Celiakia - kódy produktov na recept

29. apr 2022

prosím vás tí ktorí chodíte na gastro kvôli predpisu receptov na bezlepkové produkty ak už máte diagnostikovanú celiakiu ako to funguje? lekár vám predpíše raz za pol roka napr recept na 10 kg muky a 2 kg cestovín a vy si už len v lekárni vyberiete aké chcete? ...alebo musíte lekárovi pri predpisovaní už povedať aké konkrétne veci potrebujete ?

karamellka1
29. apr 2022

Nám predpisuje každý mesiac, podľa toho čo si napíšem. Samozrejme je tabuľka podľa veku, na koľko kg/ks máte nárok

karamellka1
29. apr 2022

...inak je tu na MK skupinka Bezlepkový život. Pridajte sa, tak baby vedia super poradiť 😉

autor
29. apr 2022

@karamellka1 a vy si poviete aj konkretnu značku a pod? ...lebo priatel bol po veeelmi dlhej dobe na krv a doktor mu povedal, že ked príde po výsledky na kontrolu tak si má nachystať kódy že čo chce ale nevie aké kódy ..

girl2524
29. apr 2022

Nasla som si zoznam na nete a lekarovi diktujem rovno kod produktov. Ale kedze mi to vobec nechuti tak len velmi malo si davam predpisovať

autor
29. apr 2022

@girl2524 a kde by som našla kody tých produktov?

autor
29. apr 2022

@karamellka1 dakujeeeem 🙂

moga
29. apr 2022

Máš mesačný nárok na predpis od lekára, potraviny z tohto zoznamu:
https://www.bezlepkovypekar.sk/2020/10/06/bezle...

Treba sa dohodnúť s lekárom, ja mu napíšem mailom, čo potrebujeme a on nám následný vystavi elektronický recept, následne ideš do lekárne a potraviny ti tam objednajú a na druhý deň si ich vyzdvihnem.

autor
29. apr 2022

@moga dakujem 🙂

autor
5. máj 2022

@moga a ešte mi napadlo to sa potom chodí každý mesiac k lekárovi aby napísal recept?

moga
6. máj 2022

Momentálne recepty môže predpísať len odborný lekár, väčšinou sa to rieši mailom, že napíšeš co potrebuješ, on predpise erecept, nechodíme osobne každý mesiac k lekarovi