Čo to mám za zvláštne zdravotné stavy?

aerzab31
4. aug 2020

Zdravim..poslednu dobu ma trapia divne zdr. stavy ktore si neviem vysvetlit..zacalo to prvykrat asi 5 mesiacov do zadu ked som isiel v aute a zrazu mi zacali strasne trpnut ruky a citil som konceky prstov ako by boli z kamena do toho sa pridala nevolnost a zavraty hned som siel na pohotovost a tam mi povedali ze mam tetanicke priznaky..to dako preslo a potom zase zacali problemy s dychanim zacal som vkuse mysliet na dychanie mal som pocit ze nemozem dychat ze musim nasilu sa nadychhovat ked vydychnem bol som stym na plucnom atam mi zistili alergicku astmu beriem inhalator ale moc samitonelepsi ..potom zasa prisli nove priznaky slabost anecitlivosy svalov,problemy s recou zle vyslovujem slova a neviem dobre artikulovat okrem toho mam svalove zasklby a pocit nepokojnych noh aj ruk vkuse s nimi musim hybat..pred par dnami sa mi trochu zhorsil sluch..bol som na odbere krvi robili mi ekg a ct mozgu a nenaslinic ..prrd par dnami som bol na neurologii a som objednany na mri mozgu pre vylucenie na pompeho chorobu..neviete co by to mohlobyt

panelacikova
4. aug 2020

ja som mala takéto stavy v roku, kedy mi na moje naliehanie zistili boreliozu..

aerzab31
autor
4. aug 2020

Este som bral 2 mesiace lieky na uzkost ktore som nedavno vysadil..pijem asi 4 roky uz tvrdy alkohol..mam problem aj s vysokym tlakom apocit nafuknuteho brucha..mohol by som mat daco so stitnou zlazou?

krisbar
4. aug 2020

Nie si vyhorety z prace?.su to aj priznaky workoholizmu a nasledneho vyhoretia.

aerzab31
autor
4. aug 2020

@krisbar nie nie praveze nepracujem nikde uz dlhsie

bubbinaa
4. aug 2020

Vyšetrenia ako napríklad emg ti nerobili?

evora
4. aug 2020

Tetania. Prípadne je to následok dlhodobého pitia alkoholu. Príčinu ťažkostí by som hľadala najskôr v psychike. Vyčerpanie, úzkosť, závislosť na alkohole, toto všetko môže byť spustac.

aerzab31
autor
4. aug 2020

@bubbinaa Nie to este nie neurolog mi nepovedal nic len ma poslal na MRi mozgu a vysetrenie Kreatinkinazy

apolka77
4. aug 2020

@aerzab31 a s tymi liekmi na uzkost si pil aj tvrdy alkohol?

bubbinaa
4. aug 2020

@aerzab31 tak uvidíš, lebo to emg dokáže veľa povedať. A keď ťa idú vyšetrovať na pompeho chorobu, tak máš niekoho v rodine, kto to má? Pretože ak dobre viem, tak je to dedičné ochorenie.

aerzab31
autor
4. aug 2020

@apolka77 Nie pocas uzivania tych liekov som alkohol nepil dbal som na to

aerzab31
autor
4. aug 2020

@bubbinaa Praveze neviem o tom zeby som mal niekoho v rodine s toutou chorobou

aerzab31
autor
4. aug 2020

Mna napadlo ci nemam nahodou Hypotyreozu alebo Hypertyreozu

komir63
4. aug 2020

@aerzab31 To bude hypochondria.

matus7030
4. aug 2020

@aerzab31 skús si prečítať niečo o panickej poruche. Presne viem o čom píšeš. Ak chceš, môžes napísať aj správu.

tripetta
5. aug 2020

O skleróze multiplex ste sa s neurológom nebavili? Po magnetickej určite zistia, čo to môže byť si myslím.

nikk3y
5. aug 2020

Ja som už také zažila 😂 .... panický strach že sa ruším, čo som sa aj dusila, nevedela som sa nadýchnuť no po čase to prešlo, a tu astmu mám tiež ☝️lieky treba brať dlhšie aby sa ukázali výsledky (zlepsenie) neskôr prídu aj hlieny ktorých sa nebudeš môcť zbaviť 😂🤣 ... A hlavne keď niečo bude kvitnút 😊 a to trpnutie mám už niekoľko rokov hneď ako sa zobudím, neviem ani mobil chytiť do rúk 🤣 nedostatok magnezia a iných potrebných výškových doplnkov a ak máš tetaniu čo zistíš tým že ťa aj boli na hrudi alebo ta bolia tie svaly tak aj ten magnezium ti nato pomôže ☝️

tripetta
5. aug 2020

Hlavne sa raď a konzultuj to s lekármi, nie tu na MK. Každý ti povie tú jeho zaručenú pravdu a rady, ktoré ti viac uškodia, než pomôžu. Držím palce 🙂

aerzab31
autor
5. aug 2020

@tripetta Jasne ono zatial cakam na vysetrenia tak aspon takto zistit ci nahodou niekto nema podobne stavy 🙂 a dakujem

aerzab31
autor
5. aug 2020

@nikk3y Čize asi budem musiet znova brat AD čo 🙂

aerzab31
autor
5. aug 2020

@tripetta Neurolog za ktorym som bol cudny ani dokopy nic nepovedal len hned poslal na Mr a odber CK a pytal sa akurat ci mi nerobi problem vstat z drepu co nie zatial