Chronická gastritída

jasminam
24. nov 2015

Vo februari mi bola zistena chronicka gastritida neatroficka a bol tam aj helicobakter.Dostala som antibiotika,omeprazol,na dva mesiace bolo dobre,tak som citila v maji ze sa zacalo akoby vsetko opakovat tj.bolest tupa zaludka,grganie,nevolnost,horucava po jedle,v juni nasledovala gastroskopia.Vysledok gastritida na hranici(okrem ineho aj gerd,hiatova hernia),helicobakter nebol..Lekar mi zase naordinoval len omeprazol.Cez leto bolo ako tak pokoj a teraz v oktobri odznova tie iste priznaky a bolest.Vzorky zo stolice boli opakovane negativne na helicobaktera.Sono negativne..Krv v poriadku.Na gastroskopiu som zase objednana na zaciatok decembra ..poradte niekto nieco co s tzm mate skusenosti..Trva to dlho,je to neprijemne..Drzim dietu ,skusam rozne prirodne pripravky,chodim aj na akupunturu..skusam vsetko kym sa dostanem na vysetrenie,lebo cakacie doby su hrozne..Mate niektora nejake podobne skusenosti?poradte.dakujem

tova
24. nov 2015

biliony probiotik treba brat denne, jogurt, kefir, caj z kombuchy, domace kysle uhorky, potrebuje dobru bakteriu v creve a zaludku, antibiotika ich vsetky zabiju.

katrin21
24. nov 2015

@jasminam no... ja mam chronicku ťažku gastritidu v hornej casti zaludka, ostatne casti som mala pozapalove zmeny zaciatkom roka...... liecit sa to neda. to mi povedal lekar...... dokonca podla protilatok proti parietalnym bunkami mi hrozi ta zla forma, ktoru zatial ale nemam... len Dr. dal poznamku, ze je mozny vznik...
Liecba? ziadna.. dal mi tiez hento co tebe, ale ked som povedala, ze to len znizuje kyselinu a ja mam podla mna skor kyseliny malo ( netravi mi, nepoznam co jej to palenie zahy apod) tak uznal , ze ano...
tak naco mi to daval?? Ze len kontrola o 2 roky, inak nic....

Riesila som to po svojom.... nejaky cas prisna dieta GAPS ( veela vyvarov, ziadne sacharidy...), vyzivove doplnky, zelene smootie doobeda a uplne zazrak je pitie ustnej vody od Dr. Nonna + Rawseen od nej, fakt..... 3x denne pred jedlom trochu.... a samozrejme BIOREZONANCIA ( kedze gastritidu sposobuju rozne patogeny a parazity, ktore bohuzial lekari neskumaju, jedine helicobakter ich zaijima, toho som nemala) .. takto som sa behom par mesiacov pozviechala ... + sa zaujimam o duchovnu pricinu choroby - clovek nevie nieco stravit, nieco mu lezi v zaludku... co je u mna aj pravda.. takze sa to snazim riesit, spracovať atd.... celkovo odburať stresy a pod..
Dostala som sa z toho, citim sa dobre....
Som dokonca tehotna a verim, ze vsetko je OK....
Ja som ale nemala stavy, kedy by som vracala a pod.... mne len byvalo tažko po jedle + trochu plynatost mozno.... ale dosla som na to tak, ze som mala brutalnu anemiu z nevstrebavania zeleza.... a krvy obraz mam uz 3/4 roka OK, takze verim, ze mi moja samoliecba pomohla....
hlavne odporucam to smootie... je kniha ZELENE SMOOTIE, tam je vysvetele co a preco.... a ako to lieci nase telo.....
sice niekde uvadzaju, ze na zapaleny zaludok surova zelenina nie je OK, ale mne nevadila, treba si odskusať, co komu robi dobre a co nie...a potom ale zase surova zelenina ZVYSUJE kyselinu, co ja som potrebovala, takze to bolo OK. okrem toho obsahuje vela prirodzenych traviacich enzymov, co som tiez potrebovala... takze 🙂 mne to pomohlo...
+ probiotika, striedať ich.... aj koloidne striebro som pila.. kadeco.....
zaklad je upravit crevnu floru a aj v zaludku aby bolo to , co tam ma byt a nie rozne patogeny ( candidy, lamblie, skrkavky, echinococcus a ine... )

jasminam
autor
24. nov 2015

@katrin21 na biorezonanciu idem o tyzden..nad tymi smothie som tiez rozmyslala ze si urobim,no a jasne su aj duchovne priciny s tym suhlasim...ja tiez viem co mi lezi v zaludku,len si to neviem vyriesit v sebe..a ano nie je riesenie napachavat sa tabletkami,tiez maju negativne ucinky..

