CBD na zlepšenie zraku

18. apr 2021

Zdravím všetkých dokáže CBD pomôcť aj na zlepšenie zraku?

queen_mary
18. apr 2021

Jasne, aj pri sluchu a cuchu. vseliek.

autor
18. apr 2021

@queen_mary viete doporučit ktoré CBD je také kvalitné?

elisse247
18. apr 2021

Podľa posledných vedeckých štúdií sa CBD môže stať dôležitým prostriedkom v boji so slepotou! Ako je známe CBD je jedným z najdôležitejších kanabinoidov t.j. látok dležitých pre tazv. Endokanabinoidový systém ľudského tela. CBD pomáha organizmu nastoliť a predovšetkým udržiavať homeostázu čiže vnútornú rovnováhu. Tá je zase kľúčová pre dobré fungovanie fyziologických a neurovegetatívnych procesov. Ich výsledkom je potom dobrý zdravotný stav a správne fungovanie jednotlivých orgánov čiže napríklad aj našich očí.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
queen_mary
19. apr 2021

@elisse247 jesus christ, tu niekto zacal obcbodovat s cbd 🤣 taka reklama. Btw, ak by si citala odborne clanky tak by si vedela, ze vedeckych clankov o cbd olejoch, ktore oredavas, je velmi malo, az ziadne 🤷‍♀️ ale debilni nevzdelani ludia sa nechaju nalakat na vsetko.

queen_mary
19. apr 2021

Mila autorka, robila som si srandu. Precitajte si na instagrame prispevky o cbd lekarom ocami_farmacie + si prestudujte zdroje, z ktorych cerpa (ozajstne vedecke zdroje,nie ako to tu pise elisse, ktora urcite ledva vysla strednu skolu ked sa zivi predajom cbd).

elisse247
19. apr 2021

@queen_mary toto je článok z internetu ktorý si nájde hocikto kto. Nič viac nič menej.

elisse247
19. apr 2021

@viestta nie, toto je iba obyčajný článok ktorý si nájde hocikto na internete. Je síce podložený štúdiami ale ja som nič také nenapísala že by malo CBD pomôcť so zrakom. Sama CBD užívam a osobne veru čo sa týka zraku nevidím žiadny rozdiel.

elisse247
19. apr 2021

@queen_mary vy ste teda urážka sama, ak by ste chcela vedieť toto je článok z britskej štúdie ktorý je samozrejme o dosť dlhší ( ale to by ste musela vedieť po anglicky). Keby si vy pozeráte všetky štúdie a počúvate čo i len Marekove podcasty nie len si rolujete príspevky na Instagrame by ste vedela viac. Samozrejme farmaceuti CBD ako liek nikdy dostatočne nepodporia keď ste taká múdra určite viete prečo. A keď chcete takto urážať tak sa vy najskôr pozrite na seba a na vedecké výskumy liekov ktoré vy ste kedy užívala alebo užívate . Niektoré výsledky vás naozaj prekvapia. Teda pokým nie je vaším hlavným koníčkom len sledovať príspevky, urážať a nevhodne komentovať.
PS: strednú školu mám neuveríte dokonca 5 ročnú s maturitou a výučným listom a bonus aj vysokú školu študujem ale bohužiaľ nemám titul z takej primitívnej školy života ako vy. 😉 Pekný deň.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisse247
19. apr 2021

@viestta ako vravím je to text z anglickej štúdie, skôr sa to má chápať tak že pokým sa berie CBD pravidelne tak v prípadoch keď už je zrak zlý môže pomôcť utlmiť zhoršovanie a tým ľuďom čo ho berú skôr môže pomôcť práve na to aby sa zrak nepoškodil. Ja osobne som sa na CBD neobrátila kôli zraku pravdu povediac čo sa týka toho som to ani nejak neriešila ani neštudovala. Ja mám problém s tupozrakosťou k čomu prospieva aj to že trávim veľa času pri počítači alebo mobile aj kôli online štúdiu. Doktorka plánuje ešte rad vyšetrení pretože v mojom veku mám zlé výsledky a jedno oko je na tom dosť zle. Čo sa týka CBD už ho beriem dlhšiu dobu a myslím si že čo sa týka zraku to bude dlhodobejšia záležitosť aby možno dokázalo pomôcť s tým nech sa to nezhoršuje.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisse247
19. apr 2021

@viestta No dalo by sa to čisto teoreticky aj tak povedať. Ono to CBD má preto také širokospektrálne účinky kôli tomu pretože ľudské telo má v sebe receptory CB1 a CB2 s ktorými sa rodí a ktoré obsahuje CBD. Preto dokáže mať účinky na mnoho problémov. A ako bolo aj písané v tom článku pôsobí na tú vnútornú rovnováhu tela (homeostázu). No nikto netvrdí že to vylieči všetko možno by som to povedala že tak polepí veci a zamedzí zhoršovaniu.