
24. mar 2021

@patricia1693 ako samotne cbd je fajn, akurat nie vzdy staci.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofiapp
25. mar 2021

@patricia1693 ocinovi pomohli s omnoho vyšším efektom ako nejaké antidepresíva. Podľa mňa sa neboj a skús, nič nestratíš. Ale s vysadením antidepresív prosím buď naozaj opatrná, nie je to sranda a ľudia mávajú extrémne stavy keď ich prudko vysadia.

patricia1693
autor
25. mar 2021

Ved toho prave sa bojim ked budem tie lieky vysadzat . Pamatam si na tie stavy ked som ich zacala brat to bol horor. Chcem prestat este kym som na materskej a nechodim do prace hadam sa mi to dovtedy podari. Spytam sa tej dr. ked tam pojdem , snad ma bude vediet pochopit ze uz nechcem brat tie lieky.

patricia1693
autor
25. mar 2021

@sofiapp a ocino bral predtym antidepresiva? A v akej forme bral cbd?

sofiapp
25. mar 2021

@patricia1693 No keď kamarátka vysadila (po 6 mesiacoch zo dňa na deň prestala) tak sa chcela zabiť, a sama nevedela prečo. Doporučuje sa preto postupne znížiť dávku a tebe by som doporučila rovno aj cbd dávať. Ale aspoň hodinka dve rozostup pre istotu..

Čo sa týka ocina, bral ich pol roka - rok približne.. mal úzkosti a Panické strachy. Zo dňa na deň vysadil a teraz berie CBD. Neviem presne % ale on dáva večer 4 kvapky pod jazyk. Spí ako bábo z toho a stavy mu po 3 dňoch ustúpili ❤️
Dúfam, že ti to pomôže. Veľmi. Antidepresíva sú hnus ktorý reálne nepomáha.. len tlmí.

Skús si pozrieť inak stránku goodie, tam majú ževraj kvalitné CBD - každý kto má v mojom okolí má odtiaľ a chvália si to

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patricia1693
autor
25. mar 2021

@sofiapp dakujem krasne baby urcite to pokukam tie stranky . @cocolino234 to ukludnenie by som veru potrebovala asi najviac 😃 ....

danie_85
26. mar 2021

Ahojte, ja som užívala dlhšie CBD práve na úzkosti a môžem povedať, že mi pomohli, ale asi aj závisí na jednotlivcovi. Každopádne @patricia1693 skús si prečítať tento článok, mne celkom pomohol getcbd.sk/cbd-kanabidiol/ 🙂 Ešte aby som nezabudla, mala som 5 % koncentráciu a mne úplne stačila, kamarátka zasa kupovala CBD, ktoré bolo rozpustné vo vode a tiež si pochvalovala, takže asi ide o to aby si si našla to "svoje". Keď tak mi napíš a môžem ti popísať vlastné skúsenosti. 😅

sunset65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucy1801
2. júl 2021

Ja som mala z cbd ešte silnejšie depresie ...

zuzanka_35
5. aug 2021

Ahoj,
Precitaj si na tomto blogu som to nasla pekne zhrnute ohladom ucinkov CBD na úzkosť i depresiu:
https://www.superfood-eshop.sk/blog/37_cbd-olej...

mimka1402
5. aug 2021

@patricia1693 Známy je lekár v oblasti psychiatrie a s ním som to riešila. Určite nezamieňaj za Cbd, on žije v krajine kde cbd majú povolené roky. A sám mi neodporúčal. Oproti liekom je cbd slabé a výrazne drahé. Plus niektoré s thc môžu do budúcnosti privodiť problémy... Taktiež Cbd je fajn k Ad, ale určite nie za výmenu. Nejaký čas môžeš mať lepší dojem z toho, ale z dlhodobého hľadiska bude tendencia zvyšovať množstvo Cbd. Cbd je fajn pre niekoho kto ma slabšie stavy. Alebo tetaniu. Ale určite nie pre niekoho kto ma diagnostikovane úzkosti či depresiu a lieči sa na ne.

mimka1402
5. aug 2021

Ale neskutočne ma prekvapujú názory na antidepresiva. Ľudia majú dosť nízke znalosti ohľadom toho. AD, je v podstate doplnok hormónov, ktoré telo stráca, alebo stratilo. Dopĺňa to, čo chýba. Ak niekto má negatívne skúsenosti s Ad, zväčša má na mysli Benzodiazepíny
( Xanax, Neurol, Lexaurin atď) Ktoré majú tendenciu uspávať a ukľudňovať. Tieto lieky by sa nemali brať dlhšie ako mesiac, keďže sú vysoko návykové. S antidepresivami to má spoločné jedine to, že na začiatku liečby tieto benzaky urobia rýchlu zmenu a vedia človeka stabilizovať do doby, kým antidepresiva nezačnú účinkovať. (Účinok antidepresív sa ukáže cca od 2 týždňov až do 2 mesiacov)
Ale ak niekomu nesedí liečba Ad, mal by zmeniť lieky a nie skúšať sa zahrávať s cbd a už absolútne nie s Thc. A to nemám nič proti občasnému užívaniu. Ale sú ľudia ktorých Thc dlhodobo ničí, problémy s pamäťou apod. Niekomu to vyvoláva ďalšie duševné problémy... Človek, ktorý nemá okay psychiku by sa s týmto zahrávať veľmi nemal. Lebo problémy, ktoré môžu prísť sa bohužiaľ ukážu až časom

julka1983
13. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

Teraz som to písala v inej otvorenej diskusii.... Kamarát bral CBD keď mal problémy s úzkosťou. Pomohlo mu to, teraz to už viac ako mesiac vôbec neberie a úzkosť sa nevracia... Ale musím poznamenať že to kombinoval s pozitívnym myslením a čítal si motivačné knižky ako "Mních, ktorý predal svoje Ferrari"... takže je to aj o mentálnom nastavení, nie len samotné CBD

ametia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzane7
7. aug 2022

@sofiapp užíval CBD aj pri ATD?

karima512
21. mar 2023

mne pomaha cb cko, kupujem 20 percentne od vitariana, mam tetaniu, celkovo ma to dava do kludu a mam lepsi spanok

jessi06
14. apr 2023

@danie_85 ahoj a kedy sa ukázali prvé účinky? Cbd