Červené fľaky pri kútikoch úst

vika94
16. apr 2020

Ahojte mám už asi rok fľaky nie nie sú to kútiky keďže su pár mm oddelené od úst ale lekárka mi povedala že to mám z úst . Fľaky striedavo mám alebo nemám zapálené a červené ako na fotke. Keď si ich natriem s hocičím okrem mastičky Fucicort čo mi dala a ktorá je na predpis tak mi nič nepomôže. Mastičku si dávam až keď je najhoršie nakoľko je to ževraj kortikoidna masť, skúšala som rôzne krémy, pleťove vody bez alkoholu keďže ten mi to ešte viac dráždi ale chcem skúsiť aloe Vera? Neviem či aj to mám skúšať na to. Nemal nikto podobný problém? Prikladám foto keď som to mala zapálené a prešlo mi to aj na bradu.
Najradšej by som si to riešila mimo možnej lekárky a asama po svojej osi a už sa konečne toho po roku zbavila.
P.s. iné problémy s pleťou nemám , dokonca ani akné som v mladosti nemala. Tvár mám červenú lebo som prišla z vonku.

brita7777
16. apr 2020

Fucicort je velmi lahka verzia kortikoidu, tam sa ma ale dodrziavat iste pouzitie, ze to uzivas tyzden tusim, podla letaciku..natierala si si to aspon podla liecby tak dlho a potom sa to zase objavilo ? tie kutiky si mala take velke ci sa ti to rozsirilo tak az nizsie ? vyzera to ako ekzem..isto uzivat bkomplex dlhodobo (1-2tabletky denne), tiez vitamin D dlhodobo to si isto kup...v lekarni maju bioderma krem na sebaroicku ekzematicku kozu..poslem ti screenshot..ja som mala roky problemy aj kutiky aj ekzem na tvari a odkedy uzivam bcko dcko a davam tento krem, preslo to..
Fucicort by som davala tiez a najma by som obmedzila slnenie tvare ked to pouzivas.

brita7777
16. apr 2020

https://www.drmax.sk/bioderma-sensibio-ds-anti-...

v lekarni by mali mat..vydrzi asi mesiac a pol rano a vecer. je to specialne na ekzematicku plet, aj ked to nemas inde, staci ze na brade.
pri ekzemoch je dobre plet premastovat
tento krem je dobry tiez na hydrataciu
https://www.notino.sk/bioderma/hydrabio-creme/
ja na biodermu nedam dopustit, specialne na citlivu plet
ku sklonom k ekzemu top!!
tiez zozenies v lekarni..to su len na orientaciu, daju sa isto objednat aj z netu ä, len potom platis za dodanie

brita7777
16. apr 2020

Potom je este nieco co sa vola perioral dermatitis na tvari, resp v okoli ust a to si mozes vygooglit to vyzera tiez podobne co mas ty..v kazdom pripade je to ekzemovy zaklad

0silvia0
16. apr 2020

@vika94 okolo ust sa vyhadzuje aj alergia na niektoru z potravin. Na tvojom mieste by som testovala, ci mi nevadi niektora zlozka potravy.

maj98
16. apr 2020

Možno to je niečo úplne iné ako mám ja ale tiež sa mi sem tam presne na tých miestach urobia červené škaredé fľaky a časom som konečne prišla na to z čoho to mám. Mám to zo zubnej pasty. Sú určite druhý ktoré nemôžem používať lebo stačí že si raz umyjem zuby a pena z pasty sa mi dostane na kožu a okamžite to mám zapálené. A sú také pasty pri ktorých sa mi to nerobí. Skús vymeniť zubnú pastu. Ale možno to s tým vôbec nebude súvisieť...A možno ano...

lianne7
21. apr 2020

helikobakter ti vylúčili ?

vika94
autor
22. apr 2020

@maj98 a ktorú zubnú pastu odporúčas? Ja mám signál klasickú tu bielo červenu žiadnu špeciálnu a mám ju už fúha aj 2 roky? Len neviem čo bolo skorej či pasta alebo fľaky

vika94
autor
22. apr 2020

@lianne7 nebola som u zaludkoveho..bola som u kožnej a tá mi povedala že to mám z pokazeného zubu a dala mi hentu masť kortikoidnu . Ale keby to je pravda tak ma každý druhý človek fľaky na tvári zo zubu

vika94
autor
22. apr 2020

@brita7777 ja som skúšala od Biodermy tento červený rád ale pleťovú vodu a mi to ešte viac zapalovala tak ten krem neviem no či nebude to isté

maj98
22. apr 2020

@vika94 neviem ti nejakú odporučiť, musíš skúsiť ktorá ti sadne. Skús nejaké prírodné, bylinkove, kúpiš v každej drogerii

brita7777
22. apr 2020

@vika94 ja pletovu vodu nepouzivam jedine cisty kokosovy olej na umytie tvare..potom ked je este tvar vlhka dam na to ten krem co som ti pisala Bioderma DS a este Cetaphil Restoraderm telove mlieko co je top pri ekzemoch je to kanadska znacka, ale da sa kupit aj u nas..Bcko je nutnost jest pri kozi, ale s vysledkom musis ratat, ze to trochu potrva, predbezne dat ten fucikort na tyzden natierat nech sa to prelieci, isto ti to pomoze..a u zubara si teda bola?

adelajda23
25. jún 2021

@vika94 ahoj už si došla na pričinu toho problemu? Ja mam to iste bola som v tom ze je to zubna pasta po tom ako som začala decku pouzivat prešlo to ale zase sa to objavilo. Neviem či to nie je z jedla ale neviem z čoho.

nympha
3. jún 2022

Skuste mast elocom, mala som tazke opuchy a ekzemy v oblasti tvare a je to jedine co mi vobec zabralo po 2 rocnom obehavani doktorov. Dala mi ho mama, ktora ho pouzivala na ekzem v usiach.