Cítim tlaky v hlave

luluklo1
15. sep 2021

Zdravím cítim take tlaky v hlave aj keď sa postavím tak je mi tak ako keby som mala odpadnúť ale tlak mám takýto neviem či som ok alebo nie. Mám strach.

hradnapani
15. sep 2021

spodny je nizky

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luluklo1
autor
15. sep 2021
luluklo1
autor
15. sep 2021

@hradnapani ja mám bežne nízky tlak, len nikdy mi takto z neho nebolo, takéto tlaky v hlave som nikdy nemala preto mám z toho strach.

hradnapani
15. sep 2021

@luluklo1 ja mam tiez celozivotne nizky tlak, ale tento rok ma velmi potrapil roznorodymi prejavmi, ktore som doteraz tiez nemavala. Mne je zle, ked mam ten spodny menej ako 68/69... A zvaz, ci nemozes mat nieco aj s krcnou chrbticou, ta sa tiez vie vselijako prejavit.

luluklo1
autor
15. sep 2021

@hradnapani akože je možné že to je aj to chrbtice mám nábeh na skoliózu. Ale ja vždy najprv myslím nato najhoršie že dostanem porážku alebo infarkt alebo neviem proste hneď takéto myšlienky. Som hrozná pesismistka vo všetkom asi a v tomto dvojnásobne.

luluklo1
autor
15. sep 2021

@hradnapani teraz ho mám priestotu ešte nižší, neviem či to riešiť ešte alebo ísť ľahnúť a spat a dúfať že sa ráno prebudim.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
15. sep 2021

@luluklo1 skus si ho trosku dvihnut - niecim sladkym a aj slanym (sol zvysuje tlak), dostatok tekutin, ak mas doma hroznovy cukor, tak si ho zober urcite (toto mam doma uz radsej vzdy). Lahni si a vyloz nohy/ opri si ich najvyssie ako sa da, aj to pomaha zdvihnut tlak. Nizky tlak ma velmi neprijemne prejavy, ale obvykle nie je nebezpecny.

tristanka
15. sep 2021

@luluklo1 ja som tiež cítila taký tlak v hlave, hlavne vľavo, ktorý pomaly postupoval zozadu dopredu...mala som to viac dní po sebe, išla som na masáž a odvtedy nič... Masér (nezávisle od toho, netušiac že ma bolela hlava) povedal že mám stuhnutú ľavú stranu chrbta, myslím že to mohlo súvisieť ale neviem, nevyznám sa v tom 🙂

luluklo1
autor
15. sep 2021

@hradnapani mala som dnes toho práveže dosť jedla som na obed pizzu a potom aj asi 3 koláče ale od 16 som nič nejedla to je pravda cukor mám celkovo nízky tuším 3,6 mi naposledy namerali a pod 3 to už vraj je nebezpečne pre telo, môže byt ze tento tlak mám z nízkeho cukru len je to neprijme ozaj. Niekedy rozmýšľam či by sa mi nežilo lepšie kebyže mám vysoký tlak vraj sa s ním ľuďom žije lepšie.

ernina
15. sep 2021

mavam nizky tlak...bolest hlavy dosť často....chodim preto na neurologiu ....mam to z krčnej chrbtice..každy deň odporúčam davaj si magnezium.....verim že ti bude lepšie

hradnapani
15. sep 2021

@luluklo1 no to nehovor ani zo sna, ze s vysokym je to lepsie. Vysoky tlak mi zabil oboch rodicov... je velmi riskantny, aj ked je lieceny. to si radsej hyckaj ten nizky ;) Tak vidis, zdvihni si cukor trochu.

luluklo1
autor
15. sep 2021

@ernina no priznám sa neberiem nič na ten tlak ani nepijem kávu dokonca. Len sa snažím piť veľa vody ale asi začnem dopĺňať aj to magnezium. A vďaka aj ja dúfam.

luluklo1
autor
15. sep 2021

@hradnapani prepáč nechcela som sa ťa dotknúť. Mrzí má tvoja strata:/. A jasne že som rada za ten nízky len občas vie potrápiť.

hradnapani
15. sep 2021

@luluklo1 nic sa nestalo, nedotkla si sa ma, len v dobrom si ti to chcela. Ja ti rozumiem, nizky je fakt neprijemny, ale da sa s tym nieco robit a lieky netreba, co je fajn. Aj to magnezium je dobre brat, hoci tiez trochu znizuje, ale zase clovek je pokojnejsi po nom, co je dobre.

panelacikova
15. sep 2021

@hradnapani ja mávam spodný tlak aj 40 a áno, veľakrát. ale z nízkeho tlaku som ešte nemala "tlaky" v hlave. točenie hlavy, spavosť, pocit na odpadnutie, to áno. ale nie tlaky v hlave...
@luluklo1 môže na teba niečo liezť. môžeš byť citlivá na zmenu počasia (ide zmena, budú dažde, búrky a ochladenie), môžeš byť prepracovaná, mať podvedomé stresy....... môže to byť čokoľvek. tvoj tlak je relatívne OK. nemyslím si osobne, že súvisí s tlakom v hlave. ak si dáš liek od bolesti a bolesť ustúpi, myslím, že môžeš ostať pokojná. ak by šlo o niečo vážne, tak ani analgetiká by nezaberali...

