Červené fľaky na rukách

karolina278
26. mar 2022

Ahojte, posledné dni mávam cisto na predlaktí fľaky a ako keby vyrážky, ktoré nie sú vystúpené. Spravia sa vždy v noci a ráno postupne vyblednú. Nemáte niektorá skusenosti s tým, o čo by sa mohlo jednať? Ďakujem za pomoc 🙂

tukituki
26. mar 2022

nie je to svrab?

luccija
26. mar 2022

@tukituki tiež mi tak pripada

sims122
26. mar 2022

@karolina278 ja som mala niečo také, večer alebo v noci sa to spravilo a ráno to začalo blednut až to zmizlo a tak dookola.. Postupne sa mi to dostalo aj na nohy, hrudník, tvar, opuchli mi pery atď... Bola som u lekára a jedine na co prišiel ze asi histaminova reakcia.. Neviem.. Dala som si diétu, probiotika a zmizlo to.. Keď som si dala víno zase sa to objavilo takže som si diétu predĺžila.. Už teraz nemám nič 🙂

sima1415
26. mar 2022

Toto je alergia :/ treba si dať nejake antihistaminiká napr z voľnopredajnych je zodac veľmi dobrý a je fajn sa objednať na alergologiu aj keď častokrát neprídu na to čo to spôsobilo

luccija
26. mar 2022

@karolina278 nerobila si niečo v záhrade nemáš doskriabane ruky od kríkov?

sims122
26. mar 2022

@sima1415 ako presne, úplne som zabudla.. Brala som ditiaden 🙂

lasona
26. mar 2022

To je pityriasis versicolor...smer kožná, je to kožná pleseň, ma to aj manžel, prať na vysokej teplote veci a natierať mastami čo dá lekár,

tukituki
26. mar 2022

@luccija ja len kvôli tým cestičkam ale môže to byť alergia len tá je presne fľaky okruhy bodky