Chcem si dať kartu k dospeláckej doktorke

gabika098
30. aug 2023

Zdravim, chcela by som si preniest kartu obvodnej lekarky k (dospelackej). Dopočula som sa že je to možne začiatkom nového mesiaca. "Problem" je ten že som si u nej dneska dávala robiť ešte stery a testy z ktorých príde výsledok až na ďalší týždeň boh vie kedy, bohužial som sa zdohadala až po steroch keďže som si prehodnoatila aká "odborníčka" je moja obvodna. Môžem si preniesť kartu aj keď mám ešte tieto stery bez vysledkov? Ak áno ako to funguje, vysledky pridu novej lekarke? Ďakujem za rady

nelca84
30. aug 2023

@gabika098 uz ta aj tak nestihnu prehlasit, dnes je 30-teho. Zmenis si k 1. 10.

patka06
30. aug 2023

Počkaj na výsledky a zároveň sa dohodni s novou doktorkou, či ťa zoberie.
Ak áno, prejdeš k nej od 01.10.

simca06022011
30. aug 2023

Nájdi si nového Dr. Chod tam( kludne zaciatkkm septembra, alebo ked budes mat výsledok), podpíšes papiere, bud dostaneš papier a pôjdeš si po dokumentáciu alebo si ju vyžiada nová Dr... tento proces spravidla trvá dlhšie ako par dni. Zatiaľ budeš mat aj výsledky výterov (2-3dni im to trva) aj vyliečenie budeš hádam. Aké do konca ďalšieho mesiaca nečakaj aby si zase nepremeškajte termín.

maranta_leuconeura
30. aug 2023

Od 1.9. to nestihas, pretoze musis mat uz dohodnutu novu lekarku, podpisanu u nej zmluvu a ona musi mat uz tvoju kartu, aby to vedela zahlasit v poistovni. Pri ochote predchadzajucej a rychlemu najdeniu novej to od 1.10. stihnes, drzim palce. Mne trval tento proces 3 mesiace, kedze s obvodnymi v BA je to katastrofa, ak nechces ist ku tomu, ku komu patris.