Cítim pískanie v ušiach a bolesti hlavy

mimi5986
23. máj 2021

Máte niekto skúsenosti s pískan v ušiach, hlavne ľavé. Už to počujem stále. Zalahlo mi v ušiach pred pár dňami a zatiaľ žiadna zmena. K tomu boli hlava a žalúdok ako na vode. Už neviem čo robiť. Bolieva má krčma chrbtica, zatiaľ skúšam masáže a niečo od bolesti. Ale žiadne veľké zmeny necítim. Čo to môže byť ? Sluch mám v poriadku, to mi vyšetrili

eva_u
23. máj 2021

Mne sa tiež stávalo že mi zaľahlo v jednom uchu aj na 2 dni a bolesti hlavy. Bola som na neurológii tam mi povedali že je to z krčnej chrbtice dali mi rehabilitácie a masáže plus brať každý deň magnézium a začala som cvičiť jógu....pár rokov už mám našťastie pokoj.

mimi5986
autor
23. máj 2021

@eva_u mňa to trápi niečo cez rok. A občas su dni že o ničom, hlava a nevoľno. Skúsim toho neurológa, ďakujem

alexandra2010
23. máj 2021

mam ten tinnitus tiez. Treba raz ist za ORL a neurologom. Mne to bola krcna chrbtica. Pomohol sport, post drzat, Mg a psychicky sa dat do poriadku.

mimi5986
autor
23. máj 2021

@alexandra2010 môžem sa ťa opýtať, aj ti lekári dáko pomohli ? Neviem kam ísť skôr ..robili ti aj dáke vysetrenie?

alexandra2010
23. máj 2021

@mimi5986 nepomohli. Posiela ma na PN, vraj mam burnout. Je to pravda, ale neni riesenie pre mna. Sama som si vyriesila-sport, post a vitaminy a masaz, meditacia.

paaaaj544
23. máj 2021

@mimi5986 tetania,poruchy z nízkym krvným tlakom a prípadne problémy s krčnou chrbticou

nttnnt
23. máj 2021

aj ja mam tinitus okrem toho ze mi urobili rozne vysetrenia olr ktory ma nasledne poslal na ct, sono zil - na krku, absolvovala som rehabilitacie ktore ho stisili, ale pomohlo mi celkove napravenie chrbtice u dobreho chiropraktika plus vysoke davky magnezia a koenzym q10 v podstate uz ho nepocujem ani v noci nepocujem sem tam ak sa sustredim jemny sum ale ozaj len minimum...mojej tete tiez pomohlo napravenie skuste to ako prve mozno sa vam len nieco bloklo

mimi5986
autor
24. máj 2021

, no ja som s s tym zašla na ORL, samozrejme injekcie tiamin a urutal tablety..no netuším čo to bude

mimi5986
autor
24. máj 2021

@nttnnt prosím ťa a to napravanie chrbtice ako často ? A to robí lekár či fyzioterapeut? 🙂

nttnnt
24. máj 2021

@mimi5986 Hlavne clovek co to vie to sa da lahko dopadrat k recenziam mna naprava moj neurolog ak sa mi stane ze ma cvakne...nie casto napriklad tetu napravili raz a uz mala pokoj s usami

iva33333
26. aug 2021

@mimi5986 Dobry den.Prosim vas co vam nakoniec zistili a co vam pomohlo? Mam rovnaky problem uz od aprila ☹ Dakujem

mimi5986
autor
28. aug 2021

@iva33333 pekný deň prajem,
nakoniec som bola u ušnej a robila mi vlastne test sluchu, kde vám pustia rôzne zvuky a zisťujú ako počujete. Záver bol, že tinitus a pri audiograme hypacusis mixta, takze nejake to horsie pocutie tam je....predpisali mi injekcie Thiamin a lieky na lepšie prekrvenie Urutal. a dosť mi pomohlo, že som začala chodiť pravidelne na masáž ..nemám už potom také horšie stavy, že ma bolí žalúdok a neviem fungovať. Dali mi aj lístok k neurologovi ale to som zatial neriesila. Riesim tu krcnu chrbticu masazami zatial a citim ulavu...drzim palce 🙂

iva33333
28. aug 2021

@mimi5986 Dakujem za odpoved.Ja mam sluch poriadku,tiez som bola v tej komore a pravdepodobne to tiez bude z chrbtice.

mimi5986
autor
29. aug 2021

@iva33333 chrbtica viem dobre potrápiť 😏 držím palce, aby vám to prešlo. Ešte som zacala jesť tablety milgama .. uvidim, či tam bude efekt

iva33333
29. aug 2021

@mimi5986 Dakujem aj ja drzim palce vam 🙂 .Ja si striekam horcikovy sprej na lytka pijem makove mlieko cvicim.Tak uvidime

20erika07
29. aug 2021

@iva33333
@mimi5986 az mozem votriem sa, mala som nieco podobne ,cca rok mi zalahovalo v uchu, neskor v oboch, bolo to neprijemne ale neriesila som to, a dva dni predtym ako sa mi stalo co sa stalo ma len v lavom uchu pobolievalo,kupila som si kvapky. No a jedno rano som dostala také točky (vertigo) ,doslova ma priklincovalo o gauc a nemohla som sa pohnut lebo tie točky a strasne zle mi bolo na zvracanie, ja som myslela ze je to moj koniec ze som porazku dostala ,hrozny stav fakt, rodina vykopla dvere a zavolali zachranku,oni ma posadili a ja som len vracala a vracala, odviezli ma na neurologiu a tá dr ked ma videla ,ze ma tahalo aj v lahu do lavej strany spytala sa na usi a hned vedela, tak ma odviezli na orl ,rovno na ct hlavy, a mala som zapal stredneho ucha co som ani nevedela lebo inak vraj to riadne boli, zapal vonkajsieho zvukovodu a zuzenu lavu tepnu z toho zápalu, nemala som tak prekrveny mozog z toho, nechali si ma 5dni na infuzkach, a dali mi domov lieky na prekrvenie mozgu a na zavraty, je tomu uz 4roky a klop klop no aj tak sa hrozne bojim ze co ak sa mi to stane znova a niekde za volantom ,koniec, to boli proste také nahle brutalne točky. No kto by to bol povedal ze z ucha takyto stav, ani by ma to len nenapadlo, este aj zachranari mudrovali ze to mam urcite z vycerpania ,normalne ma drbali kokos. Tak ja len tolko, ze davajte si pozor na ušká 🍀😊