Čo pomôže na záchvaty hnevu?

9. apr 2021

Ahojte, existuje niečo na záchvaty hnevu? Mali ste niektorá predpísané lieky, lebo také čosi?
Dieťa sa ma boji, muž si myslí, že som šibnutá. Keď ma po chytí hnev, som schopná všetkého. Nepomáha dýchanie, ani odísť do inej miestnosti. Fakt mi to ničí život a nielen mne.
Už som rozmlatila aj zásuvku na komode od zlosti, minule skoro mobil. Malého zvyknem tuho chytiť a potom ho to boli.
Fakt potrebujem pomoc. Ďakujem. Chystám sa aj k psychologovi, len do Vted potrebujem radu..

simoncik
9. apr 2021

No tak, mne sa vynimocne stalo par krat, ak ma manzel vytocil a potom uplne ignoroval, ze som hodila poharom o stenu a raz letel kvet cez izbu. No bolo to fakt uz ze cez..tak m vytocil. No, ale aby som tak fungovala stale, alebo casto to ani nahodou. Co sa deti tyka to nikdy. Prave naopak. Nech ma vytocia akokolvek ani nedostanu. Teda az na 2 vynimky. Jedine co ma fakt dokaze vytocit je ignoracia od muza ked ma naserie. No uz aj to zvladal v pohode. Ignorujem aj ja jeho. Nieco urcite nie je v poriadku. Zalezi aj na okolnosti co vsetko ta dokaze vytocit. Ci aj malickost. Problem je v sebakontrole. Nedokazes sa ovladat. Zalezi na tom kam az kokazes zajst

luccija
9. apr 2021

Vypúšťať zlosť iným spôsobom, aby neprišlo k takémuto afektu.Takze športovať😊si aj bežne cholerik?nesmieš dovoliť, aby si bola takto "natlakovana"ako parný hrniec musíš vypúšťať paru priebezne.Je to veľmi nebezpečné, ale mala som pred menzesom pár takýchto vybuchov

andreatytler
10. apr 2021

Podla mna lieky ani nie, ale su na to nieco take ako lekcie, kde sa naucis ako svoj hnev ovladat - Anger management. K psychologovi sa objednj co najskor. Sa cudujem ze si to dotera este neriesila. Nevycitam, len sa uprimne cudujem. Aj mna to obcas pochyti ale nie az tak ze rozbijam veci...

autor
10. apr 2021

@simoncik ved to, že aj maličkosť, potom neviem ragovat normálne na nič. Co sa týka syna, tak on je také šidlo, čiže sa ovládam celý deň, ale potom to naraz vybuchne

autor
10. apr 2021

@luccija to je dobrý nápad, keby som mala na šport čas. Áno som cholerik, ale nikdy nie do takejto miery, mám pocit, že po pôrode je to horšie. Predtým som bola úplne ina

autor
10. apr 2021

@andreatytler tak ono sa to akoby zhoršuje, ani ja by som dlhodobo nevedela takto fungovať

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
felicita027
10. apr 2021

šport - dá sa aj doma cvičiť prostredníctvom youtube videí ktorých je tam neskutočné množstvo a stačí ak vstaneš o takú pol hodinku skôr alebo pôjdeš spať o pol hodinku neskôr ďalej hudba musíš si nájsť žáner, ktorý ťa upokojí, alebo čítať odzadu hocijaký text pokým si neprestaneš uvedomovať hnev pretože mozog sa nedokáže sústrediť na 2 rôzne veci alebo počas dňa môže pomôcť napríklad "plank" alebo tiež nazývaný aj doska daj si do stopiek vyšší čas ako vydržíš a snaž sa čo najdlhšie v ňom udržať a garantujem ti ak pôjdeš naozaj na 100% tak už po 2-3min nebudeš mať energiu na žiaden hnev. A samozrejme, čo najskôr odborníka

autor
10. apr 2021

@felicita027 ďakujem za rady, myslím, že budem skúšať vsetko, čo si napisala

h2
10. apr 2021

Neviem, ale mne hneď napadlo boxovacie vrece. Že by si si to kúpila a vybila si zlosť na ňom.

gabika0825
10. apr 2021

No keď sa to už týka deti, tak by som vyhľadala odbornú pomoc. To už medovka nepomôže. Keď sú to vyslovene záchvaty že si ako v tranze. Treba brat dlhodobo magnezium to je na nervovú sústavu. Ale treba navštíviť určite lekára

meluela
10. apr 2021

Urcite odbornik, ak si na materskej tak zvazit skory navrat do prace, dlhodobo sa pustit do meditacie - ta ti pomoze lepsie regulovat emocie. Tiez pomaha hovorit o svojich pocitoch

autor
10. apr 2021

@gabika0825 mam nízky tlak a magnézium mi ešte znižuje. Ale asi skúsim aj to, dakujem

autor
10. apr 2021

@meluela meditácia je super nápad, do práce idem v septembri

meluela
10. apr 2021

Na regulaciu emocii velmi pomaha (preukazane vyskumami) mindfulness meditacia, mozes skusit trebars tu: https://mindfulness-mbsr.sk/mindfulness-meditac...
Ja som mala taketo zachvaty zlosti (nerozbila som veci, ale par krat som si riadne tresla ruku do dveri/steny kedze som nechcela nikomu ublizit) kedysi ked som bola doma na materskej a potlacala som vela negativnych pocitov. Preto urcite pomoze prebrat to s odbornikom a super ze ides do prace, urcite ti bude potom lepsie, budes mat ine podnety a nie len dokola to iste s dietatom. Nie kazda sme stavana byt dlhe roky zavreta doma, ja som myslela ze som ale nevyhovovalo mi to nakoniec.
Inak mne ta zlost chodila v takych cykloch, vypozorovala som suvislost s hormonami.

juliet86
10. apr 2021

autogenny trening mindfulness meditacia vsimavost k sebe. a jednoznacne dlhsia psychoterapia. drzim ti palce

gabika0825
10. apr 2021

Tak treba piť kávu alebo resp. Brat nejaké vitamíny aj na zvýšenie tlaku.

robertoo1
10. apr 2021

Mne na nervy zaberá čokoláda, sladkosť 😉každý deň magneziumB

luccija
10. apr 2021

Jasné, že je to po porode horšie veď nové povinnosti a málo času na seba a aj dieťa berie energiu a musíš byť stále v strehu je to zaberal na psychiku..Tak skáč v obývačke, alebo behaj okolo domu, paneláku pohyb a endorfíny...daj dieťaťu odrážadlo a utekaj vedľa neho.Ries to, lebo nástupom do práce toho ešte pribudne.

matway
10. apr 2021

Odskúšané, kilo čerešní zapiť studeným mliekom a teplou vodou, nebude čas riešiť nejaký nepodstatný hnev, ani najlepší psycho-medici nepoznajú lepšie antidepresíva...😂

kacena4
10. apr 2021

ahojo neviem ci ti niekto poradil, ale lieky na ukludnenie ti moze predpisat len psychiater nie psycholog, takze ak chces ist touto cestou odporucam objednat sa hlavne tam. drzim palceky