Čierna bodka na jazve

ema1004
10. dec 2023

Ahojte, obraciam sa na vás, potrebujem poradiť. Som približne 3 týždne po operacii kolena. Stehy mám už dlhšie vonku, všetko vyzerá že sa hojí ako má našťastie. Avšak dnes večer som si všimla čiernu bodku na jazve. Nevedela som čo to je avšak keď som sa toho dotkla pinzetou, tak sa mi zdalo, ako keby to bola nejaká niť, ktorá však pokračuje niekde smerom dnu. Viete mi prosím niekto poradiť čo by to mohlo byť? Môže to byť zabudnutý steh? Treba s tým ísť k lekárovi? Vopred ďakujem za odpoveď

ema1004
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandica
10. dec 2023

@ema1004 muzovi tiež zabudli kúsok, keď mu operovali platničku, ale bolo to bledunke nie čierne. Ja som to potiahla a úplne ľahko to išlo, akurát na tej nití bolo už trochu hnisu.

bluecapybara
11. dec 2023

Môže to byt zabudnutý steh ano, podľa toho čo pises to tak ak znie. Otec si takto po asi 3/4 roky vytiahol zabudnutý steh a vyzeralo to hentak… nejako mu to telo vytlacilo von. Ak to nejde von same, keď to potiahneš, skoč na chirurgiu, nech Ti to vytiahnu.

ema1004
autor
11. dec 2023

@vandica Veď práve že to je úplne čierne a dosť som sa toho zľakla

ema1004
autor
11. dec 2023

@bluecapybara skúsila som trošku potiahnuť ale držalo to vo vnútri a nechcem nasilu. Ďakujem za odpoveď, asi radšej zavolám doktorovi

bluecapybara
11. dec 2023

@ema1004 aj otec to mal cierne, .. a popravde neviem aka bola pôvodná farba tej nite.

ema1004
autor
11. dec 2023

@bluecapybara no ja už mám stehy vonku, videla som že to je taká veľmi tmavo-modrá (skoro až čierna)

bluecapybara
11. dec 2023

@ema1004 takže Ti to vytiahli hej?
Otcovi takto vybrali stehy a objavilo sa mu to ram po fakt dlhom case.

ema1004
autor
12. dec 2023

@bluecapybara stehy mi vybrali 1.12. a toto som si všimla ešte len 3 dni dozadu tak preto sa mi to nezdalo… dnes som bola na chirurgii s tým. Najprv nevedeli povedať čo to je, ale doktor keď pozrel na papiere z operácie povedal, že pravdepodobne to bude vnútorný steh, nakoľko kvôli trochu náročnejšej operácií museli zošívať nohu na viac vrstvách (teda dúfam, že som ho správne pochopila😅) Steh tam nechali pretože je zaviazaný niekde v nohe🫣 ale s tým, že nemal by robiť problém tak sama teraz neviem či sa vstrebe alebo vypadne sám