panelacikova
15. sep 2021

@luluklo1 a ráno sa prebudíš, neboj 🙂 báť by si sa mala, ak by bol nižší ako 40 (aj to som už mala a žijem) alebo ak by sa tlaky až príliš "spájali", napríklad 108/100 alebo 85/78 apod... vtedy je už zle, ale to mávajú chorí na srdce, vôbec si nemyslím, že je to tvoj prípad 🙂 napi sa v priebehu nasledujúcej hodiny tak 3 dvojdecové poháre čistej vody a ľahni si spať. prípadne si posoľ. vezmi chleba s maslom a poriadne posoľ a zjedz 🙂

luluklo1
autor
15. sep 2021

@panelacikova vďaka za rady možno zbytočne panikarim a áno napila som sa dosť vody a už mám relatívne lepší tlak no musela som vypiť asi liter aby sa zlepšil:D len pulzy išli dosť dole, no cítim sa lepšie tlaky ustúpili a je mi celkom fajn asi musím dopĺňať viac tekutín ako doteraz, namiesto sladkých vôd prejsť na cistu vodu a bude to hádam lepšie.

22petruska
15. sep 2021

@luluklo1 magnezium ešte znižuje tlak pozor na to, ja mam cely živiť nízky tlak no také točenie hlavy alebo závrate mam z krčnej chrbtice po cvičím cviky na krčnú 20 min z YouTube a prejde to väčšinou a pravidelná masáž k tomu a teraz som začala cvičiť na eliptickom trenažéri tak bolesti hlavy zmizli minimum sú len aj tie tlaky v hlave točenie. Takže u mňa krčná chrbtica ta vie narobiť zle to mi ver a tlak mávam 90/60 aj menej

1katus1
15. sep 2021

@luluklo1 máš ozaj nízky tlak. Daj si niečo na zvýšenie. Hlava ťa môže bolieť ale aj od chrbtice. Ak ťa bolí hlavne. Niekde v oblasti čela tak to vie robiť chrbtica

luluklo1
autor
15. sep 2021

@1katus1 áno viem, trosku sa mi už zvýšil momentálne mám 113/63 a je mi fajn no nieje to jednoduché zvýšiť ho nieje nato žiadna čarovná tabletka ako pri vysokom:/ kávu ani energetaky nepijem čo ľudia s nízkym väčšinou robia ja si pomáham skôr sladkým s vodou čo nemá až take zázračne účinky. Paradox je že u doktorky mám vždy 120/70 tak to ani nerieši keď jej poviem že mávam ozaj nízky tlak.

hradnapani
15. sep 2021

@luluklo1 no inak presne toto u lekarky aj ja, uplne ukazkovy tlak tam vzdy mam :D tam sa mi zo stresu vzdy zdvihne

maminkadeticiek
15. sep 2021

Ked sa citis takto zle tak vypit co najviac vody-aj do litra postupne v kratkom case,sladke,keks,banan,otvorit si okno,lahnut a nohy dvihnut vyssie.Stabilizuje sa to.

luluklo1
autor
15. sep 2021

@hradnapani myslím že to má viac ľudí tak, nabudúce jej asi ukážem fotky aký mávam skutočne doma, hádam má už začne brat vážne:D

panelacikova
15. sep 2021

@luluklo1 presne 🙂 mne tiež nechceli veriť (napríklad kolegyne), že bežne mávam 80/45 😀 až keď som si odmerala priamo v práci, keď som cítila opäť točáky a slabosť 😀 hovorí sa, že nízkotlakoví ľudia majú smutný život, ale dlhý. a vysokotlakoví naopak 🙂 len pi veľa tekutín a presne ako píšeš, radšej čistú vodu. viac soliť. pri veľmi nízkom tlaku je fajn aj striedavá sprcha na nohy (od chodidiel až po stehná) striedaš teplú so zimnou (nie príliš studenou), rozprúdi ti to krvný obeh a zvýši tlak 🙂 a neboj, budeš OK 🙂

hradnapani
15. sep 2021

@luluklo1 no to by tak aj malo byt. Je dobre si zapisovat kazdy den do zosita, idealne v rovnaku hodinu, taku stvrhodinu predtym nejest, nepit a nerobit velku pohybovu aktivitu, proste v klude

0evita0
15. sep 2021

@luluklo1 Ahoj ja mam stale nizky tlak a bolo mi stale zle tak ako pises ,,,nevedela som fungovat a po vysetreniach sa zistilo ze mam problem s krcnou chrbticou respektive trpim ochorenim ktore sa vola cervikokranialny syndrom ...Co som tym chcela napisat ??no treba sa dat vysetrit a tak budes vediet co sa s tebou deje ...Urcite treba ist k lekarovi

luluklo1
autor
16. sep 2021

@0evita0 ahoj, bola som už všade mozne dosť dbám na svoje zdravie, absolvovala som na vlastnú žiadosť kompletnú prehliadku od neurologa po kardiológa, dokonca aj CT hlavy mi robili a všetko mám vraj okej, neviem už kam ďalej ísť, proste len sa s tým mám naučiť žiť.

lubi40
16. sep 2021

@luluklo1 tlak mas v pohode. Nemas problem s cukrom? Moze to by hypoglykemia...