Čo na tzv. prievan (bolesť ucha, zubu, čelusti)? Poraďte!

anickaajanko
29. nov 2008

Neviete nejaku dobru radu na tzv. prievan
Maly spinkal v kociku na balkone umyvala som okna, dvere otvorene a teraz ma strasne boli ucho, hlava, a zub
kvoli kojeniu si nemozem zobrat tabletku
poradte ☹

vallbe
29. júl 2018

Jûñ

mijo53
30. júl 2018

dlhšiu dobu ma pobolievalo za pravým uchom, neskôr to zišlo až do sánky na pravej strane, začala som prikladať suché teplo a asi po 3 dňoch to prešlo, ja mám na jarmoku kúpené asi 30 cm dlhé -15 široké vrecúško, naplnené zrnom , asi pšenica, vždy si to v prípade potreby nahrejem v mikrovlnke a prikladám na postihnuté miesto , kto nemá takúto pomôcku , nech si nahreje vlnený šál

aboutyou76
14. jún 2019

Zdravim,bolest ucha a zubov? Tak s tym mam skusenosti uz 30rokou,trpim tym od maličká. V prvom rade treba zhodnotit situaciu,aj ked mate bolesti,vazene dami. Urcit co vas boli ,preco (porozmyslat) a zistit reakciu. Bolí ucho,zvukovod,bubienok,alebo sanka,zub? Maye pokazeny zub a zrazu zacne boliet ? Treba ist zubarovy ! Bolí ucho ? Tak asi to moze bit tzv.prievan. co s tym? Treba zistit ci vam pomaha studene,alebo horuce obklady ! A ze naco? Ak vam pomahaju studene,tak mate zapal a treba ist doktorovy po antibiotika (nezahravajte sa s tym,zapal trojklanneho nervu uz zopar ludi pribiedlo ku samovrazde,vraj je to NAJKRUTEJSIA bolest aku môže človek zažiť s dôvodu choroby (zapalu) ),ak vam pomaha na bolest horuce,tak mate "pravdepodobne" studeny vzduch v uchu,pravdepodobne preto,ze nie vzdy to tak musi bit ! Noviny do kornutka stocene,velky lievik je účinný, klaknut si,bolavu cast hlavy vytočiť smerom ku plafonu (nepodpalte domacnost),zapalit lievik na najvyššiu časť, nechat rozhoret (velmi dôležité),opatrne najtensiu cast lieviku vopchat jemne do zvukovodu a podtlak v lieviku ktory vznika horenim novin vytiahne tento studeny vzduch s ucha von ! Hned ako sa to stane,BEZPECNE zneskodnite zbytny horiaci lievik (trebars vodou) a treba si upchat tento zvukovod napr.kuskom vaty,ale prosim,nie hlboko zatlacit ! A ze preco ? Tak ako ste vytiahli studeny vzduch s ucha von,vznika v uchu nerovnovaha prostredia a ucho je znova nachilne vstrebat spätne studeny vzduch a vsetko sa zacne odznova ! Ak vam tato metoda nepomoze,musit (mali by ste) vydrzat do nasledujuceho dna a skusit tzv.cesnak ! Ano,skutocne cesnak! Ale pozor,cesnak najlepsie s babickinej zahrady,min.od farmara dakde s trhu ! Nie cesnak s hypermarketu made in china ! Tieto cesnaky nielen ze nemaju antibioticke ucinky ako tie nase,ale su pestovane na chemickych farmach v chine kde EU normy neplatia,takze babičkin cesnak,osupete,zastruhate do kuzela (nie ostreho aby vam neublizil) ale v najširšom mieste teto kuzelovy cesnaj MUSI bit vacsi ako vchod vasho zvukovodu,aby ste nemuseli bezat ku usnemu ! Takze,takyto cesnak opatrne vlozit do ucha a idealne je si lahnut na tu stranu hlavy v ktorej mate cesnak a vas boli ,vydrzat,pospat si ak sa da,samozrejme ze takyto cesnak vas môže zo zaciatku stipat v uchu,ale treba vydrzat (neni to take hrozne) a treba mat tento cesnak v uchu aspon cez noc,do rana. Ja osobne,rano vytiahnem cesnak von a "vypalim" si ucho to prvou metodou lieviku s novin ! Ano,dakedy naozaj pomaha aj olivový olej nahriaty! Ale treba si uvedomit,ze ak vam nepomoze jedna rada,treba dat pauzu,skusit druhu radu,ak ani tak nic,pauzu, rada tretia a ak aj tak nic,tak potom treba naozaj ist ku doktorovy. Snad som poradila,dufam ze sa vam trochu polepsi. Ja tymto trpim 30 rokou ,ale nikdy,ani raz som nebola s tym u doktora,raz som sa len opytala,doktor potvrdil ze vie o com rozpravam,ale uprimne ze tazko takto daco liecit a tak my odporucil,ze ak mi moje metody pomahaju,zbytocne do seba pchat lieky a nicit pecen a atd. Tak drzim palce.

holy123
29. jan 2020

Ked ste mali prievan v usiach, hucalo vam potom v usiach. A preslo to?

marttina333
16. jún 2020

@slami ahoj prosim ta ako sinl dopadla s tvojim problemom ? Ja mam teraz presne to iste ako ty, Tiez staci trochu chladu a uz ma poboloeva prava strana lica, usi, V usiach mi sumi stale . Je to doat psychycky narocne, Doktori na nic neprisli
Diky

bega1234
10. nov 2020

Ahojte
Môžte mi prosim poradiť som.tu nová 😀
Neviete čo to môže byť strašne ma boli ucho aj mandle asi a celá káva strana sanky 🤒😔 angina alebo zápal ucha neviem ak už ste už mali podobný prípad ďakujem za odpovede a radu ak máte pekný večer 🙂🙃

nanka1986
10. nov 2020

Octanovou masťou nahrubo ponatierat poza ucho, líce aj sanku. Na to plienku alebo utierku nahriatu a ľahnúť na to, pripadne poriadne priložiť.... Overene

zuzanasossiova
1. jún 2021

@skuli Ahoj čítala som tu veľa o tom cesnaku. A chcela som sa spýtať ten cesnak stačí voľne vložiť do ucha ?? Alebo to mám ešte do niečoho zabaliť a tak dať do ucha?

knajula
1. jún 2021

@zuzanasossiova zabalit jemne