Čo na zápal prsníka?

espresso
31. okt 2015

Ahojte, mam zapal prsnika (mastitidu). Vysoka teplota, bolesti v prsniku. Nechcem ist do nemocnice, lebo stale kojim. Aj o babatko nikto okrem mna sa nepostara. Vie mi niekto poradiť? Mal niekto podobny problem? Vopred dakujem!

bosoriak
31. okt 2015

Ak mas naozaj zapal prsnika, tak je to pomerne vazny stav a treba ist na pohotovost (nemusis lezat v nemocnici), daju ti antibiotika a pojdes domov. Chod tam aj s dietatom, kazdy normalny lekar pochopi, ze dieta ma byt s mamou.

dada1252
31. okt 2015

ja som si prikladala kapustné listy,,, trošku ich pobúchaj s túčkom a sprav si z toho zábal,,, ale mala som aj antibiotika, bola som na pohotovosti 🙂 🙂 🙂

mirkami7
31. okt 2015

mne detská lekárka kázala,ked som mala zápal obklad s octanovou masťou a ibalgin,

simsalabim
31. okt 2015

Urcite pohotovost, daju ti ATB, v nemocnici si ta isto nenechaju. Mne vysoka horucka (mala som 40ky) klesla asi 3 hodiny po prvej davke antibiotik a teplotu som mala uz iba mierne nad 37. Ulava neskutocna.

mia265
31. okt 2015

Mne doktorka odporučila tvaroh priložiť. Zmizlo mi to do 2 dní. Ale horúčky som ešte nemala vtedy

magua
31. okt 2015

Mala som dva krat... Oba razy som isla na pohotovost... Dali mi oxytocin... A potom mi kamoska poradila babsku recept. Uvarit vo vode trochu sosovice na kasu... A prilozit teple na prsnik... Skusila som to pre istotu a potom som uz zapaly nemala 🙂

maminag
31. okt 2015

ahoj, ja som mala zápal 4x na ten istý prsník, dva liečené antibiotikami, keďže prvé nezabrali, museli mi dať iné, vysoké horúčky, prsník strašne bolestivý a nahnisaná bradavka, doma som si ešte prikladala kyslé mlieko, najlepšie také domáce, husté, natrela na plienku a priložila, a masírovať prsia pod teplou sprchou, aby sa ti neurobili zrazeniny, a odsávať, odsávať....držím prsty 🙂

mkmimka
31. okt 2015

ahoj. kapustne listy al. tvaroch natri na prsnik daj nato sacok a prekri plienkou. nechaj aj hodinku aj viac... uvidis zaberie.skore uzdravenie. zazila som to pri 2 tyzdnovom babätku.40horucka a bolest ako hrom a nikto tiez nebol pri mne.... ale toto zabera oboje...

monikac
31. okt 2015

Kapustu si daj do chladnicky a potom si prikladaj kapustne listy na prsnik, ale nie na bradavku...uvidis ako fajne ti to vytiahne a ked list bude teply tak si vymen dalsi...moc to pomaha 😉

natalushka
31. okt 2015

Ahoj..ak mas horucku,uz ziadny babsky recept nepytaj..sup k lekarovi alebo na pohotovost..uz je treba ATB..ked sa zapal este len "rozbieha",mne pomohli obklady z tvarohu..napatlat na gazu,prilozit na prsnik,cez to sacok a pekne v teple..ked uz su teploty,nic nepomoze..ak hej,tak je to podla mna stastie,ale aby sa to neulozilo niekam inam..v nemocnici si ta urcite nenechaju,ATB prisposobia tomu,xe kojis..je co casta komplikacia u pocinajuceho dojcenia..takze xiadny strach,pri dobrej liecbe je to za chvilu za tebou🙂

zarabono
1. nov 2015

Urcite na pohotovost,prip svojmu gynekologovi,atb a kapustne listy.urcite hospitalizacia nebude nutna

simonkaa5
1. nov 2015

ahoj, mne dala najskor len octanovú masť gynekologička a horúce kúpele a vo vode rozmasírovať hrče- prsníky. ak nepomôže treba ATB.neboj to je normálna vec pri kojené len chod čím skor...