jasminam
autor
24. nov 2015

@tova co sa toho tyka pijem kefir z tibetskej huby ..

tova
24. nov 2015

atb vobec neber. nema to s tym nic spolocne a zabija vsetky dobre bakterie v traviacej sustave. kefir ma len par milionov jednotiek probiotik, v tabletach maju aj par bilionov jednotik na dennu davku alebo su aj tekute probiotika ked je uz problem so zaludkom treba toho viac ako len obycajny jogurt alebo kefir, to staci pre ludi co nemaju problem. kysla kapusta je dobra tiez. na kyselinu je dobre zamiesat pol malej lyzice alebo jednu malu podla potreby sodu bikarbonu s vodou a vypit.

gucciok85
25. nov 2015

@jasminam ahoj skus prestudovat stranku rng.sk . chod na traviace problemy. Tam najdes odpoved co hladas 🙂

katrin21
27. nov 2015

@gucciok85 ano aj RNG je skvely, aj jeho veci som citala , je to super clovek a dobre radi.

jasminam
autor
27. nov 2015

Tam som toho dost postudovala..kazdemu daco ine zabera..

jasminam
autor
27. nov 2015

@katrin21 a na tu biorezonanciu si kolkokrat bola?pomohla ti? A ta ustna voda od drNona je co?co robi?ja teraz beri vilca coru a mastichu

katrin21
27. nov 2015

@jasminam vilcacora je tiez dobra vec, ale to je skor ako prirodne antibiotikum... je to aj protizapalove, ale samotne to nestaci..
na biorezonanciu treba dlhodobo, aj 6 mesiacov chodit... 3 su take minimum, ja som chodila ja castejsie ako raz za tyzden a chodila som pol roka... a este stale tam bolo co riesit, lebo postupne vyskakuju tie veci ... ale potom som otehotnela, vtedy sa na biorezonanciu nechodi, kvoli detoxikacii, aby to neslo do placenty.. ale uz som mala dobre dobre vysledky, par detailov dotiahnem potom , ked sa male narodi...
Dr. Nonna, najdi si stranky, su to produkty jednej lekarky, co ako 20r skoro zomrela na rakovinu a zistila, ako sa da liecit prirodne... a su to produkty specialne, obsahuju archabakteriu z mrtveho mora, ktora ma zazracne ucinky na organizmus, travenie atd...
Ma rozne produkty... aj kozmetiku, aj vyzivove doplnky... beru to aj ludia s rakovinou..

lija22
13. sep 2017

@katrin21 ahoj, nevratili sa problemy s gastritidou?

katrin21
13. sep 2017

@lija22 zatial nie.. aspon pocitovo som OK, nemam ziadne problemy zatial....necitim pocit plnosti, ani nic...

lija22
14. sep 2017

@katrin21 to som rada. nech to tak zostane na veky ;)

lucina1100
7. okt 2021

@katrin21 ako ste upravili crenu mikrofloru cim? ako? len tym zelenym smooty? neprali ste nic na imunitu? mojmu manzelovi diagnostikovali velmi tazku chronicku gastritydu, ze to je autoimunne ochorenie a ze mu treba B12? je to pravda?

jasminam
autor
8. okt 2021

@lucina1100 ano ,citala som ze je potrebne brat b 12 tku pri niektorych tipoch gastritidi

lucina1100
8. okt 2021

@jasminam ano to sme aj my citali, nech manzel podojeda vsetky atb a nasadim mu.
Ale teraz som kupila celu radu aloe drinkov z firmy LR plus colostrum, tak dufam ze to zaberie, lebo najprv treba dat creva do poriadku, teda aj im treba daku kuru a ked je crevo zdrave, potom aj zaludok bude dobre.
Tak dufam ze tie aloe vera zaberu🙂

jasminam
autor
8. okt 2021

@lucina1100 aloe aj mne pomahalo,aj colostrum

lucina1100
8. okt 2021

@jasminam naozaj? objednala som mu kapsuly a ten drink medovy ze je dobry na zaludok tak dufam, ze pomoze.
A teraz ako sa mate? ako sa citite s tym zaludkom, to s abude stale vracat vsak?

monikafaltynkova
12. sep 2023

@jasminam zdravím aj ste to poriesili nejako?

monikafaltynkova
12. sep 2023

@katrin21 dobrý deň prajem ako ste natom?ja od januára riešim chronicky zapal a mne nedali nič okrem atb na helikobaktera

jasminam
autor
12. sep 2023

@monikafaltynkova ja vyborne,uz dlhu dobu nemam bolesti žalúdka