Čo na bolesť zubov keď kojím?

dida888
9. nov 2018

Ahojte Mamičky co si môžem dat na bolesť zubov keď kojím? Iba paralen? Dnes som bola u zubarky vyvrtala mi zub dala tam liečivú vložku a strašne ma to boli. Už neviem čo mám robiť vyskúšala som už asi všetko, alpu, klinček, tabletku a stále to boli. Jedine keď spím to neboli.na pohotovost nemôžem ísť sama som doma s deťmi muž na nočnej a zubárka robí až v pondelok ráno ako vydržať víkend to neviem
☹️

ninusa7
9. nov 2018

2x paralen,az potom ma analgeticky ucinok

dida888
autor
9. nov 2018

@ninusa7 dala som si o 9 tej prvý, 15 ďalší a teraz 3ti to môžem ešte jeden nebude to veľa?

brusnatanecnica
9. nov 2018

ta vlozka sa ti neda vysparchat? ja ked som bola na tom podobne, tak mi zubarka povedala, ze v pripade velkej bolesti si mam vlozku dat von. potom ma ta bolest presla. tebe to nehovorila?

dida888
autor
9. nov 2018

@brusnatanecnica nedá ono to je akoby tvrdé. Neviem co mi tam dala vraj niečo liečivé no mam chuť si vytrhnúť akurát tak zuby žeby to prešlo. A nevravela mi nič iba ze keby bolo niečo okamžite prísť

denisa098
10. nov 2018

@dida888 odstriekajte si mliečko, alebo dajte sumár, nedajte si veľa liekov keď kojíte, pohotovosť asi nebude dobrý nápad, zuby po vyvrtaní občas bolia ak ste mala zápal, mňa raz týždeň, tak skúste ešte teply obklad alebo skúsiť ísť spať keď sa bude dať.

denisa098
10. nov 2018

@denisa098 sunar preklep

dida888
autor
10. nov 2018

@denisa098 ďakujem za radu skúsim to mliečko. Ešte som sa s tým nestretla a nechcem sa veľmi dopovat liekmi preto sa radšej opýtam.. Ďakujem ešte raz

juliet86
10. nov 2018

@dida888 skus si odstriekat... este skus kloktat slivovicou a silnobsi tlacit spodky lalockou na usach ako byva dierka na nausnicu ukazovakom a palcom tieto body znizia bolest v zube drzim palce. pripadne si dat k zubu kocku ladu

tatianamaria
10. nov 2018

Kľudne si daj aj Ibalgin. Mliečko určite nemusíš odstriekavat. Mne aj v pôrodnici dávali Ibalgin, keď som mala bolesti. Určite nedávaj Sunar, keď si dáš Paralen alebo Ibalgin, to sa bežne môže popri dojčení. Ja som mala tiež obrovské zápaly zubov počas dojčenia a lekár povedal, že môžem popri týchto liekov spokojné dojčiť.

kasiopeja01
10. nov 2018

Jedna z veci ktora zarucene pomoze pri bolesti zubov je rozkusat klinceky, pokial bolest dovoli, najlesie na bolavom zube. Garantujem okamzity ucinok. Mam to odskusane, aj par dalsich clenov rodiny 🙂

tanyan
10. nov 2018

brufen, nurofen a pod. (s účinnou látkou ibuprofenum) majú aj protizápalový účinok a môžu sa užívať aj pri dojčení. ja som si aj ďasno natierala Kamistad gélom a cmúľala Traumeel S (homeopatikum).

dida888
autor
11. nov 2018

Ďakujem žienky za rady určite vyskúšam lebo inak rozkusem posteľ jak bobor 🤔