Čo na zápal ďasien?

jezibosorka
11. jún 2012

no, musim ist k zubarke, ale kym sa k nej dostanem, asi mam zapalene dasna, citlve zuby, a mam pocit,ze ma bolia vsetky, kaz si ja nevidim niaky,,, ale vidim ako dasna ustupuju najma dole,, neaka ustna voda? alebo bylinky na rychly zasah? nemala som nikdy takyto problem doteraz, rok som nespala, asi na mna zacina sadat vsetko... dakujem za radu..

protektinka
19. nov 2014

Ja som mala tiež zapálené ubúdajúce ďasná a môj zubár mi poradil, aby som si kúpila pastu z výťažkom rastliny Neem- má antibakteriálne a protizápalové účinky.
A tiež mi povedal, že si mám najskôr klasicky vyčistiť zuby fluoridovou pastou krúživými pohybmi a potom po vypláchnutí aplikovať túto liečivú pastu z Neem pohybmi zhora nadol- zvyslí pohyb kefkou z ďasna na zub ako keby si ho chcela na tiahnuť na zub.
Ja som si pastu objednala zo stránky: www.iherb.com za poštovné iba 4 doláre na Slovensko.
Po zadaní kódu DHG359 vám pri prvom nákupe odpočítajú 5 dolárov.
Ak neviete dobre po anglicky, určite Vám pomôže s objednávaním stránka: www.tvoje-zdravie.eu
Ja si odtiaľ objednávam všetko, čo sa týka výživových doplnkov a prírodnej kozmetiky. 🙂

silvuska22
17. jan 2015

Ak vam to trva dlhsie tie zapaly, su na to dobre enzymy, urychluju hojenie a zlepsuju imunitu..na internete je toho vela, zapalili sa mi dasna po zakroku u zubara, brat mi odporucil wobenzym, brala som aj antibiotika a potom uz len wobenzym, celkovo sa citim lepsie a hojilo sa mi to rychlejsie 🙂

ita111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka3333
15. feb 2015

okrem dobrej hygieny a vselijakych kloktadiel mne na zapal pomohol wobenzym takze viem o com pise silvia 🙂 podporuje hojenie a hhoji rychlejsie zapaly, mam ho odskusany a aj lekar mi ho schvaluje...

jankavt1
6. mar 2015

Lacalut, Paradontax a zubna nit

uwa
12. apr 2015

mna boli dasno a nič nezabera tak ideme k zubarovy ten pomoze 🙂

lucinkaboz
8. máj 2015

koloidne striebro
Cannadent tinkutura z konope, na akutny zapal stoji asi 3,50 v lekarni
ale ponohol mi aj silny dovar z harmančeka+klinček

domca3333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emmiclub
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijo53
2. júl 2015

pasta a ústna voda Paradontax

299janka
16. júl 2015

Presne ako sa spomina vyssie - aloe vera zubna pasta, dokladna ustna hygiena a odstranenie zubneho kamena a povlakov. Tu pastu odporucam kazdemu, vhodna aj pre tehotne a dojciace, bez fluoru, naozaj je super. (jedine essens znacka 🙂

vieraspacka
20. júl 2015

Dračia krv - Drags imun, po 2 dňoch bolo po zápale. Kaz pravdaže neodstráni, ale na zápaly aj afty je super.

karinuska22
18. sep 2015

Oralne probiotika by mohli pomoct. Ja mam krvacajuce dasna a idem to vyskusat.

ivanatim
24. nov 2015

Ziadne kloktadla, ziaden peroxid, ani oralne probiotika. To by bola len pokracujuca nezodpovednost a lenivost v starostlivosti o chrup. V PRVOM rade je najdolezitejsie zacat si konecne niťovať zuby a pouzivat medzizubnu kefku. Nerozumiem ze toto nerobi kazdy, ved je to zaklad ustnej hygieny. A samozrejme navsteva zubara ci dentalneho hygienika. Urcite sa nespoliehat len na nejake domace kloktadla, tym zapal dasien urcite nevyliecite. Kloktadlo vam neodstrani zubny plak a bakterie z medzizubnych priestorov.

monika1293
25. nov 2015

baby ja som už v deviatom mesiaci a až teraz ma začali brutalne boliet zuby. V dvoch stoličkach mam dieru a strašne ma bolia dasná.. POužívam vodu na vyplachovanie ale prestane to boliet iba na par minut. Aj si umyvam zuby ale myslím že to ešte len zhoršuje.. Čo mi odporúčate??

