Čo pomôže na tvrdú kožu na chodidlách?

mata2014
15. apr 2017

Ahojte maminky, poradte mi nieco domace co zaberie na tvrdu kozu na chodidlach a patach? Dakujem

deti95060810
15. apr 2017

častejšia pedikúra...

jeennyv
16. apr 2017

@mata2014 pedikura a kazdy den natierat paty telovym mliekom alebo su aj ktemiky na nohy

natasha1988
16. apr 2017

Urobte si kupel noh. Potrebujete: jednu odmerku ústnej vody Listerine,1 šálku octu, teplú vodu. Všetky ingrediencie spolu zmiešajte vo vaničke (lavor) s takým množstvom vody, aby ste do nej namočili celé chodidlá. Máčajte ich v nej 15 – 20 minút a zbytky odumretej kože na záver zľahka odstráňte pemzou (v ľahších prípadoch pemzu netreba použiť vôbec). Ústna voda Listerine totiž obsahuje účinnú látku thymol zabíjajúcu baktérie a plesne. Kyselina octová sa zas postará o zmäknutie pokožky a dezinfikuje drobné prasklinky, ktoré sa na suchých obvykle vytvárajú. Potom nohy nakremujte.

radka279
16. apr 2017

Mne pomohlo kazdy den si natierat nohy olivovym olejom. Do mesiaca som mala nohy ako moje male deti 🙂 samozrejme uz stvrdnutu kozu som oskrabala kazdy tyzden pemzou

marus33
16. apr 2017

Každý deň natierať, ja mam modrú indulonu, a oskrabat stvrdnutu kožu....

rakywanda
16. apr 2017

kúpeľ starých mám: teplá voda, soľ a ocot, stvrdnutú kožu opemzovať a nohy každý deň natierať, ja sa takto zbavujem krémov, ktoré mi nesadli na ruky

mijo53
16. apr 2017

krem Kerasal - kožný prípravok k odstráneniu nadmerne zrohovatenej pokožky /presne opísané z tuby/ neobsahuje vodu, silne premasťuje, vodou zmyváteľná masť

dankabodvanka
16. apr 2017

Bravčová masť, raz do týždňa zábal na noc a mám chodidlá ako detskú ritku 😝 A to som stará baba 😅

iukas
16. apr 2017

presne tak, kombinacia ocot+listerine+horuca voda a po 10 minutach oskrabat pemzou - neuveritelne hladka pokozka, neverila som vlastnym ociam. A odporucam Scholl krem na popraskane paty, po kremovani 2x denne bude koza po tyzdni jemnucka ako u babatka😉

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barinkova
4. feb 2021