Čo mi pomôže, keď mám zvýšenú žalúdočnú kyselinu?

janusik45
12. sep 2020

Ahojte baby
Chcela by som sa vás spýtať, mám problémy zo zvýšenou žalúdočnou kyselinu ( pálenie zahy) a mám to už dlhodobo kedysi mi nato doktorka dala helicid ktorý úžasne pomáhal ale potom som bohužiaľ musela začať brať antiku kvôli mesntruacnym bolestiam a prestalo to zaberať.. na gastre som bola v 2015 tam mi zistili zápal žalúdka o ktorom som sa ale dozvedela neskôr a neliecila som ho a potom prišlo toto .. Mala som ísť zasa na gastre ale to som bohužiaľ nedala vtedy v 2015 som bola u detskej gastroendokrinonologicky ale teraz som mala ísť k dospelými a to som nedala ... baby prosím poraďte ak máte niekto skúsenosti s tým čo pomohlo bojím sa že keď už to mám dlhodobo môžem mať z toho rakovinu ďakujem za všetky rady

kittykat22
12. sep 2020

@janusik45 a aky je toho dovod? Nemas to koli blbemu vratnikovemu zvieracu? Ja som mala bolesti brucha a bola som na gastre, kde mi lekar zistil ze sa mi vracia kyselina do zaludka preto, lebo som malo jedla. Vela som cvicila, malo jedla. Ked som zacala pravidelne jest, tak tieto problemy zmizli. Vysvetlil mi, ze sa mi zvierac otvara a kyselina sa mi vracia do prazdneho zaludka. Ziadny iny sprievodny problem som nemala.

janusik45
autor
12. sep 2020

@kittykat22 viesco ja neviem ake ho je to dôvodu ... No ja jem celkom malo a častejšie čo je fajn len jem kraviny ale snažím sa ti nastaviť nejak zdravšie žiadne teple po väčšine len vyprazane a sladké to je moje životospráva žiadny chlast ani cigary ale ani pohyb ..
A hlavne som veľká stresanatka ... čo sa tam určite tiež podpísalo

bona69
12. sep 2020

@janusik45 ja som mala pred pár rokmi takú kyselinu, že už som ani nemohla spať, už som bola zúfalá, a kamoška mi poradila aby som si dala detox organizmu a odkyslila ho, dala som sa na macingovej detox a odvtedy mám pokoj

janusik45
autor
12. sep 2020

@bona69 ahoj čo to prosím tá je? Vieš mi dať ja to nejaký link?

kittykat22
12. sep 2020

@janusik45 tak to mozes mat z toho ze malo jedavas. To bol problem u mna. Skus sa stravovat pravidelnejsie a normalne porcie - nie ako pre vrabca. A uvidis ci sa ti polepsi.

misickaa4
12. sep 2020

@janusik45 uzivaj l-lysin s kazdym vacsim jedlom 2-3kapsule

janeninka
12. sep 2020

@janusik45 mne paradoxne na palenie zahy pomaha podporit tvorbu kyseliny octom, citronom.. moze sa to totiz duat aj ked mas malo kys. ALE teda u mna je to len prilezitostne raz za rok.. drzim palce

oli18
12. sep 2020

@janusik45 Jednoznačne navštív gastro. Tam ti ako prvé predpíše Helicid. Gastroskopia sa na počkanie nerobí, takže strach mať nemusíš.

osky
12. sep 2020

Ak je dovodom prekyslenie organizmu,musis sa zamerat na to,aby si jedla väcsinu zasaditych potravin a menej kyselinotvornych-najdes na nete...
V akutnych pripadoch je velmi dobre uzivat zasaditu zmes-da sa kupit v lekarni alebo aj v drogerii...mozes ju uzivat i dlhodobejsie,su to v podstate mineraly,ktore ti vyrovnaju hladinu kyselin v tele.
Mne napr.pomaha aj ked si dam surovu mrkvu.
Spominas vyorazane veci a sladkosti-to su snad najhorsie veci pri tvojom probleme by som ich upl e vysadila.
Plus by som ti odporucila stravovat sa podla protizapalovej diety.najdes na nete.
Ma ju napr.aj Igor Bukovsky
Ak to vsak mas chronicke,alebo ozaj nieco so zvieracom,ci reflux...to zisti iba lekar.
Kazdopadne co ti radim ak aj nezaberie,urcite ti neuskodi.skus

osky
12. sep 2020

Pripajam foto obalov,nakolko momentalne doma nemam nic nove...,nech vies ,ako ta zasadita zmes moze vyzerat.tak datum spotreby si nevsimaj.mavaju i v DM...

Zaklad je,aby to obsahovalo:

magnezium-horcik,
kalium-draslik,
calcium-vapnik a
natrium-sodik.

Vsetko ostatne uz je len pridavok,ale tieto 4 latky tvoria zasaditu zmes!
Jasne ze najlepsie su prirodne,ale posluzia i synteticke...
Znacka hübner je trosku drahsia,ale zase asi kvalitnejsia.
Ta druha bola zase dobra,lebo bola ochutena.
Davam linky,ale cez google najdes aj viac ..

www.bylinar-karel.cz
www.basis-balance.de

bona69
12. sep 2020
verkaveverka
13. sep 2020

Surový zemiak