marytesss
28. feb 2016

no, ja mám v génoch chorobu paradetózu, môj otec ňou už roky trpí, trpia tým hlavne ďasná. jediné, čo sa mi osvedčilo, bolo mať čisté zuby, medzizubné priestory a užívať vitamín C, lebo je to najlepší liek proti zápalu (cez 1500-2000 mg denne), lenže potom, ked ho treba už vysadiť, je najlepšie postupne, lebo telo utrpí potom šok. berieme aj ústnu vodu Listerine, lebo je silná. prípadne ešte, čo sa mi overilo, bol kokosový olej, použiť rovnako ako ústnu vodu- vyčistí zuby, zabije baktérie, ale odporúčam len na umyté zuby. 🙂

jahodka11
18. mar 2016

Ja som týmto trpela az dovtedy,kym somnezacala chodit na zubnú hygienu...2x ročne musim, ale uplne pomohlo...! A denne používam medzizubnou kefku a zubnú nit....naozaj tie priestory, ked sa nevyčistia, potom trpia ďasna....

lenocka137
17. máj 2016

Mne osobne na zápal a krvácanie ďasien pomohla zubná pasta Parodontax bez fluoridu 🙂

hoffka777
21. máj 2016

Mozem odporučiť pastu z aloe vera firmu tu nebudem menovať a sprej prvej pomoci účinne na 100% cely život som trpela aftami a bolesťami a zápalmi ústnej dutiny a od kedy som zacala toto použivat stym nemam problem ak by ste chceli viac info kontaktujte ma mailom barpet@centrum.sk

lilu74
8. jún 2016

corsodyl, tantum verde, tiez aloe sprej je dobry - vyplachovat, cistit a dodrziavat hygienu🙂zubna kefka, nit, medzizubne kefky, ustna voda, pasta🙂a pravidelna dentalna hygiena - min. 2x do roka.

ada510
8. jún 2016

Na zapal uziat 2 tyzdne ustnu vodu Corsodil vitaminy koenzym Q10 potom prejdite na Paradontax vodu a pastu kefku uplne najjrmnejsiu cupraprox ultra soft jr naj dasna jemne natahovat nahor cise naspäť...ale predtym zubárovi supito ...zubna sestra

rannazora
10. jún 2016

Pomáha potierať klinčekovým olejom alebo tinktúrou herbadent. Používať dôsledne medzizubné kefky

ivanka12311
10. jún 2016

Ahoj aj ja som mala ale po porode tieto problemy, zasla som ku detalnej chodim tam 2x do roka podla mna by ti dentalna velmi pomohla tu ulavu pocitis hned ako ti odstrani zubny kamen preto ta to boli.., usta si po kazdom cisteni vyplachujem propolisom, dentalna mi odporucala si kupit aj lacalut activ ustu vodu a elmex gel no ja som stavila radsej na propolis...odvtedy ma nic neboli a ziadne problemy nemam 🙂ved skus uvidis

pulla
25. jún 2016

Krvacianie dasien je dosledok zapalu dasien. Tie vselijake ustme vody krvacanie naozaj zmiernia ci zastavia, ale problem (teda zapal dasien) nevyriesia, iba ho prekryju a zapal veselo pokracuje dalej. Jedinym riesenim je naucit sa spravnu techniku cistenia zubov (u dentalnej hygienicky, ale instruktazne videa su aj na internete, treba pouzivat spravne zubne kefky - najlepsie makke, dentalnu nit, odporucam aj specialnu zubnu kefku, ktorou si vycistite kazdy zub zvlast, vola sa Curaprox single, nepotrebujete na nu ani nijaku zubnu pastu a vsetky zuby si s nou vycistite fakt perfektne. Na bolave a citlive odhalene zubne krcky odporucam propolis - potierat a citlivost zakratko zmizne, potom staci len obcas potierat, aby sa problemy nevratili.

larissa113
25. jún 2016

Odpoved na tuto otazku najdete odomna vo fore Hnis na dasne ..tam som raz pisala prispevok a princip je ten isty..dufam ze vam pomozem

jakomini
24. júl 2016

paradontax - je slabší , silnejší a návšteva zub. lekára...

lovelysadie
24. júl 2016

Cesnak do ucha na tej strane kde máš zápal.mne to vždy pomôže.

dorottka
29. júl 2016

na propolis zasa pozor - je ok na niektore typy bakterii, ktore sposobuju ochorenia dasien, ALE dalsie sa naopak nim vyzivuju a zapal moze byt tym padom agresivnejsi. Skuste si vyziadat rozbor, ak sa to nezlepsuje metodou pokus/omyl 🙂

kikina84
29. okt 2018

@shishina ako si prosim dopadla s dasnami?

alenky
22. apr 2019

Stretli ste sa niekto so skusenostou s elmex gelom. Pouzivam ho 1x tyzdenne na citlive krcky aj zabera, ale pri poslednom pouziti vecer, na druhy den rano opuchnute pery ako kacka.